emre belözoğlu

turuncu gemi
çocukluğumuzun yerli kahramanlarındandı. gerçi beraber büyüdük sayılır. o 17 yaşında bir dünya yıldızı olma yolunda fileleri havalandırırken, ben de 15 yaşımda müptezel bir lise 1 öğrencisiydim.

bir buçuk nesil öncesi sergen'di emre'nin. bir söz vardır, urfa'dan iki ibrahim çıktı. allah birinin ahlakını diğerinin sesine vermiş. ama ahlak ise hiç vermemiş. iddia ediyorum ki, sergen azıcık disiplinli bir çocuk olsaydı bugün ronaldo, messi ile değil, pele ve maradona ile anılıyor olurdu. sergen disiplinsizdi ama terbiyesiz değildi. emre ise gençliğinden bu yaşına kadar hep terbiyesiz bir çocuktu.

ne kendisinin savunulacak yanı var, ne de izlanda'da uğradığı terbiyesizliğin tabii ki. umarım bundan sonra azıcık empati yapar.
ruzgara karsi iseyen adam
izlanda'da mikrofon olarak tuvalet fırçası uzatılan futbolcu. Yapılan hareketi saygısızlık olarak görmek mümkün ama bir şahsın yaptığı yanlış hareketi ulusal bir mesele hâline getirip, koca bir ülkeyi suçlu ilan etmemek gerekiyor. En son gaza gelip vatan millet edebiyatı yaptığımızda, isviçre takımının futbolcularını saha ortasında kovalıyorduk. Şahsen benzer bir fotoğrafı tekrar görmeyi istemem.
miyesmikcih
az bile yapmışlar. 40 yaşına iki kala cinayet dahil, her türlü pisliğe bulaşmış bu topçunun, hükumet kontenjanından kadroya alındığına eminim.
beşiktaş gibi güçlü takımı sıra takımı haline getiren şenol güneş ne kadar başarılı olursa olsun, ikinci adımı atamayacağı kesindir.
bu arada türkiye ligini ve ulusal maçlarını izlemiyorum.
bu hangi kupanın elemesi olduğunu da bilmiyorum.