el nur ve linwood camilerinde terör saldırısı

keskin nisanci
10 küsur dakika boyunca kasabanın göbeğinde silahlı saldırı devam ediyor ama ne hikmetse müdahale gelmiyor. yeşilçam filmlerinde olduğu gibi mevzu nihayete erince polis köşeden görünüyor.

bu saldırı dünyada bilerek isteyerek yaygınlaştırılan islamofobi'nın sonuçlarından biri. yeni zelanda'da yaşayan müslümanların -ki nüfusun yüzde birinden fazla- kime ne zararı var. cani orospu çocuğu sanki iyi bir şey yapmış gibi bir de saldırıyı canlı olarak yayınlamış, videoyu izledim ama burada paylaşmayacağım, küçücük çocuğu babasının kucağında vuran bir orospu çocuğunun yaptıklarını göstermeyeceğim.

bu saldırı bir camiye değil de bir kiliseye yapılsaydı ve değil 49 kişinin ölmesi, bir kişinin burnu kanasaydı, şimdi her tarafta müslümanlar milyonlarca lince maruz kalmıştı ama şimdi kimse çıkarmıyor, çünkü ölenler insan değil müslümanlar. sahte hümanizm teranesi okuyan piç kurularının birinden ses çıkmıyor.

saldırıda hayatlarını kaybedenlerin yaradan taksiratlarını affetsin, mekanları cennet olsun, ailelerinin başı sağ oslun.
bitli piyade
katliamdır. videoda saf kötülüğün tek bir bedende vücut bulmuş hali görülüyor.
teknik anlamda incelersek; şahsın arabadaki hazırlığından, çok çok önceden planlanmış bir saldırı olduğunu anlıyoruz, taktik anlamda ekipmanı çok iyi, dizliklerine kadar takmış, üstünü göremedim ama şarjörleri çıkardığına göre hücum yeleği ve kafasında kamera olduğuna göre de kask taktığı kesin.bu it muhtemelen sırp ve kesinlikle şizofren . silahlardaki, şarjörlerdeki yazılar, işlemeler özenle seçilerek yapılmış. araştırdığım kadarıyla daha çok müslüman ve türk düşmanlarının isimleri önemli olayların tarihleri falan yazıyor.şahıs silah kullanmayı çok iyi biliyor ve taktik anlamda idmanlı, bir kaç detay var bunu gösteren, mesela ilk camiye girişte sağdaki alana girip taradıktan sonra şarjörü değiştirmek için tekrar ara koridora geri dönüyor, yani güvenli bölgede şarjör değiştiriyor ki içeride kendisi için bir tehdit olmadığını bildiği halde. camiyi basıyor. katliam yapıyor. sonra bir tur daha sıkıyor. bir tur daha. araca gidip silah değiştirip geri gelip zaten ölü olan insanlara bir kez ve bir kez daha sıkıyor. işini şansa bırakmıyor. muhtemelen eski asker / paralı asker veya askeri eğitim almış. silahların üstündeki donanımlar. çakarlar falan amatör işi değil.
sonuç olarak burada neye kime yapıldığı çok da önemli değil. önemli olan insanlığın bu kadar çığırından çıkması. korkarım ki radikal islamcılar da bu saldırıya cevap verecekler bu böyle sürüp gidecek.
frante
müslümanların çoğunun hırsızın önde gideni olduğunu söyleyen içimizdeki islam düşmanları için güzel bir gün olmuştur. rahatlıkla yağlı götlerine kına yakabilirler.

(bkz:#99775)
bouii
Bu olayı sadece din ekseninde değerlendiremeyiz. Bana sorarsanız ilahi ya da ilahi olmadığı iddia edilen tüm dini inançlar birer tehlikedir ama konumuz tarihe bakarak bir ırka kin besleyebilecek kadar delirmek neyin sonucudur?
Burda temel sorun kendini başka bir ırktan, inançtan üstün görmenin vardığı vahim sonuçtur. Din başlı başına bir Afyonken üstüne fanatizmle birleşiyor ve sonuç bir sürü masum insan ölüyor. Adam viyana kuşatmasına kadar gidiyor ki bu büyük delilik, bağıra çağıra geliyor. Benim herhangi bir yakınım bir konuda aşırılık gösterse onu tedaviye zorlarım. Bu manyak resmen örgütlenerek öldürmüş. Bozulmuş bir insan beyni yalnız Kaldıkça ne kadar kötüleşebilirin resmen canlı bir örneği gibi.
Olayı İslam, Hristiyanlık gibi değerlendirmek böylesi büyük bir acıya 'Avrupa bizi kiskaniyirr' bakış açısı getirmekten başka bir işe yaramaz. Bu adam tehlikeli bir deli ve öfkesini bu tarafa yönlendirip kusmuş. Yarın başka bir deli kedilerden nefret ediyorum diye katliam yapabilir. Bir kerede 'büyük oyunu' görmeyin be kardeşim!
avni
Terörizm ve şiddetin her türlüsü insanlığın başbelasıdır. Bu yola başvuranların genel veya nihai amacı otoritenin zayıflayarak sorgulanır hale gelmesidir. Bu yüzden dini, dili, ırkı, milliyeti vesairesi olmaz. E ama var diyorsanız akrep cebinizdedir. Akrebi cebinde taşıyan sonuçlarına katlanır. Bugün bana yarın sana misali kısırdöngüyle ne terörizm ne de şiddet son bulur. İnsanlığın ensesinde Celladına aşık meselesi olarak kalır. Bilvesile Benim teröristim iyi huylu habis gibidir. İnsanlığı iyi yola sevketmek amacındadır demeye getirenleri esefle kınıyor, Amaçlarına ulaşmak için terörizm ve şiddeti seçenlerin canı cehenneme diyorum.
Hülasa Saldırganın Amacını sosyal medya yoluyla açıkça deklare ettiği insanlık suçu bir eylem.
bonnie
bir katliamdır. tüm kökten dincilerin geleceği nokta budur. ister hristiyan olsun isterse müslüman. dinler farklı, zihinler ve vicdanlar aynı şekilde karanlık ve pis olursa dünyanın sonu yakındır. ırkçılık ve kökten dincilik tehlikelidir.
savunmasız, kendi halinde ibadetini yapan bu masum insanlara yapılanların altını çizerek belirteyim adalet karşısında ibretlik bir ceza alması gerekir; ölüm, idam değil.