kanser tedavisi gören kızı bıçaklayan yiğit

miyesmikcih
nasıl bir türkiye'de yaşıyoruz?
istanbul yerel seçimlerinde ekrem imamoğlu'nu destekleyen ve sosyal medyada "her şey çok güzel olacak" tagını paylalan ve kampanyaya 20 tl yatıran, recep tayyip erdoğan'ın manevi kızım dediği ve meme kanseri tedavisi gören göknur damat'ı sosyal medyada geber diye mesajlar atanlardan sonra fanatik bir o. ç bacağından bıçaklamış.
imamoğlu geçmiş olsun dileklerini gönderirken ziyaretine gideceği mesajını vermiş.
tekirdağ odak gazetesinin haberine göre chp tekirdağ milletvekili ilhami özcan aygün olayın takipçisi olacağını ifade etmiş.
vuran kişiliksiz şerefsiz aranmaya başlamış.
bu olayın haberiydi, gelelim yoruma.
ulan şerefsiz, insanlık yoksunu, ahlaksız it.
kadına el kaldıran eksik erkektir. hele he biçaklayan, korkak şerefsiz oğlu şerefsizdir. bu yavşaklara bu cesareti verenler kesinlikle seçimlerde derslerini alacaklardır. zaten tekirdağ gibi bir şehirde akp ne alaka.
burası kadın tarafı.
gelelim kanser tarafına.
sakın hastalığımı hafife alma. kanserin ne olduğunu bilmiyorsan rabbin sana onu gösterir, sen olmazsan çocuğunda, annende, babanda, en yakınında görürsün. rab öyle diyor. ben cezeyı geciktirmem, bu dünyada veririm. sende olmayabilir, çocuklarında cezayı gösteririm.
rabbin göstermesin. git özür dile o kadından ve gece gündüz rabbine yalvar, yakar.
ben mevcut tc yasalarının senin hakkında bir yaptırım uygulayacağına inanmıyorum. ama hastaların duası ve bedduası rab nezdinde kabul görür.

the owl

hak yeme hell yeah
Sözleri olmadan bir çok şey anlatan ı love you but ı've chosen darkness şarkısı...

1 yılın ardından dinleyip kendime işkence etmesi de ayrı bir zevk. Güzel şarkı vesselam.

cahit oben

hak yeme hell yeah
Dünya'da bu insan gibi müziklere ruh katan bir adam daha yoktur.

Özellikle şu müziğini ne zaman dinlesem ciğerim delinmiş gibi acı çekiyorum. Filmden falan bağımsız başka bir şey bu. Bu müziği yapmak için çok şey yaşamış olmak gerekir, öyle notları dizeyim müzik olsun olayı değil.

Şunu dinleyip de sadece pazar günü banyo yaptığımız, tuvaletten çıkınca karanlık koridorda öcü varmış gibi oturma odasına koştuğumuz, sadece misafir gelince açılan salonda ne olduğunu merak ettiğimiz zamanları hatırlıyorum. Hayır o zamanlara götürmüyor resmen kafanı zorla çevirip 'bak bir daha hiç gelmeyecek zamanlar' diye gösteriyor sanki.

zengin itiraf

bouii
İş yerinde sabah sabah magazin programları izlerken ünlülerin boşanırken aldıkları tazminatlar ve miktarlarıyla ilgili bir şeyler izledim. Bir çeşit aydınlanma yaşadığım o andan itibaren zengin bir adamla evlenip ardından bu aşkı bol dolarlı tazminatla cilalamak fikri kafamdan gitmiyor. İstediğim miktara ulaşmak için Beş yıl eşek gibi çalışıp didinmek yerine, kısa zamanda boşanmış, mağrur ve de mağdur olmak fikri, bir sal yakamı.

soykırım devam ediyor hala

keskin nisanci
yalanın, şerefsizliğin, ihanetin prim yaptığı bir dönemde hiç de şaşırılmayacak bir yazı. ermeni lobisinin uşakları sürekli faaller ama paralı köpekler soykırımı ispatlayın diyince bir anda ortadan kaybolmuyorlar.

