kızını ışid'in elinden kurtaran kahraman baba

miyesmikcih
bu baba gönüllü ışid'e katılan ve bir de çocuk peydahlayan melis'in babası oluyor.
büyük bir özveriyle ırak, suriye, hollanda hattında koşturarak, hapis yatarak kızını kurtarıyor.
breh breh breh.
kahraman baba, gerici, katil ışid militanı kızına umarım "kaç kadın, çocuk hatta bebek öldürdün" diye sormuştur.
masum bir aşk melis'in macerası. elde silah, kafada külah katliamlara imza atan bu kız hollanda'da 2 ay hapis de yatmış.
merak ettiğim konu: bu kızımız hakkında türkiye cumhuriyeti adaleti bir işlem başlatmış mı?

azmak

rene
Muğla akyaka'da bulunan bir nehir, sazlıklarla çevrilidir ve sizi çevre koyları gezdirmek için bekleyen bir çok gezi teknesi kıyısında bağlıdır.

commonwealth

olacak o kadar
ingiliz milletler topluluğuna verilen isim.

Britanya'nın halen bir imparatorluk olduğuna sembolik olarak vurgu yapar. Öyle ki, üye ülkelerin bir kısmı birleşik krallık hükümdarını sembolik olarak da olsa kendilerinin en üst düzey yöneticisi olarak görülürler. Esasında İngiliz sömürgeciliğinin kurumsallaşmış hali de diye biliriz bu kuruluş için. 54 üye ülkeden oluşan topluluğun herhangi bir anayasası ya da kanunu yoktur.

Kanada, Avustralya, Pakistan, Hindistan, Güney afrika, Malezya gibi ülkeler nüfus ve ekonomik güç olarak topluluğun önemli ülkeleri iken diğer afrika ve asya ülkeleri ise koloni yaşam formu olarak toplulukta yer alıyor.

bir yazı

ontolojik sancilarimin merhemi
yalnız başına bir şarkının ucundan tutmak ne kolay, bir ucu sonsuzda. yalnız başına bir aşkın ucundan tutmak da bir o kadar zor, sana uzak kalan diğer bir uçta.

olmaz mı der tellalları kaderin? soluğum soluğun, dudaklarım minderin. derin derin solu bana, solu beni kendimden. cehennemin uşaklarına selamımı söyle; giderken kanatlarımı yak da götür onlara. olmaz desinler. bayılırım zeval edilmemiş elçileri konuşturmaya. sonra da susarım. daha iyi solu beni. solu havandan vazgeç, edepsiz sevişim benim.

carbonari cemiyeti

olacak o kadar
nasıl ki duvar ustası masonlarımız var, mevzu bahis cemiyette de kömürcüler mevcut.

1800'lü yıllarda kurulmuş italyan kökenli gizli cemiyet. ittihat ve terakki'ye de esin kaynağı olduğu bilinir.

kömürcülerin temel gayesi din karşıtı bir toplum kurup kiliseyi ortadan kaldırmaktı. yahudilerin finans desteğiyle italyan birliği'nin sağlanmasın da önemli bir rol oynamış olsalar bile kitlesel bir harekete dönüşemeyince örgüt içinde dağılma kaçınılmaz olmuştur.

marx kardeşler

zal
alman asıllı olan; sessiz sinema dönemi ve sonrasındaki deneysel amerikan sinemasının en önemli komedyenleri arasında gösterilen;

chico marx
harpo marx
groucho marx

kardeşlerin oluşturduğu gruptur.

ilk zamanlarında genellikle sahne performanslarıyla göz doldurmuşlar, sahnedeki performanslarının yanı sıra broadway müzikalleri ile sinema sektörünün dikkatini çekip sinema sektörüne adım atmışlardır.

ilk dönem sinemalarında daha çok charlie chaplin esintileri görülür. bunun dışında güldürülerinde realizmi dibine kadar hissetmek mümkündür.

zaman ilerledikçe sinemaları giderek absürd hale gelmeye başlamış, absürd mizahın en güzel örneklerini üç ahbab çavuşlar isimli film serisinde vermişlerdir.

bunun dışında iki kardeşleri daha olan bu üç isim; zeppo marx isimli kardeşleri ile ördek çorbası isimli harika eserde rol almışlardır.