düşünmek

kadin kismisi cok yazmaz
sözlük anlamı: bir yargıya varmak ereğiyle bilgileri incelemek, karşılaştırmak ve aradaki bağlantılardan yararlanarak düşünce üretmek, zihinsel yetiler oluşturmak.

tanım: omurilikle idare etmemek , beyni kullanmak.
hamlet
Zehirlidir. Panzehiri de nerdeyse yok gibi. Elektroşok, kimyasal, ya da cerrahi tedavileri var diye biliyorum.

Edit: yani aslında panzehiri var da işte göt istiyo kullanmak.
azrailin regl donemi
bu boktan dünyada yapılabilecek en güzel aktivitedir. öyle ki insan düşünerek bile birçok yazarın, bilim insanının söylediklerini görmeden, okumadan bile doğruya ulaşabilir. yeter ki doğruyu arasın.
tecrübe edildi ve onaylandı.

ego kasmıyorum okuyucu! abartmak gibi olmasın ama yılda 300 kitap okuyan sevgiliniz her yorumunuza "aaa şu kitabı mı okudun" gibi sorular sorduktan kısa bir süre sonra "seni tanıdıktan sonra adalete inanmıyorum" demesi kafanızı bulandırır. sonra da anlarsınız ki deliler gibi bilgiye aç olan birinin bilemediklerini siz tecrübeleriniz ışığında düşünerek sentezleyip kavrayabilmiş olmanızın ona göre haksızlık olduğunu.

bu hayatı anlamak ve geleceğe daha iyi bir kılavuzla bakmak için elbette bilgi ve tecrübe en önemli şartlardır. bunları netleştirmek için ve daha net bir doğruya ulaşmak için de bu bilgileri ve tecrübeleri objektif bir şekilde düşünmenin de önemi asla göz ardı edilemez.

düşünmenin her türlüsü niteliklidir. çocukça şeyler olsa bile. fakat fındık kabuğunu doldurmayacak insanların fındık kabuğunu doldurmayacak söylemleri ve eylemleri buna dahil değildir. sanırım insanların yakındıkları düşünmek' bu basit konular adına kullanılmış.