eski sevgili ile barışmak

ontolojik sancilarimin merhemi
salataya gösterdiğiniz tenezzülsüzlüğün aynısını ex sevgiliye de gösteriyorsunuz aslında ama mesele bunu kabullenememeniz. dolapta bir salatalık olsa bile uçlarından suyu çekilmiş, pörsümüş bir salatalık olacak; ağlatıcınız da aynı şekilde, sizi ağlatmamaya karar verdiğinde eski cazibesini taşımıyor olacak.
fiorabella
adı üstünde "eski" zaten her şey doğru gitseydi eski olmayacaktı. araya giren zaman, başka duygular, etkenler derken beslenen duygular yitirilmiş, kötü anılar birikmiş ve soğumalar yaşanmıştır. tabii ilşkinin bitiş şekline de bağlı. kısaca olmaz. olacak olsaydı bitmezdi.
siz hepiniz ben tek
Aşağıdaki şarkıyı kendisine armağan etmek istediğim kişinin eylemi.
Bir kaç gün geçtiyse problem yok ancak uzun zaman geçtiyse boşa kürek çekmeyin derim. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.
Ayşe : Benim yokluğumda ne yaptın?
Ayşe: Üzüldün mü?
Ayşe: Ağladın mı?
Ayşe: Başka biriyle flört ettin mi?
Ali : Evet biri oldu ama uzun sürmedi.
Ayşe : Hain, ben geceleri uyuyamazken sen başkaları ile beraberdin he.
Ve ayşe'nin durumunu anlatan şarkı gelir.

Edit: Senaryonun tam tersini de düşünebilirsiniz. Şimdi feminstler sözlükte eylem falan yapmaya kalkar ohal falan ilan edilmesin.


the big brother
Aslında bunun eşten küsme versiyonunu ben yaşıyorum. Bir küsüp bir barışıyoruz. Sonra geriye bakınca çok şey götürünce bizden bizde küsmemeye karar verdik. Tekrar barışmak sizden ne götürdüğüne bağlı.
monster degree
Eğer yüz kızartıcı şekilde ayrılınmadıysa ilişkiye ikinci bir şans vermek, ilişkinin yok yere mi yoksa gerçekten bitmesi gerektiği için mi bittiğine dair bir sağlama yapmak.

Eğer bu konuda bir araştırma yapılsaydı, ikinci kez başlanan ilişkilerin %86,9'unun akıbetinin tıpkı ilk seferi gibi olduğunu gösterirdi bence.