anne

fiorabella
çok özledim. tarif edemeyeceğim kadar çok özledim. içim yanıyor. annemi unutmak mı? işte o imkansız. hergün daha çok acı veriyor yokluğu. her şeyde sen varsın anne, her şey sen kokuyor hala. seni Resüsitasyon odasına aldıklarında küpelerini, kolyeni ve yüzüğünü bir lastik eldiven içinde elime vermişlerdi. benim ömrümden sana gelsin diye onları hemen takmıştım. biliyor musun o günden beri boynumdan, parmağımdan, kulaklarımdan hiç çıkartmadım
anneciğim.
ne kadar çok anı biriktimişiz. ilkokulda mezuniyet günü vardı. şarkılar, gösteriler falan. son kapanışta herkesin babasını sahneye davet ettiler. "ben annemle dans edeceğim" diye babamla dans etmemiştim ve sen benimle bu şarkıyla dans etmeştin. ne zaman bu şarkı çalsa kazık kadar bebe olsamda hep seni dansa kaldırıp evde fır fır döndürürdüm.

seni unutmak mı? asla anneciğim. ben artık yarım yaşıyorum. bir tarafım seninle birlikte gitti. acı çok acı. dolmayacak kocaman bir boşluk.


anne

the champion
Bizi dünyaya getirirken onlarca kemiğinin kırılması kadar acı çeken, hakkını asla ödeyemeyeceğimiz, bu dünyadaki en büyük destekçimiz, en güçlü kadın.. Annelerinizi sevin.. Çok sevin.. Haykırın sevginizi.. Çok şanslısınız annesi olanlar böyle bir şansınız var..

ben bu topluma ait değilim

zengin sozlugun fakir yazari
şiddete, kaosa, kalp kırmaya, gruplaşmaya, hak yemeye bu kadar meyilli bir toplumun parçası değilim. çevremde konuşacak insan kalmasa da, kimseyle 5 dakikadan fazla vakit geçiremesem de, yobaz ve garip diye yaftalansamda bu toplumun bir parçası olmayacağım. siz birbirinizi yiyebilirsiniz ben bukowski'yi yad edeceğim.

cinsel organın isminin ilk öğrenildiği an

azrailin regl donemi
insanı hayatı boyunca bunalıma sokacak olan andır.

ilk okula henüz başlamamıştım. sanırım ilk bahardan yaza geçiyorduk, hava sıcaktı. her çocuk gibi ben de sokakta oynamaya çıkmıştım. seksekiydi, yakar topuydu, futboluydu coştukça coşuyorduk. haliyle gün boyu sokakta olduğumuzdan çişimiz de geliyordu. eve gidip gelmek yerine arsadaki büyük taşa işiyorduk. nasıl olsa küçüktük..
yine böyle bir günde o taşa işerken birden yanıma 2 tane benden küçük kız belirdi ve *mını gördük' dedi. *mını gördük *mını gördük diye bağırıyorlardı. her ikisi de gün boyu *mını gördük *mını gördük diye koşuşturdular. birbirlerine beni gösterip şu çocuğun *mını gördük diyorlardı. neydi bu *m? içimi büyük bir merak kaplamıştı. öğleden sonra annem eve yemeğe çağırdığında dayanamayıp sordum. bana öyle bir baktı ki! kesinlikle evde sormamam gerektiğini anladım.

o günden beridir ne zaman bir *m görsem içimi bir korku kaplar.. hep o günü hatırlarım.

quares

azrailin regl donemi
(bkz:#88409) "bir tek bana hoş geldin demedin" demiş.

hoş geldin.

oldu mi?

(bkz:#76167)
(bkz:#76304)
(bkz:#81896)

bunlar hoş geldin değil mi yoldaş? hem ben nasıl benden sonra gelene hoş geldin diyeyim lanet giresice. ben senden sonra geldim sözlüğe, senin bana hoş geldin demek gerekiyor.

makara bir yana cidden zengin sözlüğün en kaliteli yazarı bana göre. hemen hemen her entrysinde kendine özgü gizli bir mizah vardır, severek okurum.

