ekrem imamoğlu

turuncu gemi
tamamen karşıtım bir siyasi görüşte olsa da hakkını teslim etmem gerekir ki aklı başında bir adam. chp seçmeni arkadaşları tenzih ederek söylüyorum bunu ki, chp'de aklı başında siyasetçi kaldığına şaşırdım. istanbul'u alma şansı var. yahut kaybetse de yarım- bir puan farkla kaybeder.

bu da büyük başarıdır. ama asla kılıştar'ın başarısı değildir. siyasette aklı başında değişim isteyen her siyasi tabandan halkın arzusudur. bu arada ekrem beyin, kızgın akp'lilerin de blok halinde oyunu alacağından şüphem yok. asıl kişisel başarısı tam da burada olacaktır.
icgqhs
insanlar saygısız değil mi? Bu adam aday olduktan sonra bunu alenen fark ettim.
Oy verir Ya da vermezsin gidip adama Tayyip bir numara demek nedir arkadaş!
Spor takımı tutar gibi parti tutuyorlar ve holiganlar resmen.
Eğitim seviyesi düzelmeden seçimleri kim kazanırsa kazansın anlamsız ve boş.
turuncu gemi
sağdan ve soldan hangi siyasi görüşte olunursa olunsun bu kalitede bir beyefendilik, kalite ve kararlılıkta olunması gerektiği konusunda ders vermiş siyasetçidir. kendisine teşekkürü borç bilir ve en içten dileklerimle kutlarım.
hanc deil yolcu
an itibariyle " istanbulda hizmet süreci başlasın" diyen chp ibb adayıdır. sıkıldım adamı görmekten. verin artık mazbatasını da oynasın. ülke olarak daha önemli sorunlarımız var. yanındaki kadın da esniyordu.
avni
gerek seçim öncesi gerekse seçim sonrası süreçlerde Ana akım medyada sıradan bir akpli kadar bile görünmemesine rağmen şimdiden sıkılanların olmasının sebebi sanırım iktidar ve iktidara gönül verenlerin anlayamadığı üslubu. Alışmışlar kodu mu oturtan cinsten üsluba. Haklılar 20 küsür senedir aynı üslup iktidarda.
bouii
Ayrıştırmadan, çirkinleşmeden, sesini yükseltmeden de siyaset yapılabileceğini göstermiş yeni İstanbul büyükşehir belediye başkanıdır. Senelerce seçim güven içinde gerçekleşti, itiraz etmek yersiz, yaptık oldu diye gezinen demokrasi yoksunlarına inat gümbür gümbür gelmeye devam edeceğine inancım sonsuz.
Önce topal ördek, sonra eş kıyaslaması ardından da bütçe yoluyla ısrarla itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor ama artık kendi seçmeninin bile bunu yemediği aşikarken acilen mazbatasını alıp, görevinin başına gelmelidir. Kendisinin demokrasi yoluyla elde ettiği kimliğine itirazı olanlara da tek şey denilebilir ;

(bkz:ağlayacaksanız oynamayalım)
hanc deil yolcu
iktidarcı olunup olunmaması farketmeksizin seçim muhabbetinden sıkılmak ülkenin genel halidir. mazbata kimin hakkı ise verilmeli taraftarıyım. bunun davaya dönüşmesi süreci uzattı maalesef ve tek derdimiz seçim sonucu imiş gibi başka bir haber yok medyada.
turuncu gemi
dünyada benim kadar chp'li siyasetçileri eleştiren az insan vardır. 2009 yılında yer gök kılıçdaroğlu diye inliyordu. muhalif halkımız mülayim kılıştar'ı, kendilerini erdoğan'dan kurtaracak bir lider olarak görüyordu. hatta bu korkuyu o zamanlar erdoğan'ın gözlerinde bile görmüştüm. o zamanlar erdoğan'a şunu söylemeye fırsat bulamadım tabii ki ama bulsam söylerdim, ''raad ol, bu kılıştar baykal'dan bile yeteneksiz bir siyasetçi. baykal'dan bile daha rahat anlaşabileceğin bir çalışma arkadaşındır''
zaten her yerde, chp'li lincini göze alarak söylüyordum bunu. büyük ihtimalle kulağına gitmiştir.

