gece 03:00'da ateşlenen sigara

bozuk saat
bu sigara benim için anlamlıdır. gün içindeki sigaralar alıșkanlıktan(kesinlikle bağımlı değilim) yakılıyorken gece sigarası tamamen farklı bir boyuttur. etraf sessizdir. kafanız bozuktur, hüzün bedeninizi ele geçirmiștir ve tam o an sadece çakmağın ve sigaranın ateșlendiği o hafif çıtırıyı duymak bile terapi gibidir.

koro sensei
dertten yakılan sigaradır. ben konuşmayayım fuzuli konuşsun :
"seb-i yeldayi muneccimle muvakkit ne bilir
muptela-i gama sor kim geceler kac saat"
(en uzun gecenin hangisi olduğunu gök bilimciler ve takvim yapanlar ne bilsin,
gam müptelalarına sorun gecelerin kaç saat olduğunu)
diko
Askerlik gunlerini akillara getirendir. Askerliğimi aksam altidan sabahin altisina kadar bir çukurun icerisinde iki askerin nöbetleşe yatarak nöbet tutttugu bir sınır karakolunda yaptim. Gecesi gündüzü belli olmayan karı kışı eksik olmayan bildiğin bit icerisinde bir çukurda 15 ay sabahi sabah ettik. Sigaraya da o bitmez bilmeyen gecelerde başladım. Yine öyle boktan bir kış günü iliklerime kadar işlemiş soğuğa aldirmadan gecenin ucunde bir dal sigara icin 3 km otedeki diger mevziye nöbet yerini terkederek gidip gelmek şimdi düşününce pek de akılkari iş değilmiş. Hiç üşenmeden onca yolu gitmek yakalanmadan geri dönmek sonrasinda o sigarayı gecenin kör karanlığında içmek. Vay arkadaş. Askerlik ayrı bir dert sigarasizlik bambaşka bir dertmiş o zamanlar.
bonnie
"Bir gül biter içimde
Tam bildiğin biçimde
Oy gecenin tam üçünde
Gecenin tam üçünde"

hepimizin bildiği biçimde "Uy değil, uyku değil, Bir gül biter içimde, Gecenin tam üçünde" istemsizce pakete giden ellerin yaktırdığı sigaradır.

bazen mutluluktan bazen de çok düşünüp kederlenmekten.
odile
Hiçbir ateş düşürücünün fayda sağlamayacağı sigaradır.
Belki ılık bi duş. Bir miktar iyi gelir.
Geçmiş olsun. Geçer yani. Geçiyor.
icgqhs
Hafif açlıkla beraber mide basıncı artmış halde yakılmıştır.
Çok can çekmese bile boşluktan yakılmıştır.
Son sigara olmaya adaydır.