filtre kahve

monster degree
Reklam yapmak gibi olmasın da kokusunda gerçekten de davet olan kahve çeşidi. Öyle ki, bazen içmeden sadece kokusuyla bile kendinizden geçebilirsiniz.

Pek çok filtre kahve demleme yöntemi bulunmakta, fakat en pratik olanı şüphesiz french press yöntemi.

"Filtre kahveye süt konmaz.", "Şeker filtre kahvenin düşmanıdır!" ahkamları kesecek değilim zira bunlar tamamen kişisel tercihler. Kahve olduktan sonra gerisi teferruat.
parody
kahvelerin hasıdır. geç tanıdığım ancak güç olmasın dediğim enfes kahve çeşidi. etiyopya... o nasıl bir şeydir yoldaştır o, dosttur.
sos
geç keşfettiğim, yıldızlı pekiyiyi hakeden kahve.

daha doğrusu kahveyi geç keşfettim. kahve nedir ne değildir bilmedim bugüne kadar. benim için kahve, türk kahvesi ve şu iğrenç 2si1 aradalardan öteye geçmiyordu. düne kadar 2si1 arada ürünler benim vazgeçilmezimdi nerdeyse.

sonradan aslında o 2si1 aradaların kahve olmadığını, yani hazır kahvenin, aslında kahve olmadığını geç anladım. "suda eriyen kahve mi olur kardeş?" diye sorsaydım kendime "doğru lan? kahve niye suda erisin ki?" diyebilirdim belki.

şimdi kahveyi tanıdım. içiyorum efendim durduramıyorum...
sos
bunu içerken üşengeçlikten resmen kendime eziyet ediyorum. press'e bi su tutup yıkamak yerine kendi bulduğum ilkel yöntemi kullanıyorum bu aralar. aslında ilkel yöntem daha yorucu. bardağa doğrudan kahveyi ve suyu katıyorum. bardağın yukarısına çıkan tortuları bardağı hafif hafif hareketlerle sallaya sallaya aşağı indiriyorum. hepsi inmiyor yine kalıyor biraz. tortulu tortulu içiyorum.

aslında üşengeç biri değilimdir. daha doğrusu bir çizgim yok. olmadık şeylerde üst düzey bir sabır ve azim sergileyebilirim. ama en basit şeylerde üşengeçlik yapabiliyorum. bu kadar dengesizlik olur mu? (bkz:swh)
monster degree
Ya ben bunu sadece çok sevdiğimi, ne bileyim en fazla düşkün olduğumu falan düşünüyordum ama sanırım benim yolum bağımlılığın yolu.

Normalde her gün bir fincan içerim tamam, bunda bir sorun yok fakat dün içmediğim için bugün sabahtan beri canım deli gibi çekiyordu. Öğleden sonra ise iş can çekmeyi aşıp kahveden başka hiçbir şeye odaklanamama, hemen içmezsem nefes alamayacak gibi olma hissine dayandı.

Ölürüm umarım.