ekrem imamoğlu

turuncu gemi
tamamen karşıtım bir siyasi görüşte olsa da hakkını teslim etmem gerekir ki aklı başında bir adam. chp seçmeni arkadaşları tenzih ederek söylüyorum bunu ki, chp'de aklı başında siyasetçi kaldığına şaşırdım. istanbul'u alma şansı var. yahut kaybetse de yarım- bir puan farkla kaybeder.

bu da büyük başarıdır. ama asla kılıştar'ın başarısı değildir. siyasette aklı başında değişim isteyen her siyasi tabandan halkın arzusudur. bu arada ekrem beyin, kızgın akp'lilerin de blok halinde oyunu alacağından şüphem yok. asıl kişisel başarısı tam da burada olacaktır.
icgqhs
insanlar saygısız değil mi? Bu adam aday olduktan sonra bunu alenen fark ettim.
Oy verir Ya da vermezsin gidip adama Tayyip bir numara demek nedir arkadaş!
Spor takımı tutar gibi parti tutuyorlar ve holiganlar resmen.
Eğitim seviyesi düzelmeden seçimleri kim kazanırsa kazansın anlamsız ve boş.
turuncu gemi
sağdan ve soldan hangi siyasi görüşte olunursa olunsun bu kalitede bir beyefendilik, kalite ve kararlılıkta olunması gerektiği konusunda ders vermiş siyasetçidir. kendisine teşekkürü borç bilir ve en içten dileklerimle kutlarım.
hanc deil yolcu
an itibariyle " istanbulda hizmet süreci başlasın" diyen chp ibb adayıdır. sıkıldım adamı görmekten. verin artık mazbatasını da oynasın. ülke olarak daha önemli sorunlarımız var. yanındaki kadın da esniyordu.
avni
gerek seçim öncesi gerekse seçim sonrası süreçlerde Ana akım medyada sıradan bir akpli kadar bile görünmemesine rağmen şimdiden sıkılanların olmasının sebebi sanırım iktidar ve iktidara gönül verenlerin anlayamadığı üslubu. Alışmışlar kodu mu oturtan cinsten üsluba. Haklılar 20 küsür senedir aynı üslup iktidarda.
bouii
Ayrıştırmadan, çirkinleşmeden, sesini yükseltmeden de siyaset yapılabileceğini göstermiş yeni İstanbul büyükşehir belediye başkanıdır. Senelerce seçim güven içinde gerçekleşti, itiraz etmek yersiz, yaptık oldu diye gezinen demokrasi yoksunlarına inat gümbür gümbür gelmeye devam edeceğine inancım sonsuz.
Önce topal ördek, sonra eş kıyaslaması ardından da bütçe yoluyla ısrarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor ama artık kendi seçmeninin bile bunu yemediği aşikarken acilen mazbatasını alıp, görevinin başına gelmelidir. Kendisinin demokrasi yoluyla elde ettiği kimliğine itirazı olanlara da tek şey denilebilir ;

(bkz:ağlayacaksanız oynamayalım)
hanc deil yolcu
iktidarcı olunup olunmaması farketmeksizin seçim muhabbetinden sıkılmak ülkenin genel halidir. mazbata kimin hakkı ise verilmeli taraftarıyım. bunun davaya dönüşmesi süreci uzattı maalesef ve tek derdimiz seçim sonucu imiş gibi başka bir haber yok medyada.
turuncu gemi
dünyada benim kadar chp'li siyasetçileri eleştiren az insan vardır. 2009 yılında yer gök kılıçdaroğlu diye inliyordu. muhalif halkımız mülayim kılıştar'ı, kendilerini erdoğan'dan kurtaracak bir lider olarak görüyordu. hatta bu korkuyu o zamanlar erdoğan'ın gözlerinde bile görmüştüm. o zamanlar erdoğan'a şunu söylemeye fırsat bulamadım tabii ki ama bulsam söylerdim, ''raad ol, bu kılıştar baykal'dan bile yeteneksiz bir siyasetçi. baykal'dan bile daha rahat anlaşabileceğin bir çalışma arkadaşındır''
zaten her yerde, chp'li lincini göze alarak söylüyordum bunu. büyük ihtimalle kulağına gitmiştir.

