emine bulut

turuncu gemi
kadın cinayetleri politiktir sözünün hiç de boş bir slogan olmadığının ispatıdır. geleneksel bir ortadoğu ailesinde anne birey, baba bireyin ve hatta bütün ailenin kölesidir. baba onu istediği zaman fiziki şiddetle cezalandırabilir. fiziki şiddetle cezalandırmaya üşendiği hallerde cinsel gücünü bir tahakküm aracı olarak kullandığı küfürlerle hakaret eder.

ailede erkek çocukları masadan tabağını bile mutfağa götürmezken, kız çocukları bütün evin temizliğiyle mükelleftir. ortadoğu ailelerinde erkek çocukları babalarından da aldıkları güçle büyüyünce kadın üzerinde her türlü hakkı olduğunu düşünür. tecavüzden fiziki şiddete kadar kadına yapılan her şey normaldir. kadın bunu hakketmiştir.

ortadoğu'da devlet baba da toplumu bu şekilde idare eder. devlet idarecilerinin her türlü hırsızlığı yapmaya hakları vardır. devlet baba kutsaldır işine akıl sır ermez sual olunmaz. hak isteyen çocuklarının en demokratik hak arama eylemlerinde bile kafasını kopartabilir. kafası kopartılmayan ''ohh iyi oluyor, neden benim kafamı kopartmıyorlar durduk yere'' diyerekten iğrenç bir kirle vicdanını temizler.

yani mesele sadece emine bulut meselesi değil sen hala anlamadın mı? bu başlık altında bile şiddet uygulayan erkek bireyin, en iğrenç şekillerde kadın akrabalarına cinsel şiddet dolu küfürler var.
demek ki hiç bir şey anlamamışız.
esdemirei
18 Ağustos 2019 tarihinde Kırkkale'de bir kafede çocuğunun velayeti üzerine konuşmak üzere buluştuğu eski eşi Fedai Varan tarafından çocuğunun gözü önünde boynundan bıçaklanan kadın. Kadın cinayetleri ülkemizin kanayan yaralarından bir tanesidir. Sosyal medyayla etki yaratmak bir yere kadar etkili olur. Hükûmet bu konuda aşırı duyarsız. Dava düşse diye kılı kırk yarıyor. Sözde kadın hakları üzerine bu yapının dernekleri olsa da bunların tek derdi, son zamanlarda ortaya çıkan eş cinsellik olayı. Bunlara karşı mücadele edeceklerine bu cinayetlerin önüne geçselerdi şu anda bu manzaralarla karşılaşmazdık.