zengin itiraf

kombiwankenobi
Sıkıldım artık yalandan, umursamazlıklardan. Ciddi bir şekilde gerçekten artık yıldım. En yapmaz diyeni bile en ön safta yerini alıyor allah kahretmesin. Ve gerçekten yapmaz dediğin kişiden korkacaksın en yakının olsa bile. Bu kısa hayatım bana kimseye güvenmemeyi öğretti. ve yine bu hayatım ne kadar doğru bir şey yaptığımı gösterdi.
Allahın belaları benim davrandığım gibi belki ablanız, babanız davranmamıştır. Kendinize gelin. Ağzınıza burnunuza sıçıcam ya.

zorunlu din dersi eğitimi

turuncu gemi
hayatım boyunca savunduğum felsefelerden biri 16 yaşından evvel bir çocuğa dini eğitim vermenin en büyük çocuk istismarlarından biri olduğudur. geçenlerde bir caminin kapısında ''7 yaş çocuklara kuran kursu kayıtları başladı'' türünden tabela gördüm. hüznümden iki saatte kendime zor geldim.
din olgusu dimağımda asla kötü bir olgu değildir. fakat çocuklara cezalandırıcı bir tanrıyı neden o yaşta anlatmaya başlarız ki? o yaştaki masumlara karanlık ortamlarda arap harfleri ve kızgın bir tanrıyı anlatmanın kime ne faydası var?

dün tam da beni haklı çıkartan bilimsel bir çalışmaya denk geldim. evrim ağacı sitesinde yer alan bir habere göre dine maruz bırakılan çocuklar gerçek ile kurguyu ayırt etmekte zorlanıyor. bu çocuklarda ileriki yaşlarda şüphecilik gelişmiyor. böyle bir toplumda bilim de gelişmez. insanlar sosyal yaşamlarında sürekli bir mucize bekleyerek gerçekliği öteler.
son 17 yılda baskın din eğitiminin malak nesli içimizdedir. bu felakete bile yabancılaşmış bir sürüde yaşıyorum gibi hissediyorum kendimi bazen. rasyonaliteye savaşı 7 yaşında çocuklardan başlatmışlar.

bu toplumdan artık yerli ve milli hiç bir şey çıkmaz. ancak milli gazlar çıkar çıkarsa. ve var olan gerçeklik bütün teknolojiyi ithal etmemizdir. hatta hayvan besininden, yediğimiz gdo lu her şeye kadar ithal olmasıdır. konu aslında bu kadar geniş ve can alıcıdır.

tinerci kuşlar toplatılsın

esdemirei
kuşları sevdiğim için katılmadığım bir öneri. 2 aya kadar kaldığım köyden geleli bir hafta oluyor. bizim aspiratörün borusuna konan bir güvercini görmemle onunla oynamam bir olmuştur. kuşlar candır, diğerleri halt etmiş.

erkek sözlük

azrailin regl donemi
evet projemiz gelişiyor sevgili erkek sözlük yazarları.. mühendislik fakültelerine de destekler verilecek ve gösterip de elletmeyen, elletip de yedirmeyen avratları kın kın kınayacağız.

azrail sizi kutsasın!

zamanda yolculuk mu sonsuz para mı sorunsalı

ruzgara karsi iseyen adam
Zamanda yolculuğun alacağı versus. Sonuçta h.g.wells'in distopik dünyasına yolculuk yapacak değilim ya!

Bu entryi okuyunca aklıma çocukluk ve ergenlik dönemlerimde yaptığım karşılaştırmalar geldi. Hangi süper güce sahip olmak isterdim diye düşünürdüm. Uçmak, görünmezlik, süper güç, çeviklik vb. bir çok şey aklımdan geçerdi. Tek bir seçim hakkım vardı ve çocukluk dönemlerimde genelde uçmayı tercih ederdim.

Tabi ki yaş ilerledikçe tercihler değişiklik göstermeye başladı. Ergenliğe girmem ile birlikte favori süper gücüm görünmezlik olmuştu. Bu tercihin altında tabi ki kirli ergen fantezileri yatıyordu. Detaya girmek istemiyorum, anlayın işte!

annenin ölmesi

kirklarelili lili
Eksik kalmaktır sanırım. Yani bendeki tanımı bu.

Bir 11 kasım sabahı,öyle kayıp gitti ellerimden. Eksikliğini hissetmen geçen bir gün bile olmadı. Sevdiklerim konusunda hep paranoyak, hep baskıcı bir ruh hastasına dönüştüm.

