elektronik cihazlara şiddet uygulamak

sos
genelde yavaş çalıştığı için veya donduğu için şiddet uygulanır cihaza. aslında burada şiddet uygulanması gereken ona 8 gb'cık hafıza koyan ve işlemcisini yüksek yapmayan üreticidir. çünkü o üretici yakın zamanda 16 gb olanı piyasaya sürüp senden yine para alacaktır. 32, 64, 128, 256 diye gidecektir bu söğüşleme işlemi. hatta dobra bir şekilde "eski iphone'ları yavaşlattık" bile diyebilir. haklıdır. sonuçta çalışıp, didinip veya zekasını kullanıp bugünlere gelmiş, apple'a, samsung'a mühendis olmuştur. "niye yavaşlattın lan!" deseniz, durur mu? yapıştırır cevabı ve "e kendi telefonunu kendin yap o zaman" der. "nazar etme ne olur çalış senin de olur" deyip villasında yan yatarkan üzümünü yer.

tüketici de mecburen üretememenin hıncını cihazdan alacaktır bir şekilde. üretemeyip, üreticinin dikte ettiği cihazı kullanmanın mecburiyetiyle geçirecektir ömrünü.

(iş bu entry'yi yazan kısa süre sonra samsung telefonundan youtube'a girip şarkı açacak)
miyesmikcih
o elektronik cihazlara ödedeğin her kuruşun milli gelire eksi puan yazılacağını idrak edemeyen sapık. hem paranı hem cihazını kaybettin ağır çomar.
sen diplomasızların sözlerine kanıp niye hem kendine hem de ülkene zarar veriyorsun. sanki türkler elektronik cihaz üretiyormuş gibi.