sakinleşme yöntemleri

dud
Karşıdaki kişinin aptal olduğunu fark etmek.

Bilinçli olarak "iyi" olmayı seçmiş bir insansanız karşıtınız olan kişinin iki seçeneği vardır: ya aptal olmak ya kötü olmak.

Kötü, kendisi gibi kötü ve karanlık duygular yaratır.
Ama aptal saftır, cahildir, kurbandır. Sadece nötr hisler ya da en fazla acıma duygusu yaratır.

O yüzden karşıdakini konuşturmak, yazdırmak iyidir. Açık verir. Yetkin değildir. Hayal pilavı yer. Tiyatral yeteneği yoktur. Anlarsınız. Gülümsersiniz. Rahatlarsınız. Gerginlik yok olur.

Mütehasıs iyisinizdir; başını da seversiniz. Ötesi değildir.

şişman kadınlar cennete gidemez

miyesmikcih
brezilya'da şişman kadınlar cennete gidemez vaazı ile ünlü papaz vaaz verdiği sırada şişman bir kadın tarafından hızla yüklenerek papazı adeta platformdan aşağı uçurdu.
daha sonra şişman kadın vaazı nedeniyle değil psikolojik sorunları nedeniyle uçurmuş.
yersel tabi.

pubg

esdemirei
webtekno'nun telefon sınamalarında minimum 15 dakika şarj ve sıcaklık ölçümleri için kullandığı, bunun dışında erkekler dışında kadınların da oynadığını görünce beni hayrete düşüren oyun.

onların 29 ekim'i varsa bizim 15 temmuz'umuz var

esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Mülga Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şenel'in Twitter hesabı üzerinden 16 Temmuz 2019 tarihinde attığı tweet'te geçen ifade.


zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto
Bahsi geçen ifadeyi atan hesapla ilgili Ticaret Bakanlığı resmi Twitter hesabı üzerinden 16 Temmuz 2019 tarihinde attığı tweet'lerde bahsi geçen ifadeyi atan hesabın sahte hesap olduğu, bu hesapla ilgili hukuki sürecin başlatılacağı söylenmiş.

allah bükemeyeceği demir yaratabilir mi

turuncu gemi
bazen çok kafa ütüleyen teist dostlara sorulabilecek sorudur. madem allahın her şeyi yaratmaya gücü yetiyor, allahın bükemeyeceği bir demiri yaratmaya gücü yeter mi?

madem her şeyin bir tasarımcısı olmak zorunda o vakit tanrıyı da bir tasarlayan olmak zorunda değil mi bu teolojik diyalektikte.
bence gidin ihlas suresini bir kez daha okuyun. lakin orada da size bir cevap yok. size bu sureyi okumanızı salık vermem daha çok kafanızın karışması ve belki bir miktar çalışması içindir.

eskiden çok güzel günlerimiz olan bir kadın arkadaşım radikal bir dönüşümle geçen ramazan umreye gitti. ve bana artık kitap falan önerme kafam karışıyor diyor. eğer beni okuyan teist dostların da böyle bir sıkıntısı varsa işte ayet öneriyorum. daha ne yapayım ben size?

geceye bir fotoğraf bırak

ruzgara karsi iseyen adam

zenginsozluk.com/foto

Fethiye körfezi. Fotoğrafı bugün çektim, dikkat ederseniz sol alt tarafta yoğun bir duman var, yamaçtaki çamlar yanıyor. Tatile geldiğimden beri bölgedeki 3 ya da 4. Yangın olayı. Muhtemelen göcek yangını kadar geniş bir alana yayılmadığı için televizyonlara bile çıkmayacak. Fotoğrafın ortasına doğru bakarsanız yamaçtaki beton yığınlarını farkedebilirsiniz. Konum ve kapladıkları alan bakımından yanan bölgeye ne kadar çok benziyor değil mi? Bilmiyorum ben mi çok fesatım ama, Burnuma türlü türlü kötü kokular geliyor!

islam ve kadın

turuncu gemi
bütün dinlerde olduğu gibi islam dininin de tanrısı erkektir. aynı devletin erkek olduğu gibi. ve yine hanenin reisi madden ve fizik kuvveti olarak güçlü olan babanın olduğu gibi.