ayrıca çocukları müslümanlığa davet edin kabul etmezlerse öldürebilirsiniz ayetini görmek istiyorum. tamam anladık islam'dan ve müslümanlardan nefret ediyorsunuz, bu durum zerre şeyimde değil de iftira atacaksanız orada duracaksınız.

kızına sahip çıksaydın

esdemirei
Ankara'da 29 Mayıs 2018 tarihinde bir plazanın 20'inci katından düşerek yaşamını şüpheli bir şekilde yitiren Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin sanık Çağatay Aksu ve Berk Akand'a açılan davanın ikinci duruşması 15 Mayıs 2019 tarihinde Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmüş, sanık Aksu'nun avukatı Levent Ekmen'in mağdur Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım'a seslenerek, “Bizim mal varlığımızı bu kadar insana açıklar mısınız? Şu anda kirada oturuyorum, arabam yok. Bu zamana kadar siz sosyal medyada hep konuştunuz biz sustuk. Sadece Çağatay'ın yatak odasını araştırıyorlar, başka bir şey yapmıyorlar oldu” demesi üzerine mahkeme salonunda yaşanılan tartışmada sanık aksu'nun mağdur çet'in babasına kullandığı ifade.

Bu ülkenin bu tür ahlaksızlardan ne zaman temizleneceği merak konusu.

Kaynaklar:
1- Sputnik Türkiye: “Sanık Aksu'dan Şule Çet'in babasına: Kızına sahip çıksaydın” (15 Mayıs 2019)

izmir marşı'nı okuyan gencin boğazını sıkan adam

esdemirei

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüşte, İzmir Marşı söyleyen öğrencilere tepki gösteren ve kamera arkasında bir öğrenciyi boğazlamaya çalışan kişi. Boğazlanılan öğrenci “Adam gelmiş, boğazımı sıkıyor İzmir Marşı'nı söylediğimiz için” demiş, birisinin “15 Temmuz'da biz şehit vermedik” tepkisi üzerine “Bugün 15 Temmuz değil, 19 Mayıs bugün” demiş.

soykırım devam ediyor hala

miyesmikcih
olabilir. islamda her türlü dine davet mubahtır, hatta hatta yaşı kaç olursa olsun daveti kabul etmeyenin katli vaciptir.
hurun kellesini!
hrıstiyanlıkta vatfiz olmayan dine kabul edilmez. protestan kiliseleri başka dinden insanları hrıstiyanlığa kabul etmez, hele hele reşit olmayan ve 18 yaşını doldurmayan başka dinden genç kabul edilmez, yani vatfiz edilmez. ancak 18 yaşında ve ve ailesine bildirilerek incil ayetleri anlamları ile öğretilir, pastör ve ihtiyarlar tarafından sınava tabi tutulur, yeterli görülürse vaftiz edilir.
yani akp'nin islamı papazı nihat hatipoğlu gibi "eşhedü en la ilahe illallah" ile islam yapılmaz.
hrıstiyanlık oldum deyince olunan bir din değildir.
gerçi bizim türk pastör ve ihtiyarların bu ehliyete haiz oldukları konusunda şüpheliyim ama neyse konu o değil. nihat hatipoğlu ve ermeni çocuğu tiyatrosu meselesi.

ıstana nurul ıman sarayı

miyesmikcih
binalarla, taşlarla iman ölçen islam devketleri bir hz. ömer'in hırkasını akıllara getirdinler, lamekan halifenin adaletini.
saraylarda adalet olmaz, hatta adalet sarayları dahi sarayların emir kullarının toplanıp bir merkezden emşr alarak karar verdikleri binalardır. adalet taş yapıların görkeminde değil, vicdanlardadır.
sabahın ilk ışıkları, anneler gününüz kutlu olsun kayıp evlatlarını aratan cumartesi anneleri. iyi pazarlar türkiye.

sirk

bonnie
cambazların, tehlikeli gösteriler sunanların, palyaçoların ve en çok da eziyet edilerek kendilerine öğretilen hareketleri sunan hayvanların izlendiği daire biçimindeki gösteri çadırı.

hayvanseverlerin sirklerdeki hayvanlara yapılan eziyet ve işkenceleri ortaya çıkarmaya başlaması ile sirkler de tamamen insan gösterilerinin sunulduğu yerler haline gelmeye başladı. umarım.

