erkekler ve kadınlar arasındaki farklar

indim derelerine
Kadınlar :

Çocuk : anne dışarı çıkabilir miyim ?
Anne : nereye gidicen , kimle gidicen , kaçta gelicen , üstünü kalın giy , kim o arkadaş ben tanıyor muyum , koşup da terleme vs vs vs.

Erkekler :

Çocuk : baba dışarı çıkabilir miyim ?
Baba : pantalonun cebinden para al çıkmadan.götün açıkta kalmasın.

Bu kadar basit.

siz hepiniz ben tek
Kadın:
"Canım naber? 2 gündür nerelerdesin bakiim? Özledik valla, ama yarın okula geliyosun dimi? Şey dicektim matematik defterini getirebilir misin geliyosan…"

Erkek:
"Yarın matematik defterini getirsene!"
blackandwhitememories
sosyal konumdur.

cam tavan denilen kavram bunun en bariz örneğidir. bir de tipleştirme mevzusu var ki kadınları belli konumlara yerleştiririz ve alternatif bir işi diyelim yapamasınlar, yaptıklarında garipseyelim çünkü o bir kadındır. sanırım korkuyoruz çünkü kadınlar üstün varlıklardır. bir penis uğruna savaş çıkartacak kadar salak bir tür değil.
rakunzhell
genel olarak erkeklerin daha düz yaşayan; düşüncelerinin, tavırlarının tahmin edilebilir olup, kadınlarınsa ne yapacakları hiçbir zaman kestirelemeyen varlıklar olduğu düşüncesi hakim. buna pek katıldığımı söyleyemem. cinsiyetçilik anlamında söylemiyorum ama en azından söylenenler kadar basit bir cinsiyet değiliz yahu. ne arkadaşlar tanıyorum flört ettiği kızdan cevap gelmezse aklından milyon tane senaryo üreten. ya da kız arkadaşından ayrıldıktan sonra götü başı dağıtan.. "göbeğini kaşıyan adam" geleneğinden geliyor sanırım bu düşünce. bir de ataerkil toplum yapısı eklenince iyice 'hanzo' moduna sokulmaktayız. bu kadar 'çağdışı' yaratıklar değiliz bence. görmüyor musunuz elin adamı ne senaryolar üretiyor evlilik teklifi yapmak için. bunlar hep yaratıcılık, hep naiflikten.

tanım: uçurum olmayan farklardır.
turarmy
"kadın sevgi uğruna her şeye hazırdır, hatta sevişmeye de. erkek ise sevişmek için herşeyi feda etmeye hazırdır; sevmeyi bile."

paulo coelho
immanuelk
Kadın bir erkeği sevdi mi tam sever ve düzenli ilişki ister. Erkek bir kadını sevdi mi,belli bir süre sonra başka ten de devam etmek ister. Başka heyecan arar