en iyi türk ölü türk'tür

fiorabella
eski yunan dışişleri bakanı Teodoros Pangalos'un Skai radyosuna radyosuna verdiği beyanatın faşist söylemidir.
tanıdığı tüm türkler kötüymüş. hiç iyi türk tanımamış mış mış. o değil de ben bunlar gibi cırlak millet görmedim. kemençe bizim, baklava bizim, hacivat - karagöz bizim "omo torklor bonloro çoldo" minvalinde uluslararası platformlarda sızlanırlar, o yetmez pontus, bizans davaları güderler. bazıları ise türklere laf atmazsa ölecek hastalığına tutulmuştur.
kaynak
siz hepiniz ben tek
Yunanlılara göre doğru olan söz. Çünkü dirimiz bir yunanistan'a bedel.
Yalnız korkunun ecele faydası yok. Korkaklıkları, biz suriye ile uğraşırken bunu fırsat bilip egede yaptıkları hareketlerinden belli. Çünkü suriye'de herşey yoluna girdiğinde sıranın kendilerine geleceğinin farkındalar. Masada kaybettiğimiz 12 adayı, kıbrıs'ı onlara bırakmayacağımızı biliyorlar.
quares
'bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar! burada bir dost vatanın toprağındasınız. huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. sizler, mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız. uzak diyarlardan evlâtlarını harbe gönderen analar! gözyaşlarınızı dindiriniz. evlâtlarınız bizim bağrımızdadır. huzur içindedirler ve huzur içinde rahat uyuyacaklardır. onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır.'

ulu önder gazi mustafa kemal atatürk