erkeğin ağlaması

turuncu gemi
sanıldığı kadar kolay bir eylemsellik değildir. fakat insani bir his ve rahatlatıcı bir gerekliliktir. kadın yahut erkek iyi bir yaşam savaşçısının, yaşamın karşısına çıkarttığı birden fazla canavarla, savaşıp yenmesi de onuru ve erdemliliğini gösterir. fakat bazen en güzel erkeklik, sadri alışığın bir kaç kaliteli göz yaşı olup dökülüp yağabilmektir.
rene
Erkekler ağlamaz sil göz yaşını
Kaçırma gözlerini benden suçlu, suçlu
Erkekler ağlamaz insanız unutma
Sustururum zamanla içimdeki bu acıyı
bouii
böylesi doğal bir eyleme neden cinsiyet yüklenmiş anlayamıyorum. toplum algısının ötesinde erkekler de bildiğin ağlıyor. tanıdığım hiçbir erkek gözyaşlarından utanıyor gibi değildi hatta inanır mısınız bazıları bunu bana silah olarak kullandı.
erkekler ağlar efendim, hatta sadece yakınları ölünce değil; aşk için, izledikleri film dokununca vs hepsine ağlarlar. ağladıkları için de bana asla zayıf gelmediler. aksine duygularını ifade etmekten korkmadıkları için saygı duydum çünkü gözyaşı dökmek bence insanın en insani, en korunmasız anlarından bir tanesi...
en acımasız, duygusuz dediğim koca adam bile benimle oturup hüngür hüngür ağlamıştır. yalnız şöyle giriye bakınca ne çok ağlamışım ben lann!
Neyse ne diyorduk, ağlamaktan utanmayan, kendini saklamayan insanlarla vakit geçiriniz. garanti ediyorum çok iyi gelecek.
ozerk
her zaman kullandığım sözü "güzel şeyleri hep kadınlara bırakmışız" destekleyen bir entri.
bu tarz şeyleri erkekler yapınca cinsiyetçi, ama bayanlar yapınca gayet normal karşılanıyor.