her gün 10 entry giriyoruz kampanyası

bonnie
zengin sözlük' ün daha çok okunur ve sonrasında da daha fazla yazar tarafından yazılır olması açısından başlatılması gereken kampanyadır.

1 ay deneyelim derim ben. sonuçlarını hep beraber görelim.

her gün 10 entry girmeyenin gözüne uyku girmesin. zaten benim girmiyor ki diyenler 10 entry girince mışıl mışıl uyuyacak. söz bak.

başardık lan sevincine var mısınız? tamam uzaya çıkmıyoruz atomu da parçalamıycaz ama el ele gönül gönüle işte. ne diyom ben ya.

bayramınız kutlu olsun

bonnie
hepinizin bayramı kutlu olsun. tüm vicdansızlıklar, hüzün ve acılar sizlerden uzak olsun.

hepinizi çok seviyorum. musmutlu, tatlı mı tatlı bir bayram geçirmenizi dilerim.

sevgi ve saygılarımla...

moderatör

bonnie
elini taşın altına koymaları gereken insanlardır. sözlüğün durumuna göre hareket etmeleri gereken bir nevi komutanlardır aynı zamanda. sanıyorum iki kişi var; uzun zamandır ne yazmışlar, onu geçtim ne de yazılanları oylamışlar aynı zamanda.

yöneticisinden tut, moderatörlerine kadar elini taşın altına koymayıp seyreden veya uzun zaman boyunca yok olan yöneticisine kadar gayret sarf etmeyen bu sözlükte artık uzun bir zaman yazmayacağım. bu işler sadece yazardan beklemekle olmaz.

nohutlu pilav

sos
nohutlu pilavdır. (nohutlu pilavın tanımı bu kadar olur )

3 öğündür bunu yiyorum. yapmayı öğrendim. dün yaptım iki öğün yedim. bugün de bir öğün yedim. yanında turşu iyi gidiyor. nohutsuz pilavdan daha güzel bence.

nohutlu pilav yemekten nohut oldum. eğer sözlüğe bir hafta uğramazsam bilin ki nohutlu pilav komasına girmişimdir.

son edit:
hayır ben böyle tanım yapmazdım normalde fakat nohutlu pilav kafa mı bıraktı?

yine sakarya yine vahşet

fiorabella
bu gün meydana gelmiş üzücü olaydır. ben anlamadım bu şehiri toptan çıldırdılar mı nedir? ya da köpekleri şeytan sayan bir tarikat kuruldu da haberimiz mi yok.
sakaray üniversitesinin kampüsünde yaşayan masum köpüşleri sürekli besleyen hayvansever sibel sezer yavrulara mama vermek için gittiğinde hepsinin zehirlenmiş olduğunu görmüş.

bu bayramı sakarya sapıkları bize zehir etti. allah belanızı versin. o köpekleri zehirleyenlerin boynu kopsun. başka bir şey diyemiyorum artık.

kaynak

bayramınız kutlu olsun

fiorabella
bayram en çok çocuklara yakışıyor. ne biz bayramın tadını alan masum çocuklarız ne de bayramlar bizim çocukluğumuzdaki gibi. nerede o eski bayramlar polemiğine girmeyeceğim. bayramlar aynı biz büyüdük.. özlediğimiz çocukluğumuzun bayramlarındaki kendimiz aslında.
bu kadar hayvana şiddet olaylarının olduğu ülkede bayram yaşamıyorum. annemsiz bayramları sevmiyorum.
hepinizin bayramı kutlu olsun.

zengin sözlük

keskin nisanci
son zamanlarda ne zaman sözlüğe girsem online listesinde hemen hemen aynı kişileri görüyorum ama sol çerçeve akmaya devam ediyor. demek aynı kişiler sürekli üretkenlik halindeler, hepsine sözlük adına teşekkürü borç biliyorum, var olsunlar.

zengin itiraf

fiorabella
bir entrymde ( bu ikdidarın bana zararı dokundu. annemi öldüren doktorun amcası sırf akp'nin ilçe başkanı diye benim dosyam mahkemeye bile çıkmadı çıkamadı. çıkartmak için 2 yıldır canhıraş uğraşıyorum. bunları yaşayan biri olarak bu ikdidardan nefret etme hakkım ve eleştirme hakkım var. ödediğim her vergi haram, zıkkım, kan, zehir olsun.)
yazmıştım. eksi oy umurumda değil. bu entrye eksi veren arkadaş iki çift lafım var.

eksileyen arkadaş ölümle hayf alınmaz biliyorsun değil mi? bu gün bana yarın sana?
hayatta adil olan tek şey ölümdür. herkesin başına gelir. benim öğrendiğim islamda ölüme gülünmez ders çıkarılır. umarım yaşadığım acı ve haksızlığı sen yaşamazsın. zira benim bununla başedecek bilgim ve mücadele edecek durumum var. sana acıyorum. yaşadığmı yaşamamanı dilerim.

kenan komutan

bonnie
mükemmel hayal gücüne sahip bir insanmış kendisi. nasıl uydurursun sen bu kadar şeyi. hem de kıyak kafayla. en sevdiğim;

-fatih öldü komutanım
-olamaz
olamazzzz
olamazzzzzzzzzzzzzz
kesinlikle olamazzzz.


15 sene önce evlerde fırın bulabiliyor muyduk

quares
cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı recep tayip erdoğan'ın yeni söylemi. ki çok haklıdır.

bundan tam 15 yıl önceydi, buzdolabımız, fırınımız, yoktu. bir çölün ortasında, avcılık ve toplayıcılık yaparak hayatta kalmaya çalışıyorduk. sonra reisimiz geldi ve bizi o bataklıktan çekti çıkardı, şimdi her evde fırınlar, buzdolapları, kalıp kalıp borcamlar ne ararsan var. helal olsun reis bu ümmet seninle gurur duyuyor.