ekrem imamoğlu'nun tahammülsüzlüğü açığa çıkmakta

esdemirei
Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Barlas'ın 22 Mayıs 2019 tarihinde “23 Haziran'daki Seçim 31 Mart'taki Seçimden Çok Farklı Olacak” başlığıyla yayınladığı yazısında İstanbul CHP adayı Ekrem İmamoğlu için kullandığı bir ifade. İfadenin tam hâli şu şekildedir: “İniş Sürecinde: Yüksek Seçim Kurulu'nun 23 Haziran'da İstanbul seçiminin yenilenmesi için aldığı karar, iki adayın kamuoyu tarafından daha iyi tanındığı bir dönemde seçim kampanyasına sahne olacaktır. Artık 'Bilinmeyen' İmamoğlu çok iyi bilinmektedir. Önceki reklam kampanyasında cilalanıp sürülen hoşgörüsünün cilası düşmüştür. Çok çabuk sinirlenmektedir. Hoşuna gitmeyen sorular sorulduğunda tahammülsüzlüğü açığa çıkmaktadır. Geçen seçimdeki oy hırsızlıkları konusunda dut yemiş bülbül rolündedir.”
turuncu gemi
''chp seçimler yoluyla iktidarı devirme kumpasında'' gibi bir açıklama olmuş. şu an ülkenin en hızlı yükselen siyasi liderinin olan bitene tahamülsüz olmasında ne beis var? hele ki bu lider bütün dünyanın gözü önünde seçilmişken kendisinin haklarını korumakla görevli yargı tarafından sebebi açıklanamayan bir sebeple devrilmiş ise.
bonnie
şüpheleniyordum. ara ara da olsa sesi yükseliyordu. garip hareketler yapıyordu. bazen dut yemiş bülbül gibiydi. bazen sinirden ceketini, kravatını çıkarıyor, kollarını kıvırıyor, resmen tahammülsüzlüğünden soyunuyordu.
rene
Adam seçilsin, sonra adamın seçildiği seçimi keyfi nedenlerle iptal edin, sandık kurulu ve üyeleri kamu çalışanı değil diye o sandıklara atılan oyları görmezden gelin ve tüm bu süreçte ön planda olan bu insanı yakın markaja alın, basın her hareketini haber yapsın. Adamın elinden bir şey gelemesin, seçim her şeye rağmen yenilensin, seçilmiş olan bu süreci öylece izliyor olsun. Yurttaşın tek demokratik hakkı olan oy verme hakkı dahi hiçe sayılsın. Bence bunca zaman pozitifliğini korumasına şaşırmalı. İnce falan olsaydı şimdiye çat çat ayarı vermişti ekranlarda kaç kere bunlara.