iğrençsin ve korkunç bir erkeksin

azrailin regl donemi
yaptığınız iş yüzünden bir kadın tarafından söylenendir.

-ne iş yapıyorsun?
+alım-satım yapıyorum.
-ne alıp satıyorsun?
+at alıp satıyorum.
-ya atlar satılır mı hiç! en sevdiğim hayvan.
+napiyim kızım çok para ediyor.
-iğrençsin ve korkunç bir erkeksin!

olay 10 dakika önce gerçekten de yaşanmıştır.

sanırım izdivaç teklifimi kabul etmeyecek. beyaz kadın ticaretine mi başlasam acaba.. o zaman sever mi beni?

edit: bir at sever eksiledi. ben de severim atları öyle önyargılı olmayın canım.

pazar günü kaldırılsın

dante
Asla yapılmaması gereken olay. Pazarın kaldırılması cumartesiden hemen sonra pazartesiyi getireceği için doğru dürüst dinlenmeden işe, okula gitme süresini kısaltacaktır. Pazar gününü kaldırmak yerine pazar ve pazartesi arasına yeni günler eklenebilir.

Pazar, pazarhemensonrası, pazartesi öncesi, arefe gibi.

fetö sanığının kardeşinin büyükelçi yapılması

nalbantyani bezirgan
Suçun şahsiliğine göre normal olan durum olsa da teoride o konumda bir adamın kardeşinin masumluğu tabii ki sorgulanabilir.

Öğretmen Eniştem ufak bir soruşturma yedi diye kızına meb'in öğretmen bursu bile çıkmadı. Ki sınavda ondan çok daha az puan yapanlara çıkmış...

Görünen o ki düzen değişse de düzülen hiç değişmiyor, değişmeyecek de bu gidişle bu ülkede...

tıp ve mühendislik okuyanların zeki sanılması

azrailin regl donemi
başlığa girilen 2 entryi eksileyen mühendislik öğrencisi arkadaşın düşüncesi kadar saçma olmayan konudur artık.

eksi almak umurumda değil. hatta siktir edin eksiyi mesele tamamen farklı.

şimdi biz dedik ya hani, zeka demek tıp okumak ya da mühendis olmamak diye hemen bir mühendislik okuyan vatandaş bunu o çok özel gördüğü "ben" kişisine bir hakaret saydı ve bastı eksiyi. kabul et evlat bırak bilinç altını üst bilincinde bu var! kendini çok zeki görüyorsun muhtemelen ve eminim öylesindir de. bunu yargılamak kimseye düşmez. neler başarabileceğini senden başka kimse bilemez ve belirleyemez. bu tartışmaya kapalı bir konudur.

ama sapla samanı ayırmak gerek değil mi?

ne demek istediğimizi salağa anlatır gibi anlatayım..

burada kastedilen çalışarak yapılacağıdır her şeyin her zorluğa ve her koşula rağmen. ineklersin ve odtü makine mühendisliğini bile kazanırsın. fakat o bölümü okurken sadece diplomaya odaklanırsan ve yenilikçi olmazsan sen sadece ezbere eğitim almışsın demektir bu. ki ben bu tarz bir şeye eğitim değil! öğretim derim. çünkü ezbere bilgiyi alır ve mezun olursun. yaptığın sadece budur. işte bu yüzden ben üniversitelere ün-veren-site derim! ezbere bilgi ile bir diploma alırsın ve adın "mühendis" olur. fakat kendini geliştiremediğinden 1-2 yıl iş dilenirsin. çünkü hak ediyorsun evlat!

peki zeka nerede devreye girer? çok çalışarak iyi bir bölüm kazanmış olmanın yanında bir de zeki, yetenekli, hayal gücü yüksek bir insan isen yeni ürünler tasarlarsın. bu gelişmeler okuduğun bilime katkı sağlar ve üniversitelerin ve de senin oradaki bulunma amacın doyuma ulaşır. çünkü üniversitenin amacı oraya gelen öğrencilerin eğitimini aldıkları bilimi edindikleri bilgi ile bir adım ileriye taşımaları sayesinde mezun olmaları ve üniversitenin de o bilimi bu sayede geliştirmesidir. asıl amaç budur!

bakın lan türkiye'ye! ülkede bu bilinç var mı? herkes diplomaya odaklanmış. işte bu yüzden her genç mezun olduğununda mesleği hakkında bir bok bilmediği için elindeki bir halta yaramayan kağıt parçasıyla iş arayıp duruyor. neyse bu konu uzar.

