çorum'da köpeğe tecavüz eden adam

fiorabella
tez zamanda ilgili organı kesilip münasip yerine koyulması gereken pisliktir. pislik kelimesi bile bir payedir bu mendebura. görünce dayanamadım bu dünyaya bir kere daha lanet okudum. bu duruma duyarsız kalan tüm insanların yüzüne tükürmek istedim.
kendi imkanlarımla bir yerlere ulaştım telefon görüşmeleri yaptım ve bu pisliğin ifadesine kadar ulaştım
çorum ili, sungurlu ilçesi, ikizli küyünde yaşayan kazım katiner denen 85'lik bir moruk olduğunu öğrendim. "ben hacca gittim, hacıyım köpeğe bir şey yapmadım" demiş. ulan şerefsiz köpeğin arka bacaklarını kaldırıp bilmemnerene dayarken ne yapıyordun?
jandarma köpeği ve sapığı almış. yarın köpek veteriner hekim tarafından muayne edilip rapor tutulacakmış.
gelelim bu fotoğrafları çeken insanımsılara. adamı o halde gördün fotoğrafını çektin tamam. yerden bir taş alıp kafasına indiremedin mi? yoksa çekerken keyif mi aldın? tabii olayın sonunu bekleidn değil mi? porno sitelerine satacaktın.nasıl için elverdi. zulme seyirci kaldın.
yahu şu pislik moruğun boynunu sıkamadın mı?
nereden baksan insanlık dışı. nefret ediyorum bu insanlarla aynı ülkede yaşamaktan, aynı havayı solumaktan.
ya köylüye ne demeli? bu pis herifi ifşa edip köy meydanında çırılçıplak soyup ıslak odunla dövüp köyden atmazsanız adam değilsiniz.
bir de gazeteler k.k diye kısaltmış sapığın adını da yazmamış. sansürünüze tüküreyim. kazım katiner seni ben ifşa edeceğim rezil edeceğim pislik seni. ekşi sözlükte adını, yaşını ifşa ettim. umarım okuyan bir köylün çıkar.
http://www.ajanimo.com/corumdan-igrenc-olay-kopege-tecavuz-ederken-goruntulendi/

30 yaşından sonra anlaşılanlar

monster degree
Kişilerin, 30 yaş olgunluğunu omuzlarına almalarını takiben fark etmeye başladıklarıdır.

karşınızdakinin gereksizliğini gördükten sonra haklı çıkmaya falan uğraşmıyorsunuz bir yaştan sonra. sırf canınız sıkılmasın, sinirleriniz bozulmasın diye haklıyken haksız çıkmak pahasına da olsa götünüzü dönüp gidiyorsunuz. gitmeden önce son söz olarak "siktir deli!" demekten aldığınız keyfi başka hiçbir şeyden alamıyorsunuz mesela. böyle huzur liseli bir gencin matematik defterinin arka sayfasına beğendiği sınıf arkadaşının ismini yazmasında bile yok.

büyüyünce anlarsınız.

toplumbilim

avni
sosyoloji'nin türkçesi.
batı dillerindeki etimolojik kökeni "birlikte gitmek" anlamındaki "sek" köküne dayanır. sanksritçedeki "arkadaş, yoldaş" anlamındaki "sakha", latincede "ardından gitmek" anlamındaki "secutus" ve "sequi" deyimleri aynı köktendir. felsefi bağlamda da latince "arkadaş" anlamındaki "socius", "topluluk" anlamındaki "socieetas", "toplumsever" anlamındaki "socialis" sözcükleri sosyoloji kavramının temelini oluşturur. sosyoloji kavramını ya da deyimini bugünkü anlamıyla ilk kez kullanan fransız kuramcı auguste comte bu bilimin babası sayılır.
dil devrimiyle birlikte türetilen toplum ve bilim sözcükleri cemiyet ve ilim sözcüklerini unutturup günlük konuşma diline yerleşmiş, çağdaş türkiyenin aydınları ve halk tarafından yadsınmamış, aksine benimsenip yaygınlaşmıştır. sıradan insanlarda bile sosyoloji sözcüğünün çağrıştırdığından çok daha fazlasını çağrıştırmayı başarmıştır.