daha bir sene bile geçmeyen seçimlerde ise, ince'nin, salako karakterinden farklı bir gaz karakter olmadığını her yerde anlattım durdum. yine chp'li kardeşlerim benim zır bir siyaset cahili olduğumu düşünmüştü.

lakin ilk defa bir chp'li siyasetçiyi seviyor ve beğeniyorum. sevgili eko başkan, ne bir kesşanlı ali, ne de salakodur. kendisi bir kibar feyzodur. stratejileri muhteşem. özellikle sürekli halkın içinde bir imaj çizmesi kendisini büyütüyor. hafta sonundaki maltepe mitingi, protestoya susamış halkımıza bir moral ilacı oldu. erdoğan'da her zorda kaldığında böyle doğru stratejiler geliştirmiştir. başarısının sırlarından biri de budur erdoğan'ın. şimdi bunu pozitif anlamda eko başkanın da kullanması olumludur.
çekirdek çitleyerek ''abi şunu nasıl yapalım, bunu nasıl yapalım'' diye sohbet edebileceğimiz bir yakınlıkta havası var eko'nun. halkımız da haliyle bu yakınlığı sever.

şimdilik yolunda her adımı doğru atıyor. fakat en önemli eşiği, sınıfsal bir itiraz geliştirebilecek mi, geliştirameyecek mi noktasında olacaktır. demiyorum ki elbette, proletarya diktatörlüğü bayrağı açsın yürüsün. yani yapsa iyi olur tabii ki, ama yapmaz tabii.
şu an avrupada, orta sınıflar hiç olmadığı kadar fakirleşmiştir. fakirlik bile en az 4 katman fakirlik haline gelmiştir. fransa'da, daha da büyüyecek isyanların altında bu can alıcı nokta yatmaktadır. ülkemiz bu fakirliğe ve getireceği ağır dramlara daha hızla gitmektedir. ve bunun ülkemizdeki psikolojik etkileri daha ağır olacaktır. biz yoksulluğumuzdan utanan bir halkızdır. hele ki son 17 yılda, sanal bir zenginleşmenin saçma hallerini yaşayan halkımız daha beter zihinsel ters dönecektir. işte buna önce itiraz ve reçete sunacak insan bütün ülkenin uzlaştığı lider olacaktır. bu yeteneği ve kapasiteyi eko'da görüyorum. gerçi bu yetenek ve kapasite, ince ve akşaner'de de vardı. tek eksikleri cesaretti. eko, şimdilik cesaret konusunda da iyi gidiyor. umarım bozmaz.
esdemirei
Normalde İBB'nin attığı mesajlardan rahatsızlık duyan birisiyim. Bu adamın son gönderdiği Berat Kandili, 21 Nisan 2019 tarihli Maltepe Mitingi çağrısı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili ve "Ekrem İmamoğlu / İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı" ile biten mesajlarından hiç rahatsızlık duymadım. Herhâlde siyasilerin her alanda farklı görüşleri olanları kucaklamasında rolü büyük.
rene
bunlar seçimi iptal edip "evi üstüne yapıcam söz" deyip istanbul'u almazlarsa önümüzdeki 5 yıl boyunca istanbul büyükşehir belediye başkanı olarak görev yapacak isim.
esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Resmi İnstagram hesabı (instagram.com/ekremimamoglu/) üzerinden 03 Mayıs 2019 tarihinde yayınladığı gönderi (instagram.com/p/BxAMyTMh-UH/) içeriğine bakıldığında seçim vaatleri arasındaki ulaşım ve su fiyatlarında indirim ön gören talimatları ilgili kurumlara vermiş, mayıs ayı meclisin gündemine sunmayı ve onaylatmasını bekleyen kişi. AKP'nin son çıkardığı vatandaşa yük bindiren uygulamaları ve kendisinin bindirilen yükleri kaldırmaya yönelik uygulamalarını görünce ister istemez aranan kan diyorum.
turuncu gemi
akp'yi yaptığı her kötülükten dolayı affedebilirim fakat bana bir chp'liyi bu denli çok sevdirmesi kötülüğünü hiç bir zaman affedemeyeceğim. şu an burjuva siyaset denkleminin en düzgün insanıdır.
erdoğan geçenlerde kendisi için ''benim dengim değil'' diye bir beyanat verdi. buradan erdoğan'a şunu söylemek istiyorum, yanılıyorsunuz.
bir süre önceye kadar size karşı umut diye pazarlanan ince ve akşener'in siyaset sahnesinde size üstün bir çok yanı vardı. sizin kadar zeki insanlardı. sizden kat be kat entelektüellerdi. fakat onlarda sizde olmayan bir melaike vardı. halka güvenmiyorlardı. fakat bu imamoğlun'da her siyasetçide olması gereken alfabenin baş harfi olan halka sonuna kadar güvenme melaikesi var.
siz iktidarda 17 yıldır çok yıprandınız. ekonominin geldiği son felaket durum taraftarlarınızın bile sizden yüz çevirdiği gerçeğini açık seçik ortaya koyuyor. yeniyi yaratamıyorsunuz. şu an imamoğlu'na sizin taraftarlarınız bile chp adayı gözüyle bakmıyor. yeni, genç, samimi bir lider gözüyle bakıyor. bunları size ibrahim kalın söylüyor mu? sanmıyorum. bence kalın'ı kovun beni işe alın. süleyman soylu'nun yerine de göz kırpıyorum.

