ezel dizisinin 20th century fox'a satılması

icgqhs
Geçtiğimiz günlerde Muhteşem Yüzyıl'ı Netflix'in satın alması oldukça yankı uyandırmıştı. Dizi tarihimizin en pahalı ve yurt dışına en çok yayılan prodüksiyonunun Netflix gibi bir dünya markasıyla buluşması kuşkusuz hepimizi sevindirdi.

İkinci güzel ve beklenmedik olay ise dünyanın en büyük yapım şirketlerinden biri olan 20th Century Fox'un Ezel'in senaryosunu satın alması oldu. Dizinin senaristleri Kerem Deren ve Pınar Bulut'un katıldığı bir programda bu durumu açıklamasının ardından sosyal medyada adeta bir coşku başladı.

Dizinin Amerikan versiyonu çekilirse Ezel, Eyşan, Cengiz, Bahar, Ramiz Dayı, Kenan Birkan gibi karakterleri hangi aktörlerin canlandıracağına dair tahmin yürütmeler ya da kişisel istekler aldı başını gidiyor. Tabii bunlar genelde çok bilindik Hollywood oyuncularını içeren uçuk tahminler. Öyle ki, Son ve Suskunlar adlı Türk dizilerinin de senaryosu satılmıştı. Suskunlar'dan “Game of Silence” adında bir dizi yapıldı. Oynayan oyuncuların hepsi tanınmadık kişiler ve dizinin yayınlanan ilk fragmanı hiç de ümit verici gözükmüyor.
20th Century Fox, Ezel'in senaryosunu satın almış olabilir ama belki hiç hayata da geçirmeyebilir. Ya da “Game of Silence” gibi daha başlamadan kimsenin merak etmediği silik bir diziye dönüşebilir. Ya da tam tersi, güçlü bir kadroyla oldukça popüler olacak bir filme de dönüştürebilir. Kuşkusuz bunu zaman gösterecek. Yine de böyle bir başarı karşısında heyecanımızı dizginleyemeyip büyük beklentilere girmemiz kaçınılmaz olacak.

Alıntıdır.
bu başlıktaki tüm entryleri gör