ekmeleddin ihsanoğlu

miyesmikcih
chp ve mhp'nin bir dönem önceki cumhurbaşkanı adayı sonradan mhp milletvekili ekmeleddin ihsanoğlu'nun yozgat ilindeki evinin yandığını başta cumhuriyet gazetesi olmak üzere tüm medya haber yapmış.
benim aklıma amerikan korumasındaki malum zatın bedduası geliyor.
"evine ateş düşsün"
sümüklü hocanın bedduası kabul mü oluyor ne?
belki de allahın sevgili kuludur. tabi islama göre.
turuncu gemi
chp ve mhp'nin, tayyip beye ebedi başkanlığın yolunu açtığı seçimin adayıdır. kılıştar'ın, nasıl kurtla yiyip de çobanla ağladığını ifşaa etmiş adaydır.
muhalefet tarafından seçmenlerine karşı işlenmiş suçtur. o seçimde ekmel beye oy vermiş hiç kimsenin, akp ye oy verenleri aşağılama ve eleştirme hakkı nazarı itibarımda yoktur.

o dönemler chp milletvekilleri fetö ile pek bir içli dışlıydı. adamlar resmen bu gladio artığı çeteyi mazlum bir pozüsyona sokuyordu halk nezninde. bankasına dayanışma adına trilyonlar yatıranlardan, tv lerinin önüne kendilerini zincirleyenlere kadar hal böyleydi.
devlet bahçeli ise o dönemler tayyip beyi, zavallı bir ihtiyarı dartta hedef edip hırpalamakla suçluyordu. zira köylü kurnazı muhalefet bahisi fetö atına yatırmıştı. o çetenin bütün imkanlarından artık kendilerinin yalayacağı umudundaydılar.

bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir. o dönemde akepenin üst düzey yöneticileri ekmel beyin ismini bizzat gülen fısıldadı diyordu.
gerçi sonradan ekmel bey erdoğan'a tek adam yetkileri tanıyan yasaya evet verdi.

son kertede, burjuva siyasetten tiksinmek için küçük bir resimdi yukarıda anlattıklarım.