erkan oğur

kozmos
aslen elazığlı olan sanatçı, ud, tanbur, bağlama, cümbüş ve keman gibi geleneksel çalgıları muazzam bir güzellikte çalar. çeştli ozanların şarkılarıyla büyüyen sanatçı, 1960'larda Jimi Hendrix'i dinledi ve bu, yeni bir müzikal deneyimin başlangıcı oldu. Perdesiz elektrikli gitarın pasajları üzerinde kayma ve çeyrek tonların çalınmasına olanak tanıdı.
müthiş bir mash-up piri kendisi. ayrıca hakkında şöyle bir vecize süregelmiştir;
neden pek konuşmadığı sorusuna;
''bir gün şarkılar biterse belki biz de bir iki kelam ederiz.'' dediği söylenir.

küçük bir kaynak linki;
erkan oğur kimdir?
kadin kismisi cok yazmaz
yıl 2002, bir italyanın konserindeyiz. abi ünlü bir müzisyen. ben de müziğe inanıyorum, yani öyle böyle değil, dünyayı sevgi kurtaracak evet ama müziğide unutmayalım diyorum o derece yani.
işte iki şarkı da bir abi bir konuşma yapıyor , izleyici ile arasında ki buzları çözüyor , benim gibi ilk kez konserine gelen, onu ilk kez tanıyan çokça, abi farkında, bir ara dedi ki;
ben Onun müziğini 1987 de duydum, duyar duymaz kendisi ile tanışmak istedim, arkadaşlar sağolsunlar bizi tanıştırdı ve o günden sonra aralıklı olarak bir araya gelip müzik yaptık, kendisini tanıdığım için yaşayan en şanslı canlılardan biri olduğumu düşünüyorum, ve kendisini gururla sahneye çağırıyorum; hanımlar beyler , erkan oğur!!!
bizde ki çığlığı coşkuyu görseniz, çıldırdık adını duyunca bir tufan, alkış kıyamet, italyan bile korktu coşkumuzdan, erkan abi klasik mütevaiziliğiyle yan yan yürüdü sahneye, hiç konuşmadı, eğildi selam verdi, hiç konuşmadı ve 30 dakika nefes almaksızın dinledik.erkan abi bitirdi, hiç konuşmadı kalktı selam verdi, hiç konuşmadı ve yan yan yürüyüp sahneyi terk etti.
ogün bugün düşünürüm ben insan mıyım? diye
bonnie
elazığ' dan çıkmış. bir adam çıkmış. bir sanatçı çıkmış. hiç yüksünmeden, mütevazi bir şekilde her derdini anlatabileceğin bir insan gibi cevap bulabileceğini düşünebileceğin sanatçı kişi. perdeleri kaldırmış, görünmezi hatta görüneni önümüze sunmuş. bir insan. bir sanatçıdan başka ne istenebilir ki? pencereden kar geliyor, zeynebim, bugün ben bir güzel gördüm, derdim çoktur hangisine yanayım. zahit bizi tan eyleme...en sevdiklerim. ayrıca hayatımda çok çok özel bir yeri olan insan.