eşini hemcinsiyle aldatan insan

turuncu gemi
başta belirteyim ki insanın bir sevda içinde aldatma düşkünlüğüne girmesi salt ilişki yaşadığı insanı değil tüm dünya sevda kurumsallığını ve kendi öz saygısını aldatma eylemselliğidir. hani ayette de der ya ''bir insanı öldüren kişi tüm insanlığı öldürmüş gibidir, bir insanı yaşatan kişi tüm insanlığı yaşatmış gibidir.'' bir sevdada aldatan insan tüm sevdalıları aldatmış gibidir. bir sevdayı adamakıllı değil insan akıllı yaşayan kişi tüm aşkların onurunu kurtarmış gibidir zannımca.

bizim de uzak geçmişte sevdalı olduğumuz insanlarla ağzımızı yayarcasına bu aldatma bahsini konuştuğumuz datlı günlerimiz oldu. işte duygusal aldatma, cinsel aldatma farkı falan filan saçma tasnifleri üzerine kafa diyemeyiz de ağız yorduk diyebiliriz.
yani laf ilaa gelir dayanır bu başlığın bahsine. sevdiğim kadınlara da söylemişimdir, beni bir kadınla aldatsalar hiç zoruma gitmez. her gün daha da muhafazakarlaşan bu sözlükte beni istediğiniz kadar recm edin ama ne yapayım ki samimi düşüncem böyle. hatta ayy ben buna gülerim diyesim geliyor.
hamlet
Bence mümkün değil. aldatma sayılmaz benim gözümde.

Bu şunun gibi:
Mesela kendi kendinize bir söz veriyorsunuz ve diyorsunuz ki "bundan sonra sadece x sigarasını içeceğim." Şimdi bu sözden sonra gidip eğer y sigarasını içerseniz verdiğiniz sözde durmamış olursunuz normal olarak. Fakat bu kendinize verdiğiniz söze rağmen gidip nargile içiyorsanız ki nargile doğru örnek bile sayılmaz çünkü tütün ürünü ama bu örnekte iş yapar, sözünüzde durmamış sayılmazsınız. Yani sırf x marka sigara içeceğim dediniz diye, "nargile içmeyeceğim" ya da ne bileyim "alkol kullanmayacağım" demiş sayılmazsınız. Kategoriler farklı bir kere.

miyesmikcih
saygın işadamlarımızdan biri, ismi bende saklı. (gerçi gazetelere manşet oldu ama 40 yıl önce) tahtakale helalarında aşk yaşarlarken karısı tarafından yakalandı. kadın kocasını kezzapla yaktı. karısı kocamın kocası varmış savunması savunması yaptı.
adamın yıllar sonra kabadayı olduğunu yıldız pavyonu basmaktan hapse alındığını öğrendik.
aşk nelere kadir.