futbolda hükumet etkisini yitirdi

miyesmikcih
istanbul, ankara, adana, mersin de ellerinde tereyağ gibi kayan ve millet ittifakına geçen iller gibi futbol da hükumetten yakasını kurtarmış görünüyor. başakşehir'in şampiyonluğuna 8 puan fark varken kesin gözüyle bakılırken akp cumhurbaşkanı recep tayip erdoğan'ın ben kurdum diye böbürlenmesine rağmen lig bitimine bir hafta kala galatasaray şampiyonluğu kapıverdi.
bu yemedi akp'nin oy depoları şehirleri bursa ve erzurum ile manisa ilçesi akhisar da küme düştü.
reis 8 gün sonra istanbul'u geri almak için yhk'yi satın aldığı gibi mhk ve tff'yi de satın alıp galatasaray'ın şampiyonluğunu 'puanları çaldılar' diye baskı yapar mı?
bursaspor ve erzurumsporu ipten alır mı?
ya da bu lig sezonunu iptal edip yok sayar mı?
hiçbiri olmaz, artık eski gücü olmadığını farelerin ve miçoların gemiyi çoktam terkettiğini, kaptanın suya atlamasının an meselesi olduğunu görüyoruz.
geçmiş ola.
her şey çok güzel olacak.
keskin nisanci
hangi ülkede yaşıyorsunuz ya da siyaseti nasıl izliyorsunuz bir türlü anlamadım. galatasaray, istanbul'u kazanabilmek adına şampiyon yapıldı. başakşehir şampiyon olsaydı bu akp adına kötü bir imaj olurdu. yani tam tersine galatsaray'ın şampiyon yapılmasıyla futbolda hükümetin etkisinin arttığı alenen görüldü.
miyesmikcih
hangi perspektiften bakıyorsun şaşırmış gibi yaptım. galatasaray divan kurulu başkanı açık seçik beyan etti. "her şey çok güzel olacak" diye.
akp'nin cumhurbaşkanı "başşakşehir spor kulübünü de ben kurdum" diye höykürdü. hatta amatör erok sporu da benim ikinci takımım dedi.
reisinizin fenerbahçeli olduğunu da bilmeyen yok. cumhurbsşkanlığı seçimlerinde "ben davarım, sen davar mışın? reklamlarını yapanlar hangi takımlardandı.
futbol sadece futbol değildir.