ekonomi çok iyi

avni
tuzu kurular dese gam yemeyeceğim de taşeron bir şirkette çalışıp iki ayda bir zar zor asgari ücret alan da bunu söylüyor ya ona yanıyorum.
tuzu kurular malum taşak kebabı eşliğinde survivor falan izliyorlar.
arka dortluyu dagitmayan hoca
çok iyi değil mükemmel.size şu örnekle de kanıtlayayım:
20 bin öğretmen alımı geçen sene mayıs ayında yapılan kpss ile olacak.mülakatlar nisan ortasından mayıs'ın ilk haftasına kadar sürecek ve sonuçların açıklanması temmuz-ağustosu bulacak eylülde başlanılacak.2017 kpss ile 2018 eylül'de başlayacaksınız yani bu atanacak 20 bin kişi de illa bu seneki kpss sınavına girecek.bu da şu demek oluyor 20 bin kişi 180 lirayı yine ödeyecek ortalama 300 bin lira gelir diyelim.bu arada atama yapmıyorsun ve para kazanıyorsun.ekonomi gayet iyi.
azrailin regl donemi
ülkedeki kör bekteşlerin dile getirdiği saçmalık.

bu cümleyi kuranın beynine sıçayım.

üretim yok, vergiyle geçinen bir devlet var, emeklilik yaşı geç olduğundan ve bununla beraber genç nüfus yani üniversite mezunu da çok fazla olduğundan aşırı bir işsizlik var. üniversite diploması o denli değersizleşti ki artık bütün iş alanları profesyonel çalışana ihtiyaç duyuyor. yeni mezun adam çok fazla var nasılsa hiç bir işlerine yaramıyor.

asgari ücretin üstünde ortalama olarak 3000 tl kazanan insanlar bile bu ülkede rahat geçinemiyorsa, dünyanın en pahalı sigarasını, birasını, benzinini kullanıyorsak ve geçen son 10 yılda gelir gider endeksi daraldıysa kimse gelip de ekonomi mükemmel demesin. paranın adı var kendisi yok. maaşı alıyorsun ama nereye gittiğini bile anlayamıyorsun.

en basitinden dolar 4e dayanmış. artık ona bile bakamıyorum! mesela doların artışı sebebiyle 7 yıl önce 500 lirayı aşmayan ve çok da iş görmeyen bir elektro gitar şimdilerde 1000 tl üzerinde. o para o ürüne verilir mi ulan!

hepsinden ziyade bir de gizli zam diye bir gerçek var. en kaliteli et döner bile 10 yıl önceki en berbat et dönerle kapışacak derecede kalitesiz. fırın ekmekleri bile yenilemez halde. birçok ürün tüketilemez durumda. hatta bu durum sigara ve alkole bile yansıdı.

vergiyle geçinen ülkeler geri kalmaya mahkumdur. devletin bütçesi büyür ama halkın sınıflar arasındaki mesafesi git gide açılır.

o yüzden amk ekonomi iyi diyen insanların.

yıl 2018 ve bugün yemekte az s*kişmiş tavuk var. anladınız siz onu.