12 kasım 2017 süleymaniye depremi

keskin nisanci
ırak'ın süleymaniye kentinde Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu'nun (USGS) verilerine göre 7.2 şiddetinde deprem meydana geldi. deprem ülkemizde doğu anadolu ve güneydoğu anadolu bölgelerindeki illerimizde de hissedildi. depremin sonuçları ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılması, umarım can kaybı yaşanmaz. ırak halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

yücel feyzioğlu

fiorabella
açıl kabağım açıl isimli masal kitabındaki skandal ifadelere karşı verdiği cevap kanları donduran yazar.
efendim güya yazarımız bu masalı kosova masallarından çevirmiş. amacı çocukları ensest hakkında bilgilendirmekmiş.
be adam sen pedagog musun? bu tip konularda bilgilendirici rotayı çizmek sana mı kaldı? illa istismar ile bir uyarı yapacaksan. çocukların bikini bölgelerine annelerinden başka kimsenin dokunmaması gerektiğini yazarsın. ya da istenmeyen bir şeye maruz kalırsanız bunu ailenize, annenize, öğretmeninize anlatın falan dersin.
bunu okuyan çocuk ne düşünür? sen masal falan yazma bırak zehirleme çocukları. açıklaman bile iki yüzlü. bir özür bile dilemeden halen bık bık usturupsuz açıklamalarda bulunuyorsun.

kedi evi yapıyoruz kampanyası

fiorabella
ekşi sözlükte bir yazar arkadaşımın başlattığı kampanya. bir çok katılımcıyla birlikte dernekleşme yolunda ilerliyoruz. gönüllülerin katılımı ile kış mevsiminde kediler soğuktan dönup ölmesin diye organize olunan şehirlerde biraraya gelip kediler için ev yapılmaya başlandı. projenin adı titreyen bıyıklar. bu hafta sonu izmir ve istanbul'da toplanılıp kedi evleri yapılacak. istanbul ve izmir'de yaşayanlar yarın gitmek isterlerse bana veya samurai arkadaşımıza mesaj atmaları kafidir. ayrıca projenin bir WhatsApp grubu var. oradan da iletişime geçebilirsiniz.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

monster degree
Nasıl olur ya?! Ben hamsterlarımdan biri su içerken diğeri onu rahatsız etmesin diye dikkatini kendime çekmek için türlü yollar ararken bir yaratık nasıl kalkıp da bir hayvana bilerek ve isteyerek zarar verebilir?! Kedim bu akşam eve geldiğimde bana yakın davranmadığı için onu üzecek ne yaptığımı kara kara düşünürken bir sıçmık nasıl kalkıp da bir hayvana ömrünün travmasını yaşatabilir?! Aklım al-mı-yor! Almıyor!

Hep söylerim, tüm insanlar toplansa tek bir hayvanın tırnağı bile olamazlar! Umarım son nefeslerinde bir hayvanın tırnağının ucuna muhtaç kalırlar!

zengin itiraf

monster degree
Her insanın yaşattığını yaşaması gerektiği taraftarıyım ve devranın bu şekilde döndüğüne de şiddetle inanırım. Dolayısıyla bir insana içimden nasıl davranmak geliyorsa öyle davranırım, eğer iyi olmayı gönülden istemiyorsam sahte iyilik pozlarına hiç girmem. Belki ben de birilerinin yaşattığı kötülükleri kendisine yaşatacak kişi olarak çıkarılmışımdır onun karşısına? Bu döngüyü neden zorlama iyiliklerle bozayım ki?

zengin itiraf

hamlet
Uzun süredir herhangi bir sözlükte çaylak olmamıştım. Hoş değilmiş. Şu on entryi doldurmam lazım kısa sürede. o yüzden biraz saçmalayasım var. Gerçi her daim saçmalayacağımdır çoğunuza göre. Yine de sizi seveceğim.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

adini yavsak koydum taylan in yolu
tekila ve bira aldım. Hepsini 30 dakikada bitirdim. Hatta birkaç shot tekilayı bira şişelerine boşaltarak içtim. Ha aralarında bir farg galdı, o fargınan çok guzel oldu. Yarın 9 gibi uyanmam gerek ve saat 9'da uyanık olabilmemin tek yolu uyumamaktan geçiyor. Ama diğer yandan öyle uykuluyum ki esnerken açılan ağzımla tam bir su aygırını andırıyorum.

şehirler arası otobüs koltukları

monster degree
hobbitler için idealize edilmiş minik, şirin, ponçik koltukçuklardır. bacaklarınız için rahat bir pozisyon bulana kadar kötürüm olursunuz.

sene 2017, neredeyse tüm 'basit' problemlere çözüm bulundu, şu koltuk aralarının genişletilmesi için atılan adım sıfır.

Yeni nesil o koltukları hap yapıp yutuyor haberiniz yok!