ıstana nurul ıman sarayı

olacak o kadar
İnanç Işığının Sarayı.
Şeriat kanunlarının hüküm sürdüğü Brunei'de forbes dergisine göre dünyanın en zenginleri listesinde ilk 20'de yer alan sultan Hasan Al Bolkiah'ın yuvası.
200.000 metrekarelik alanda kurulmuş olan sarayda, 1788 oda, 257 banyo, 5000 kişilik ziyafet salonu, 1500 kişi kapasiteli bir cami, beş yüzme havuzu ve 110 arabalık bir garaj mevcut. Sözüm ona şeriatçı sultanın sarayının içi ve dışı altın kaplama ve her ne hikmetse Chew; İtalyan mermeri, Şanghay graniti, İngiliz camı ve en kaliteli Çin ipeği sarayın inşasında tercih edilen materyaller olmuş.

bütün gün ağlamak

kombiwankenobi
Aşk acısı çektiğim bir gün ağlamakta zorlanmıştım. Aslında zorlanmak değil de direnmiştim. Normalde bir habere bile -yalnızken- ağlama özelliğine sahibim. Canım yengeç burcum. Ama konu aşk acısı olunca kendimde böyle bir şeyi hak göremedim. Nasıl ki aşk acımın sebebi her ne kadar bu olsa da. Neyse konumuz bu değil. O gün çok zorladım kendimi. Resmen içimdeki biri ile savaştım ve ağlamadım. İkinci günün sabahını hiç unutmuyorum. Oturdum yatağıma ve düşünmeye başladım. Gözümden damla damla yaşlar akıyor ama asla sebebi aşk acım değil. Aşk acım aklıma gelir gelmez kendimi frenliyorum. “Saçmalama buna ağlamazsın” diyerek. Neden böyle bir şey yapıyorum veya neden böyle bir karşı mekanizma geliştirdim içimde hiçbir fikrim yok.
Aşk olayı galiba bende tamamen doğaçlama olması gerek. Kurgu da çöküyorum.

bütün gün ağlamak

bonnie
hassas bir günün sizi dört bir yandan kuşatması sonucu gerçekleştirilen eylem.

malum bugün anneler günü. güne gözlerimi açtığımda saat 11'di. abovv 99 mesaj var whatsappta. herkes ne kadar güzel şeyler bulmuş vay anasını dedim. daha ben bunları okurken damlalar hazırdı zaten. dedim ben de güzel şeyler bulayım da atayım gruplara. 40 tane grup var anasını satıyım. dedim ne yapsam da değişik bi şi ben de atsam; reklam filmleri hep güzel ve duygusal olur diye youtube a yazdım. ardı ardına anneler günü ile ilgili çıkmaya başladı filmler. milli takıma sürpriz çekimler mi dersin, metroya anne eli değince neler olurun çekimleri mi dersin. ben hüngür hüngür ağlıyorum tabii.

youtube bu bin tane anneler günü videolarından sonra geçti mi babalar günü videolarına. hoppala burnum balon gibi oldu ağlamaktan.
sonra akşamüstü oldu whatsapp grupları çoştu. 2, 5 yaşındaki kızının ses kaydını gönderenden tut, kendi annesiyle çekilen kısa videoları atanlara kadar. allaım ağlamaktan delircem.

dedim biraz uzaklaşayım bu ortamdan. ekşide yararlı web siteleri mi ne öyle bir başlık takibimde. bir film blogu atmış adamın biri. ona tıkladım. bir film izleyeyim dedim. sandra bullock u görünce açtım filmi. film the blind side. anam ağla ağla.

sonra akşam oldu. anneme telefon açtım. olanlar oldu. karşılıklı bir ton ağlaştık işte. buraya kadar okuduysanız diyeceğim şudur ki... bu nasıl bir gündü yahu. uyumak gerek artık.