filmler bana kadın olma konusunda ne öğretti

indolentexistence
öğrenmek veya görmezden gelmek zorunda kaldığım kadın ve erkeklerle ilgili şeyler de dahil olmak üzere ekranı izlemekten çok şey öğrendim.
Filmler bize her türlü şeyi öğretiyor: nasıl arzulanacağınızı, kimin hayal edeceğini (tüm bu prensler gelecek), nasıl sigara içileceğini, giyileceğini, bir odaya gireceğini (Bette Davis gibi). Bize kimin nasıl sevileceğini ve bunun yanı sıra sevgiyi kariyerlerle birlikte feda etmenin gerekliliği de öğretiliyor. Ayrıca, duş almanın, bebek bakıcılığının, yer altı otoparklarının içinde olmanın ya da sadece kadın olmanın sizi öldürebileceğini öğretiyorlar. İzleyici davranışı ile ekran arasında nedensel bir ilişki yoktur. Olmak zorunda değil. Çünkü filmler bedenlerimizin içine giriyor, anlatı ve görsel kalıpları, fikirleri ve ideolojileri izlerini bırakıyorlar. alınan ders notları ve örnek filmler:

Ders 1: Kadınlar Öpülmeli – Gone With the Wind , The Quiet Man, Baby Boom, Blade Runner (1982)
Ders 2: Kadınlar şaplak atılmaya ihtiyaç duyar – Every Man for Himself (1980), Fifty Shades of Grey (2015) Every Man for Himself (1980)
Ders 3: Kadınlar Erkekleri Desteklemek için Yaşar – The Lost City of Z, In the Heart of the Sea, First Man
Ders 4: Kadınlar Klişeleri Aşabilir – Pretty in Pink , Real Women Have Curves , Ghostbusters , Contact (1997), The Devil Wears Prada
Ders 5: Kadınlar Kahraman Olabilir –The Poseidon Adventure, Chocolat, Daughters of the Dust, Blue Steel, Thelma & Louise (1991)
Ders 6: Kadınlar Tehlikeli Olabilir— Fatal Attraction (1987) Thelma & Louise (1991) Out of the Past (1947)
Ders 7: Kadınlar Karışık Olabilir – Gone With the Wind
Ders 8: Kadınlar seslerini çıkarabilir
kombiwankenobi
insanlar kadın veya erkek olmayı birinden öğrenecek değil bence.
ama tabii bir erkeğin kadın olmayı, bir kadının erkek olmayı öğrenmesi gerek. en azından tanıması, bilmesi ve en önemlisi empati yapması gerek.