fare

monster degree
Bende, hamster görüp de "Aaa fareee!" diye yana yakıla kaçışanları kovalama isteği uyandıran sözcük. Yakaladığımda olacakları açık etmem elbette.

Hazır yeri gelmişken hamsterlarla farelerin soylarının tamamen farklı olduğunu, hamsterın bir fare değil bir sincap türü olduğunu, görsel benzerliklerinin yanıltıcılığına kanılmaması gerektiğini de buradan bas bas bağırayım. Ona bakarsanız bazı insanlar da dış görünüş olarak insana benziyorlar ama taşıdıkları insani vasıf sayısı 0, yazıyla 'sıfır'.

Gerçekleri dinlediniz. isteyen yine de çıksın o sandalyenin üstüne.
kozmos
neden kedi ya da köpekler gibi rağbet görmediğini anlamadığım bir hayvan türü. mesela, böcekler, sinekler ya da tırtıllar niye bir köpek kadar sevilemiyor, ya da onlara edilen eziyet o kadar gün yüzünde değil. nasıl bir ayrım söz konusu pek bulamadım ama ortada bir ayrım kesinlikle var.
(bkz:küçük canlıların hiç tedavi edilmemesi)
fiorabella
yavru olanları çok sevimlidir. geçen yıl istanbul'a kardeşimin yanına gittim. huyumdur her istanbul ziyaterinde istiklal caddesine gitmeden durmam. kardeşimle gezdik, bir şeyler yedik falan. geceyarısı oldu. tünele doğru yürürken sağ tarafta bir pastahane var. vitrininde çeşit çeşit, makoranlar, kukiler, eklerler, pastalar vardı. aralarında iki tane farecik neşe içinde geziyordu.
kesinlikle her şeyi tadına bakmışlardır.