(bkz:#76296) maceralarla dolu sünnet partisi ehehehe.
(bkz:#77720) ne zaman okusam hep o günü hatırlarım, içimi bir hüzün kaplar ahaha.

lahmacun sözüm var, yemezsek adam değiliz!

the kindergarten teacher

zengin sozlugun fakir yazari
Sara Colangelo'nun senaryosunu Nadav Lapid ile beraber yazıp yönettiği 2018 yapımı filmin başrolünde Maggie Gyllenhaal yer alıyor.

netflix yapımı olmasına rağmen netflix'in saçma sapan yayın politikası yüzünden izlemek için korsan siteleri bekledikten sonra bugün izleyebildim. çok başarılı, final sahnesiyle böğrünüze öküz oturtan bir film ama baş rollerin cinsiyetleri değişse daha çok ses getirirdi.

Yönetimi, hikayesi, oyunculuğu bir yana kostüm ve makyajı apayrı bir yana koyulmalı. kostüm ve makyaj ekibi harika bir iş çıkarmış.


imdb

poor misguided fool

fall
alcoholic kadar ünlenememiş olsa da kişisel olarak alcoholicten daha başarıl bulduğum starsailor şarkısı.

sözlerini de ekleyelim ki değeri anlaşılsın.

As soon as you sound like him
Give me a call
When you're so sensitive
Its a long way to fall
Whenever you need a home
I will be there
Whenever you're all alone
And nobody cares
You're just a poor misguided fool
Who thinks they know what I should do
A line for me and a line for you
I lose my right to a point of view
Whenever you reach for me
I'll be your guide
Whenever you need someone
To keep it inside
Whenever you need a home
I will be there
Whenever you're all alone
And nobody cares
You're just a poor misguided fool
Who thinks they know what I should do
A line for me and a line for you
I lose my right to a point of view
I'll be your guide in the morning
You cover up bullet holes
As soon as you sound like him
Give me a call
When you're so sensitive
Its a long way to fall
You're just a poor misguided fool
Who thinks they know what I should do
A line for me and a line for you
I lose my right to a point of view

zengin itiraf

sos
az önce bakkala giderken bir kermes gördüm. bakayım neler var diye girdim kermese. et döner varmış. akşam yemeği için aldım herkese dürüm şeklinde dönerden tanesi 10 liradan. ya arkadaş dürümün içinde 20-25 gram döner ya vardı ya yoktu...

"ya zaten millet bir defa gelecek nasıl olsa... kazıkladığımız kar..." zihniyetiyle açılmış bir kermes.

just in case good night

fall
bazen her an sızabilecek kadar yorgun hissedersiniz kendinizi. ama hala konuşulacak birileri vardır ya da yapılacak işler belki de. sızıp kalırım da iyi geceler diyemem endişesiyle erken bir iyi geceler dersiniz belki de.

işte bu just in case good night adını alır.

thurisaz

fall
sözlük olarak hakkında hiçbir şey yazılmamış olmassı sebebiyle kendi adıma utanç duyduğum belçikalı doom metal grubu.

herkes başlık girisi için endless olsun diyecek olsa da ben en sevdiğim şarkıları years of silence ile bitiriyorum giriyi.

ochie chernie

fiorabella
"karanlık gözler" anlamına gelen en ünlü rus halk şarkısıdır. sözleri Ukraynalı şair ve yazar Yevhen Hrebinka'ya aittir. şarkının günümüze gelen melodisi Adalgiso Ferraris tarafından bestelenmiş ve 1910 yılında Rusya'da, Alman şef Otto Kuhl ile birlikte "Schwarze Augen" (Kara Gözler) olarak yayınlanmıştır.

şarkının türkçe arajmanı ajda pekkan'dan dinlediğimiz "bir günah gibi"dir. melodisi çeşitli müzik türlerine de uyarlanmıştır ve hepsinin de dinlenmesi keyiflidir.

caz soundu ile dans etmek isteyenler için buraya bir adet" Louis Armstrong" yorumu bırakıyorum.