zekaya gelirsek.. bana göre zeka veya ıq diye bir şey yoktur. yetenek vardır. çünkü bakarsın adama temizlik işçisi ya da basit bir güvenlik görevlisidir ama sen onu alıp kendisinin bile bilmediği yeteneği olduğu bir alana koysan belki harikalar yaratacak. kendimden örnek vereyim.. ağır geri zekalı biriyimdir. çoğunluğun zekanın mihenk taşı olarak nitelendirdiği matematiği bu yaşıma kadar bir türlü öğrenemedim anlayamadım. fakat müzik konusunda başarılıyım. bir şarkıyı kırka böler de öyle dinler yalar yutarım ve kulağım keskindir. güzel de gitar çalarım. kısa sürede iyi bir seviyeye gelmişliğim vardır. yıllar matematikten uzakta geçti ve en sonunda 5 ay önce öğretmeyi bilen bir insan bana matematiği öğretti. demek ki ilgili olmak gerekmiş ve öğretenin de büyük payı varmış bu işte. demek ki matematik de zeka gerektirmiyormuş; benim yapabildiğim her şey basittir. eğer ben yapabiliyorsam o iş basittir benim için ve bunu başarı olarak görmem. çünkü mükemmellik yapmış bitirmiş veya yapabiliyor olmakla ilgili değildir. mükemmellik sınırları zorlamaktır. her gün 2 kilo pilav yemek değildir.. her gün 200 gram daha fazla yiyebilme çabasıdır.

zeka zeka diye yeyip bitirmeyin kendinizi. hepimizin aklı var. hepimizin de beyni nöronlara sahip. beyin için yazılım ile piyano çalmak arasında hiç bir fark yok! bu hayata bir kere geliyorsunuz ve gelmişken en iyisini yapın da öyle gidin.

iyi geceler interneti fakir gönlü zengin sözlük yazarları.

brazzers

sos
en az oyuncu kadrosuyla en fazla filmi çekmiş tek film yapım şirketi. aslında kadın oyuncu kadrosu epey geniş fakat bir filmde sadece 2 kişiyi oynatıyor yönetmen. bazen 3 kişi de oynatabiliyor. ayrıca filmlerini sinemada gösterime sunmayan, doğrudan online satışa çıkaran tek şirket. ve de filmleri en fazla korsana düşen şirket olabilir.

az konuşan kadın

sikko
Bir kere karşılaştım az konuşkanıyla. Artık bana mı suskundu bilmiyorum, olmadı. İlk defa buluşuyorduk, ulan zaten ben de pek konuşkan değilimdir. 3 saniyelik bir suskunluk olsun yeni konu açma girişiminde bulunuyordum. Hakkında merak etmediğim şeyleri bile soruyordum. Yeter ki konuşsun, muhabbet sürsün, ama olmadı. Bir süre idare ettik, sonra evine kadar bıraktım. Kapıda telefon numarasını da aldım. Ulan belki yazışarak daha çok konuşur birbirimizi tanırız diye düşünüyordum o da olmadı. 1 yıl sonra başkasıyla nişanlandığını öğrendim. Burdan kendilerine mutluluklar diliyorum.

oral fiksasyon

dante
Freud'a göre ağız haz bölgesidir ve Bebeğin oral dönemdeki sürecinde doygunluğa ulaşmaması sonucu ileriki aşamalarda kişiliğine yansır ve oral yollarla ilgili problemleri ortaya çıkarır. Alkol, oburluk, sigara tiryakiliği, cinsel sapkınlıklar gibi yansımalarla kendisini elli eder.

Halk arasındaki ismi icin;:
(bkz:Ağız tiryakiliği)

gaz yağına yumurta kırmak

azrailin regl donemi
zeytinyağı bulunmadığı zamanlarda mecburen yapılandır. fakirlik belirtisidir.

gaz yağı 1 litre: 25 tl
zeytinyağı 1 litre: 10 tl

bu nasıl fakirlik amk?

benim gibi dolarla totosunu silenlerin fakirliği de böyle işte azizim.. gaz yağında sucuk pişirip o yağa ekmek banmıyorsan neden yaşarsın be fakirim? gaz yağı bunların neyine yahu! motor yağına ekmek banın siz.

harç

dante
İkinci öğretim öğrencilerin yatırdığı para.
Yatiramiyorum diye okulu aradım. Hat müdüre düşmüş. Sen derece mi yaptın o yüzden mi kabul etmiyor dedi. Yok çok küçük bir farkla kaçırdım ama yine de Ayrıcalık tanıyorlar mı bilemem eheheheh dedim demek çok küçük bir farkla kaçırdın ha ahahah sen benim kim olduğumu biliyor musun dedi yok dedim okul müdürüyüm ben sen benim dersime hiç girmemişsin belli seni bu sene alayım ben dedi.
Nabız şelale.

Bir daha gevşek konuşursam ağzıma eşekler otursun.

fermuar sistemi

bonnie
akan bir taşıt trafiğinde, acil bir durum nedeniyle yolu açmak gerektiğinde, yolun sağındaki araçların sağ tarafa, solundaki araçların ise sol tarafa araçlarını çekmek suretiyle yolun ortasını boşaltmaları.

hiç kimsenin bir şey yapmadığı veya aklına gelmediği durumlarda siz başlatın arkası gelir.