imamoğlu'nun gözüme çarpan tek handikabı, vasatın altı bir metin yazarı var. ekrem abi metin yazarını kov beni işe al.
turuncu gemi
kendisine sevgilerimi iletirim. 23 haziran seçimlerini alnının samimiyet akan teriyle kazanmış ve şeffaflık değişim isteyen herkesin oyunu almış belediye başkanıdır.

sabah annemin ziyaretine gittim. a haber açıktı televizyonda. ekrem beyin beylikdüzü belediye başkanıyken ki güya faiş parayla yapılmış iş ve işlemleri anlatılıyordu a haberde. bir çoğunun iftira ve düzmece olduğundan eminim. lakin şöyle bir sıkıntı var ki artık, ekrem bey bu yayınlar hakkında suç duyurusunda bulunsa dava açacak savcı yok. a haberde ''imamoğlu beylikdüzü belediye başkanıyken abdullah öcalan'ı anma gecesi düzenledi'' bile deseler çamur atıldığı yerde kalacak.

buradan hareketle imamoğlu'nun kazandığı seçimin hukuksuzca elinden alınmasına sevinen akp'li kardeşlerime sormak isterim. bu normal olmayan karar artık kişi hukukumuza bile yansıyacaktır. yarın siz de husumetli olduğunuz biriyle mahkemelik olduğunuzda yüzde yüz haklı olsanız bile husumetli olduğunuz kişi akp'ye sizden daha yakınsa davayı kaybedeceksiniz. ve bu bir normalite olacak. bu tehlikenin farkında mısınız?

ekrem beyi aday olduğu günden beyi çok övdüm. şimdi küçük bir eleştiri yapmak isterim kendisine. geçenlerde dolmuşçu esnafına belediye ulaşım hizmetlerinin kendilerinin kazancına olumsuz yansımayacağıyla ilgili garanti vermiş. bu yüz yılda dolmuşçu esnafı nedir ekrem abi? ulaşım bir insan hakkıdır. ulaşım küçük esnafın da bir yandan ekmek yiyeceği rant sektörü olamaz.
turuncu gemi
yaa öleydim de, bir chp'li yöneticiye bu kadar aşırı bir sevgiyle muhabbet besleyeceğim günleri görmeseydim. çok değil 6 ay evvel ki ben'e bugünleri şimdiki ben'i ıslak odunla döverdi. 17 yıllık akp iktidarının bünyemdeki tahribatlarından biridir. abi seni seviyorum, geleyim de konuşalım dediğim harika bir varlıktır.