Her huysuzlugumun acıdan olduğunu kimseye anlatamadım

kedi

turuncu gemi
evlerinde kendi yediklerinden kısıp güzel dostlarımızla paylaşan yazarları incitmek istemem. hele ki bu çağda artık kendimize tahamülümüz yokken o güzel varlıklarla sabrını bölüşen her insanın yüreğinden öpüyorum. fakat ben kişisel olarak evde hayvan beslenmesini doğal bir olay görmüyorum. bunun için sayısız sebep sayabilirim ama konumuz bu değil.

ben de 4 günlük falan bir kedi babasıyım artık. bir süre önce yeğenime kız arkadaşı hediye etmişti. ablamla eniştem bir süre sonunda bunu evde istemiyoruz deyince kıramadım oğlanı bana ver dedim. hay aklıma bin zındık!

hayvanlarla sahiplerinin zaman içinde karakter uyumları bilimsel bir veridir. benim yeğen gevşek ve agrasif bir çocuktur. bense biraz fazla disiplinli ve sakinimdir. ilk iki gün yemek yerken masama atlaması delirtti beni. kendisini mutfaktan dışarı çıkarttım. sonrasında dışarı çıkartılmamak için yemek masasına atlamaması gerektiğini anladı. ama bu sefer de sinirinden halıları ve kapıyı tırmalıyordu. ufak sosis parçaları atınca ona yemeğim esnasında bunu kesti.

kedilerin sevgi kelebekleri olduklarını düşünmüyorum. bütün numaraları onlara daha fazla yemek vermemiz için sanıyorum. bizi sevdiklerini veya nefret ettiklerini de sanmıyorum. daha önce uzun yıllar köpek beslemiş bir dostunuz olarak rahatlıkla ifade edebilirim ki köpekler bizi severler.

kediler aynı zamanda doğadaki en vahşi hayvanlardan biridir. önüne canlı bir fare koyarsanız ayağınıza mırr mırr sürtünen o varlığı tanıyamazsınız.
fakat bugün yeni kedimle çok ilginç bir deneyim yaşadık. kucağıma zıplamasına karnımdaki ameliyat dikişlerim yüzünden müsade etmiyorum. bugün yatarken göğsüme zıpladı ve başını koydu. benim gibi taş kalpli bir üvey babayı bile yumuşattı eşşoli eşşek. kafasını okşarken o da beni elleriyle okşadı.
sanırım bu kendilerini güvende hissetme güdüleriyle ilgili bir numara. ben yutmam bunların hiç birini.

marquis de sade

morton feldman
Fransız düşünür, yazar. Çok değişik bir abimizdir. Dönemin gaspar noesi gibidir. Sodomun 120 günü diye bir kitap yazmıştır ki hani rahatsız edici bir film izlersiniz dayanamayıp başka yere bakarsınız ya. Okurken onu yaşatıyor namussuz. Her neyse ama kendisinden çok şey de öğrenmedim diyemem. İyi ki varmış.

yahudileri ve hristiyanları dost edinmeyin

miyesmikcih
diğer müslümanlara dokunmuş anlaşılan. kurandan uzaklaşan müslüman bir ak gençlik kapımızda.
yahu niye alınıyorsunuz ki kur'an-ı kerim maide 51 de aynen öyle yazıyor. yoksa cebrail vasıtasıyla bu kitap gökten indirilmedi mı?
o kadar telaşlanmayın kutsal kitap 1.ahit (antlaşma) da pek masum değil.
lan her dinin inananı yani müminleri sakın ola kafanıza göre yorum yapmayın allaha şirk koşmuş olursunuz.
allahın kelamı değişmez diyorlar.

taze ekmek alıp bayat ekmeği yeme döngüsü

esdemirei
bizim evde görülen bir döngüdür. şöyle ki diyelim bugün 4 ekmek aldık, 2'sini yedik, yarına da bu 2 ekmek bitmeden 3 ekmek aldık. böyle böyle tazeler bitmeden bayatları tüketme eğilimindeyiz. bundaki başlıca etkenler eve olası misafir gelmesi, sabahın erken saatinde olası bir yere gitme girişimi gibi nedenler. bu etkenler de olmayınca hâliyle bayat ekmek yeniliyor.

