e-devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama

icgqhs
e-devlet sisteminde yeni yapmış olduğu güncelleme ile bu hizmeti sunacaktı fakat duyulması ile sisteme yoğun giriş sonrası sistem çöktü.
cisi gelen sanat tarihcisi
Alicante diye bir yerde, 1898 yılında doğmuş agata isminde birine rastladım, şayet ki ispanya yahudisi değil ise ispanyadan satılık arsamız çıktı amksdajnaskj

edit: az önce, çok sevdiğim lakin *evet :((* ülkücü olan bir arkadaşımın soyunun büyük kısmının ermeni olduğunu öğrendik.
icgqhs
Kaç saattir eror veren uygulama, biz olsak şimdi neler demiştiniz ama bakın devlet olunca ses çıkmıyor.
Şaka bi yana ön hazırlık yapmadan neden tanıtım yapıyorsun, sisteme sokuyorsun arkadaş?
hunyadi
Kütüğümün belirli bir tarihten sonrası kırım vilayetinde olduğu için ve osmanlı'nın o tarihten 50 yıl önce kırım'ı kaybettiğini göz önüne alırsak ya romanya ya da eskişehir'de çıkacak benim kütük.

Tanım: yoğun istekten ötürü göçen ve kaldırılan uygulama.
bonnie
üşenmek ve meraksızlıktan dolayı "son mohikan" olarak çıkacağımı düşündüğüm sorgulama. ahaha. vatana millete hayırlı olsun. bundan sonraki sosyolojik etkilerini düşünmek istemiyorum.

müstakbel gelinin müstakbel damattan istekleri; 4 burgulu bilezik, beşi bir yerde, tüm aile bireylerine nişan bohçası ve e devlet alt- üst soy bilgisi aslı veya fotokopisi.
müstakbel damadın müstakbel gelinden istekleri; yatak odası takımı, ıvır zıvır ve e devlet alt- üst soy bilgisi aslı veya fotokopisi.

elbet işin şakası. ama valla yapacak olanlar çıkacaktır. çıkar mı ki!
codeboss
soyunu sopunu bilmeyenlere atasının adını söyleyecek uygulama,
babam ali, onun babası osman, osmanın babası süleyman, biliyorum zaten ben bunu.
sistemi rahat bırakın biraz, bankada işlem yapamadık sizin yüzünüzden.
gubali
devletin halka arz ettiği yeni uygulama. girin bakın bakalım çingene misiniz asil misiniz. ben bi bakıp çıkacaktım ama sistem kilit.
sos
1864'te doğan büyük büyük nenem fatma nene hala sağ bu arada.
millet uzaya çıkmış biz ısparta'dan çıkamamışız.
https://i.hizliresim.com/G9PON2.png

edit: e-devlet soy hizmeti şu an kapalı galiba. ben gece indirmiştim pdf'yi.
edit: belgenin içeriğini, nasıl bir şey olduğunu merak edenler için paylaştım.
avni
yedinci göbeğe ve hem baba hem de anne tarafından dedemin dedesinin babasına kadar neslimi zaten bildiğim için merakıma mazhar olamayan uygulama. bana göre marifet çok daha eskisini bilen uygulama üretebilmek. 1950'den beri aynı zihniyetle uzun dönemlerle yönetilen ve buna rağmen hala aynı zihniyetten medet umanların bolca bulunduğu bir ülkede bu kadar rağbet görmesine şaşırmadığımı belirtmek isterim.
ayrıca dün el sıkışıp işbirliği yaptığına bugün terörist diyen diploması bile şaibeli bir adamın yönettiği bir ülkenin nesine güveneyim ki.
ruzgara karsi iseyen adam
Sosyal medyada, "bayramda dedesini aramaya üşenenler, dedesinin dedelerinin kim olduğunu bulmaya çalışıyorlar!" Şeklinde ilginç yorumlara konu olan sistem.
Önce yoğunluk, sonra da geçici olarak kaldırıldığından dolayı henüz sorgulama şansına erişemedim. Takipçisiyim!
hunyadi
çalışmaya başlayan, soyunuzun bir kısmının nerede yaşadığını öğrenebileceğiniz sistem.

1920'lere kadar aslında bildiğim şeyleri okudum, gördüm. Bundan 300 yıl öncesi de az çok belli. Asıl mesele o arada olanlardı benim için. alim sultan isimli - sultan burada bir şeyi refere ediyor olmalı - rumeli doğumlu bir ninem var. Rumeli'deki baba tarafımdaki ilk kayıtlar 1850'de başlarken, annemin baba tarafı bayburt, annemin anne tarafı ise ankara'da kalıyor daima ve bu taraftaki kayıtlar 1829'da başlıyor. Böylelikle Baba tarafında Kırım'dan 1850'li yıllarda göçtüğümüzü çıkarıyorum.

Bazıları Rumeli'de gözükürken bazıları da hacıoğlu pazarcığı'nda - bulgaristan - gözüküyor. ( ortamlarda kendime bulgar göçmeniyim ehe ehe demiyeceğim tabiki )

anne tarafımda dedemin fenotipine bakılırsa net bir kafkasyalık var ama adamın sülalesi 200 yıldır bayburtlu gözüküyor(bkz:swh). yine de klasik türk fenotipini taşımıyor. annemin annesi tarafına bakılırsa iç anadoluluk var. yani türk - rum karışık, yabancı bir yüz değil.

baba tarafı ise tamamıyla tatar. zaten bu fenotipi taşıyorum.

sonuç olarak geçmişinizde hareketli bir tarih yaşıyorsa ve her yıl andığınız bir sürgününüz, protesto ettiğiniz bir zulüm varsa bu gibi bilgiler sizin için daha önemli oluyor.
emekli yoda
"Alt ve Üst Soy belgeniz E-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz." şeklinde bir uyarı aldım. çok önemsemekle birlikte biraz araştırdım. genellikle ailesinde evlatlık durumları olan kişiler için bu uyarı veriliyormuş. nedeni de evlatlık durumlarının aleni olarak ortaya çıkmaması, gizli tutulması gerekliliği ile ilgiliymiş.

şimdi, kendi gözümle gördüğüm bebeklik fotoğraflarım, ailemle birlikte çekilmiş 3-4 yaşındaki hallerimi içeren fotoğraflarım mevcut. annem ve dayımdan fiziksel bazı özellikler almış olsam da içime kurt düşmedi değil! yakın zamanda nüfus müdürlüğünde küçük bir işim var. acaba bu belgeyi oradan isteyip hayatıma biraz heyecan katmalı mıyım?