şimdi islam dininde kadının nasıl 2. sınıf vatandaş olduğuna dair örnekler verip de dertsiz başımı derde sokmayacağım. zaten herhangi bir kadın ''siz erkeklerin tarlasısınız'' ayetinden sonra hala kendini bu eşitsizliğe reva görüyorsa diyecek hiç bir şeyim yoktur.

mahalle bekçilerinin geri dönüşü

turuncu gemi
bu iktidara ülkeyi üniformalı, beli silahlı lise mezunu insanlar cenneti haline getirerek güvenlikli bir yer olabileceği fikrini kim verdi? dünyanın neresinde lise seviyesinde bir eğitim ve bir kaç aylık kursla 20'li yaşında gençler bellerinde kocaman tabancalar ve joplarla sokağa salınır? ve bu uyguluma başladı başlayalı kim sokaklarda kendini daha çok güvende hissedebiliyor? gerçi bu iktidarın hangi politikası bugüne kadar eşyanın tabiatına uygun olmuştur?

nothing no more

nothing no more
century şarkısı.

sözleri de şöyle,

It`s never easy in this routine
To understand, what this could mean
You are the one, who knows my needs
And you will always understand me
You will always understand
It`s never easy to be loved
It`s never easy to hold on
Please love my denial
Don`t touch me tonight
Can`t you feel my heart means nothing to me
Nothing, nomore
It`s never easy to create
To build, what everybody breaks
It`s never time to let things out
For people, who will always doubt
And if it`s time to recognize
You will see it in my eyes
Please love my denial
Don`t touch me tonight
Can`t you…

ve bu da şarkı

takvim gazetesi'nin yılın 356 günü emekliye müjde haberi

kombiwankenobi
sürekli bir şeye müjdeli bir haber geliyorsa korkmak gerek. çünkü o haber gelinen nokta yerle bir olmuştur ki sürekli yerin dibinden çıkarmak için müjdeli haber gelsin. bakın mesela milletvekillerine ve bakanlara maaş yönünden müjdeli haber geliyor mu? hayır. çünkü onlar maalesef ki müjdenin taaa kendileri. üzüyor mu? üzmüyor artık. çünkü şaşırmıyorsun. yine aynı mantık. şaşıralacak yanı kalmadığı için insan şaşırmıyor.

çocuğum lan ben napıcam başka

esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Bir Twitter kullanıcısının bir tweet'inde zillere basıp kaçan bir çocuğa birisinin “niye zillere basıp kaçıyorsun” sorusuna verdiği cevap. Tweet'in tam hâli şu şekildedir: Karşı binanın ziline basıp kaçan çocuğu balkondan bir adam görüp 'Niye zillere basıp kaçıyorsun, terbiyesiz?' diye bağırdı. Çocuk koşarken bir an durup dedi ki: 'Çocuğum ben napıcam başka?' Ben ikna oldum. Bizim zile de bekleriz, geçmişten gelen çocuk.”

19 temmuz 2019 yavuz oğhan ismail saymaz akif beki'nin işten çıkartılması

esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Bahsi geçen olayın ardından Zafer Arapkirli resmi Twitter hesabı üzerinden attığı tweet'te “RS FM'le buraya kadarmış. 3 yılı aşkın bir süredir her sabah 07.00-09.00 arası sizlerle SEYR-İ SABAH eylediğimiz RS FM'le yollarımızın ayrıldığını, ben de duyurmak isterim. Özgürce, onuru ile gazetecilik-yayıncılık yapmak isteyene yer mi yok, mekân mı yok? Görüşürüz” ifadelerini kullandı.

uzaktan seviyorum seni

turuncu gemi
cemal süreya'nın bir insanı muhteşem sevme şeklini anlattığı şiiridir;

uzaktan seviyorum seni
kokunu alamadan,
boynuna sarılamadan
yüzüne dokunamadan
sadece seviyorum

öyle uzaktan seviyorum seni
elini tutmadan
yüreğine dokunmadan
gözlerinde dalıp dalıp gitmeden
şu üç günlük sevdalara inat
serserice değil adam gibi seviyorum
öyle uzaktan seviyorum seni
yanaklarına sızan iki damla yaşını silmeden
en çılgın kahkahalarına ortak olmadan
en sevdiğin şarkıyı beraber mırıldanmadan

öyle uzaktan seviyorum seni
kırmadan
dökmeden
parçalamadan
üzmeden
ağlatmadan uzaktan seviyorum
öyle uzaktan seviyorum seni;
sana söylemek istediğim her kelimeyi
dilimde parçalayarak seviyorum
damla damla dökülürken kelimelerim
masum beyaz bir kağıtta seviyorum

allah bükemeyeceği demir yaratabilir mi

nothing no more
kaldıramayacağı taş değil miydi bu yahu? ne zaman bükemeyeceği demir oldu. milattan önce 322'de ölmüş aristo'nun öğrettiği mantık üzerine bir kum tanesi koyamamış ilkel beyinlere ait bir soru.

cevap basit allahın yaratamayacağı güçte demir de, bükemeyeceği demir de yoktur. buradan allah bükemeyeceği demir yaratamaz öyleyse allah yeterince güçlü değildir çıkarımı yapabiliyorsan. binary code dışına çıkıp asla kuantumu çözemeyeceksin demektir.

kendini çok zorlama zaten.
(bir ateist)