fakat kendisine bir çift sözüm var bu kanalla. sevgili ekrem abi, eko başkan; topal osman'a bağlıyım diye bir açıklama yapmışsın. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. senin bu bağlı olduğun adam ankara'da milletvekili katletmiş bir çetecidir. bir diğer bağlı olduğun insan olan gazi kemal'in yerini yurdunu çetesiyle basıp, canına kast etmeye girişmiş bir varlıktır. gazi paşa'nın muhafızları kafasına o kadar çok kurşun sıkmıştır ki bir kafası kalmamıştır. daha sonra cumhuriyet mahkemeleri tarafından idamla cezalandırılmıştır. artık bir yüzü olmadığı için ulus meydanında ayağından sallandırılmıştır.
turuncu gemi
öncelikle belirtmeliyim ki hayatımda ilk defa chp'ye özgür tutsak bir dostun selamı ve azıcık hatırım için demesiyle oy verdim. hatrı ağrı dağı kadardır dostun. selamının havası baharların en güzel gülüşlüsüne benzer. sandığa gittiğimde seçmen kağıdımı da kimliğimi de evde unutmuştum. yağmur yağıyordu yorgundum buna rağmen eve gittim evrakımı aldım oy kullandım. kendimi chp'ye oy verdiğim için o kadar kirli hissediyordum ki yağmurda arınmışım gibi geldi.

ekrem beyden öte, şehircilik bazında oy verdiğim chp'li başkan 3 ayda kentimde farklılık yaratmayı başardı. bu açıdan vicdanım rahat. iyi ki vermişim. ekrem beyin bir çok söylemlerini takdir etmemek, samimiyetinin ve dürüstlüğünün elini sıkmamak mümkün değil. dünkü sadece dünkü tartışmada vurguladığı şu husus bile çok önemlidir. belediyeler neden tarikatlere yurt yaptırsın? belediyeler bunu kendi imkanlarıyla çok daha ucuza yapar. bundan 40 yıl önce salt bu gerçeklik bile egemenler tarafından algılansaydı bugün fetö gibi kirli yapılar devlete kök salamayacaktı. makro hegemonya hala bu gerçeğin farkında değil ve korkarım her yerde mikro fetöler bitiyor.

lakin şu haremlik selamlık olayının reklamıyla saçmaladın eko başkan demek istiyorum.
esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Mizah dergisi Misvak'ın İnstagram hesabı üzerinden 17 Haziran 2019 tarihinde yayınlanan karikatür derlemesini içeren gönderideBeylikdüzü'nde yeşil alanı 9,5 metrekare yaptık (karikatüre göre 4,3 metrekare)”, “Bana Trabzonlu dedi, anladınız siz onu”, “Valiye it dediğiniz doğru mu? Ne alakası var lan it”, “TRT belgeselimi yayınlamadı”, “İstanbul'u fetheden Yunan başlığını atan gazeteyi tanımıyorum”, “Hayaller İSKİ 124 yönetici 874 araç Hayatlar İSKİ 132 yönetici 132 araç”, “Binali Yıldırım yayından önce soruları istedi. Yuh, yalana bak. Daha soruları hazırlamadık”, “İETT'de 48 yöneticinin 150 adet makam aracı var. Otobüsleri de mi saydı galiba”, ifadelerinin geçerek kendince eleştirdiği CHP İstanbul adayı.

Karikatürler ise şu şekildedir:

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto
hak yeme hell yeah
İstanbul'a yakışır başkan.

İktidar tiyatroları ile başkanlığının alınmasının nezdimde değeri yoktur. İstanbul belediye başkanıdır. İstanbul, onu işgalden kurtaran başbuğ Atatürk'e ve partisine aittir.

Darısı Tüm Türkiye Cumhuriyeti'nin başına.
turuncu gemi
sabrı, halka güveni ve beyefendiliğiyle faşizmi bükmüş istanbul büyükşehir belediye başkanıdır. insanlar onun olduğu yerlerde sel olup taşmaktadır. mitinglerinde halk tarafından atılan bir slogan çok önemlidir. ''hak, hukuk, adalet.'' oysa o mitinglerde bulunan halkımız bir belediye başkanı seçim kampanyası olduğunun bilincindedir. bu güzel insanın mitinglerinde yüz binlerce insan tarafından ciğer ve yürekten atılan bu slogan mutlaka herkesçe duyulmalıdır.