kediciğe destek olalım

fiorabella
insanlar cehenneminde bir pisiye elini uzatan güzel yürekli arkadaşımıza destek olalım dediğim kampanyadır. destek olmak isteyene özelden bilgileri ve bu güzel yürekli insanın sosyal medya sayfasını paylaşacağım. 5-10 demeden destek olalım. canavar ruhlu insanlar köpekleri, kedileri katlederken çaresiz kalıyoruz. elimize bir fırsat geçti bence değerlendirelim.
pisimiz bu.

onu sahiplenen güzel yürekli insan sağlığı hakkında şu açıklamada bulunmuş.
""Olive i bir ay önce gozleri cok kotu halde ölmek uzereyken buldum. cok agir göz enfeksiyonunudan goz bebekleri dahi gorunmuyordu. Yapilan tedavi sirasinda kor oldugu ortaya cikti. basit bir enfeksiyon gorememesine sebep olmus. prof. murat saroglu tarafindan mikro cerrahiyle bir operasyon gecirecek. yuzde elli gorme sansi var. bu oldukca masrafli ameliyat için yardimlariniza inanin cok ihtiyacim var. uc, bes demeden yardim edilirse paranin en kisa zamanda toplanacagina eminim. ilginiz için simdiden tesekkur ederim.""

su sıçratmamak için yavaşlayan sürücü

peho
adamlığın bir kelime olmaktan çıkmış; şehrimize ve caddelerimize buyur etmiş hâlidir. Böyle sürücüleri görünce yavaşça arabaya yaklaşıp kaputundan öpmek istiyorum, öylesine saygı duyuyorum bu tür sürücülere.

bunun bir de yoğun trafikte yol veren sürücü hâli var, onlar da dikiz aynalarından öpülesi insanlar.

galiba bugün araba öpesim var sürücüleri bahane ediyorum.

davul fırın

mavera
nice limonlu, kakaolu, çikolatalı kekin katili, börek dostu fırın.
çocukluk travmasıdır, küçücük yuvarlak bir penceresi vardı çevirme koluyla açar kapatırdık, bir gün açarken içerideki sıcak havadan elimi yakmıştım.
zalım fırın!

el sıkışma

fiorabella
tokalaşma diye bilinen selamlaşmadır. ilk olarak milattan önce 5.ci yüzyılda ortaya çıkmıştır. o dönemlerde ilkel silah taşıyan eski insanlar karşı karşıya geldiklerinde silahlarını kullanmayarak zarar vermeyeceğim anlamında birbirlerine boş ellerini gösterirlermiş. tehdit unsuru değilim olarak bilinen bu hareket günümüze el sıkışmak olarak gelmiş.

koprofili

fiorabella
Fekofili olarak da bilinen bir cinsel sapkınlıktır. koprofililer insan dışkısını çekici bulur ve bundan cinsel haz alır. kirli çamaşırları saklama, sürekli dışkıdan bahsetme gibi belirtileri olan bu sapkınlığın en eksterm yönü dışkı ile oynama ve yeme eylemleridir.

gülben ergen

fiorabella
şarkıcı, oyuncu gibi vasıfları taşımaya çalışan ünlü isim. sanatçı diyemiyorum sanat farklı bir şeydir. gündemin ilk sırasına oturan hatta "gülben gate" skandalı ile takip edilen, yazılan, konuşulan biri. televizyonu açıyorum gülben, gazeteyi açıyorum gülben. magazinle ilgim yoktur. takip etmem ama o kadar burnumuza sokuldu ki ister istemez olaya vakıf oldum.
öncelikle sevmem gülben'i çok yapmacık bulurum. sesi, oyunculuğu falan bana hitap etmez. porno kaseti, evlilikleri, ihanetleri vs vs. derken yüzü olduğu okul projesinden çıkarılmış, dizi projesinden çıkarılmış, "eski eşim arabamı bıçakladı" diye beyanatlar vermiş. her beyanatında "ben anneyim" demiş.
ihanet bir insanın başına gelebilecek en kötü olaydır. ihanetin nedeni olmaz bedeli olur. bu bedel mutlaka ödenir. gülben'de bu bedeli ödüyor. evliyken evli bir adamla aşk yaşamış. adam karısına geri dönmüş. gülben tek başına aşkı için ortada kalıp linç edilmiş.
peki ya o erkek? bazen kadınlar yanlış seçimler yapıp yasak aşk yaşasalar bile sevgilerinin arkasında durup okları göğüsleyebiliyorlar.
aslında bir kadın dramıdır bu. yuvasını uğruna yıktığı erkek tarafından ortada dımdızlak bırakılmak. eh yuva yıkanın yuvası olmaz diye boşuna dememişler. allah islah eylesin. başkasına ait olana el uzatmamak, aşık olmamak gerekir. gülben bunu öğrendi bir musibet bin nasihata bedeldir. artık kimsenin kocasına bakmaz ve doğru adımlar atar.

sevgiliyle yemeğe çıkmak

monster degree
öyle kasıntı, lüks, çatalı ağza sokmanın bile bir ritüele bağlı olduğu yerler hariç sevgiliyle yapılacak en eğlenceli aktivitelerden biri olabilir.

lahmacun dürmek istiyorum ben mesela sevgilimle, kazık kadar boyuma bakmadan kendime ayrandan bıyık yapmak istiyorum. tabağımın köşesine özenle yerleştirilmiş kuşkonmazları ağzıma santim santim tıkmak değil.

afrodisias

sadic
Roma imparatorluğunu kuran büyük imparator augustus un asya dan tek bir kent seçtim kendime ve onu korumam altına alıyorum dediği kent, antik çağların kültür başkenti. Aydın ın Karacasu ilçesinde bulunan Türkiye'nin en büyük antik kenti. 1961 yılında new york üniversitesi arkeoloji bölüm başkanı kenan erim buraya gelir ve 30 yılını buraya harcar, Kendi mezarı da oradadır. Tiyatrolar hamamlar meclis binası tapınak ve 30.000 kişilik arenasiyla dönemin şaşasını yansıtıyor.