daha bir sene bile geçmeyen seçimlerde ise, ince'nin, salako karakterinden farklı bir gaz karakter olmadığını her yerde anlattım durdum. yine chp'li kardeşlerim benim zır bir siyaset cahili olduğumu düşünmüştü.

lakin ilk defa bir chp'li siyasetçiyi seviyor ve beğeniyorum. sevgili eko başkan, ne bir kesşanlı ali, ne de salakodur. kendisi bir kibar feyzodur. stratejileri muhteşem. özellikle sürekli halkın içinde bir imaj çizmesi kendisini büyütüyor. hafta sonundaki maltepe mitingi, protestoya susamış halkımıza bir moral ilacı oldu. erdoğan'da her zorda kaldığında böyle doğru stratejiler geliştirmiştir. başarısının sırlarından biri de budur erdoğan'ın. şimdi bunu pozitif anlamda eko başkanın da kullanması olumludur.
çekirdek çitleyerek ''abi şunu nasıl yapalım, bunu nasıl yapalım'' diye sohbet edebileceğimiz bir yakınlıkta havası var eko'nun. halkımız da haliyle bu yakınlığı sever.

şimdilik yolunda her adımı doğru atıyor. fakat en önemli eşiği, sınıfsal bir itiraz geliştirebilecek mi, geliştirameyecek mi noktasında olacaktır. demiyorum ki elbette, proletarya diktatörlüğü bayrağı açsın yürüsün. yani yapsa iyi olur tabii ki, ama yapmaz tabii.
şu an avrupada, orta sınıflar hiç olmadığı kadar fakirleşmiştir. fakirlik bile en az 4 katman fakirlik haline gelmiştir. fransa'da, daha da büyüyecek isyanların altında bu can alıcı nokta yatmaktadır. ülkemiz bu fakirliğe ve getireceği ağır dramlara daha hızla gitmektedir. ve bunun ülkemizdeki psikolojik etkileri daha ağır olacaktır. biz yoksulluğumuzdan utanan bir halkızdır. hele ki son 17 yılda, sanal bir zenginleşmenin saçma hallerini yaşayan halkımız daha beter zihinsel ters dönecektir. işte buna önce itiraz ve reçete sunacak insan bütün ülkenin uzlaştığı lider olacaktır. bu yeteneği ve kapasiteyi eko'da görüyorum. gerçi bu yetenek ve kapasite, ince ve akşaner'de de vardı. tek eksikleri cesaretti. eko, şimdilik cesaret konusunda da iyi gidiyor. umarım bozmaz.
esdemirei
Normalde İBB'nin attığı mesajlardan rahatsızlık duyan birisiyim. Bu adamın son gönderdiği Berat Kandili, 21 Nisan 2019 tarihli Maltepe Mitingi çağrısı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili ve "Ekrem İmamoğlu / İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı" ile biten mesajlarından hiç rahatsızlık duymadım. Herhâlde siyasilerin her alanda farklı görüşleri olanları kucaklamasında rolü büyük.
rene
bunlar seçimi iptal edip "evi üstüne yapıcam söz" deyip istanbul'u almazlarsa önümüzdeki 5 yıl boyunca istanbul büyükşehir belediye başkanı olarak görev yapacak isim.
esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Resmi İnstagram hesabı (instagram.com/ekremimamoglu/) üzerinden 03 Mayıs 2019 tarihinde yayınladığı gönderi (instagram.com/p/BxAMyTMh-UH/) içeriğine bakıldığında seçim vaatleri arasındaki ulaşım ve su fiyatlarında indirim ön gören talimatları ilgili kurumlara vermiş, mayıs ayı meclisin gündemine sunmayı ve onaylatmasını bekleyen kişi. AKP'nin son çıkardığı vatandaşa yük bindiren uygulamaları ve kendisinin bindirilen yükleri kaldırmaya yönelik uygulamalarını görünce ister istemez aranan kan diyorum.