istanbul'da özel hastanede aids vakası

miyesmikcih
Istanbul'da özel bir hastanede aids virüsü taşıyan bir hastanın ameliyatında kullanılan solüsyonun diğer 15 hastada da kullanıldığı tespit edilince hastane kapatılmış. hangi hastane olduğu konusunda bilgi verilmiyor, hastane sahibi prf.dr. a.ç nın verdiği bilgiye göre o özel solüsyonun 2.500 tl. olduğu pahalı olması nedeniyle diğer hastalarda da kullanıldığını belirtmiş. aids'li hastayı ameliyat edenin prf.dr. a.ç olduğu belirtiliyor.
olay bir hemşirenin şikayeti üzerine ortaya çıkıyor.
hasta isimleri de baş harfleri olarak veriliyor. neden şehir dışlarına şehir hastaneleri kurulduğunu daha iyi anlıyoruz, özel hastanelere mahkum edilen hastalar, pardon müşteriler bu durumlara sokuldun ve ameliyat öncesi imzaları alınarak şikayet eşemesinler diye.
prf.dr. a.ç kimdir, hangi hastanenin sahibidir?
yakında meydana çıkar.
isimlerinin baş harfleri verilse de bu hiv virüslü hastalar ve yakınları, temas ettikleri kişiler ortalıkta dolaşıyor.
aman dikkat!..

sopalarla ay çekirdeği hasadı yapan tarım işçileri

miyesmikcih
makinalar türkiye'ye gelmeden önce babalarımız, annelerimiz de aynen öyle yapardı. sıraya girilir ellerde bağ bıçkısı ayçiçek kalfaları kesilir çuvallara dolduruyordu.
o zamanlar evlerimizin önünde hanay dediğimiz geniş alanlar vardı veya harmanda sopalarla döverdik. bi dünya kafa elle ayıplanacak değil a!.
hırsızlar, şehir çocukları ayçiçek kafalarını birbirine sürterek çiğ çekirdekleri yerlerdi.
şimdi ayçiçek hasat makineleri var, haznesine dolduruyorsun o sana çekirdek olarak alıyorsun.
TEKNOLOJİ geldi, bizde ne ana, ne baba ne de bir karış toprak kaldı.
babam sağolsun diyeceğim ama aralığa yedirdi. ne varsa anamdan var.
aklım olsaydı okumak yerine köyde malı mülkü sahiplenirdim.
olsun be her ikisi de rabbe hesap vermek üzere gittiler.
tabi ki babamın ikinci karısı da. allahın çekeceği var ondan.
analığı yaratacağını bilseydi şeytanı yaratmazdı.

zengin itiraf

bouii
Birisi gelmiş de içimi boşaltmış ve ruhumu çalmış gibi hissediyorum. Sanki sadece karaciğer, böbrek gibi organlardan oluşan bir canlıyım. Her şeye rağmen böyle olsun istemezdim. Keşke kimsenin hayatını mahvetmeseydim...

erkek sözlük

azrailin regl donemi
muhtemel açmayı planladığım sözlüktür.

evet erkekler! işte o gün geldi. pozitif ayrımcılık, birkaç haftalık evlilik nedeniyle yıllarca ödenen nafakalara son!

erkekler olarak kadınların erkeklere uyguladığı şiddete kocaman bir "dur!" diyeceğiz.

sloganları da "erkeksen yaz", erkeksen evlenme" gibi şeyler olucak.

kadın üyelere kesinlikle yer verilmeyecek. internet aleminin kahvehanesi olacak!

misyonumuz ise dünyayı değiştirecek! bazı abazan erkeklerin kadınlara orantısız şekilde abanması sebebiyle kadınların erkeklerden iğrenmesi ve devamında kadınların saçma sapan bir şekilde aşırı seçici olması ve en iyisine bile burun kıvırdığı bu düzeni değiştirmek adına kadınların ilişkilerde uyguladığı bu politikayı biz erkekler örgütlü bir şekilde uygulayacağız. kadınlardan uzak duracak, kaçan taraf olacağız.

ve gün gelecek günümüz kadının yerini erkekler alacak!


sevgili hanımlar.. hani hep diyorsunuz ya eşitiz diye. ama hayır! sizin pozitif ayrımcılığınız ve yukarıda bahsettiğim politikalar sebebiyle siz bu eşitliği bozuyorsunuz aslında ve kendinizle çelişiyorsunuz.

haydi erkekler! testosteron çatısı altında toplanın ve gücünüzü gösterin.

haydi hayırlısı.