gheorghe hagi

turuncu gemi
türkiye futbolu üzerinde en çok emeği olan yabancı oyuncudur. hatta kendisine ''yabancı'' demeye de dilim varmıyor, yıllar içinde bizim çocuğumuz gibi olmuştur. (çocuk dediğim de babam yaşında adam gerçi bugün) peki ''alex'i nerene ne edecen turuncu kardaş'' diye soracak olan olursa sormasın. allah onu öyle bir çarpar ki, karakteri şeytan rıdvan'dan beter olur.
alex döneminde, türkiye futbolu dışarıdan kaç kupa kazanmıştır? hagi döneminde, türkiye futbolu iki büyük kupa kazanmıştır. bu kupalarda da en büyük pay sahibi futbolcu hagi'dir. (en büyük katkısı olan kişi benim kanaatimce fatih terim'dir. odin benden alsın ona ömür versin)

bu arada 2 kupayı az bulan olursa, bir tanesini bile başka hiç bir futbol klübünün kazanamadığını hatırlatırım.
fall
galatasaray kariyerine necmettin erbakan başbakanken başlayıp, bülent ecevit başbakanken bu kariyeri sonlandıran futbolcu eskisi. şöyle düşünün hagi galatasaray'a geldiğinde bu adam kimmiş lan diye gugıllayamazdınız çünkü google o galatasaraya geldikten iki yıl sonra kuruldu.

maradona, george best, eusebio, puşkaş, gerd müller, beckenbauer, metin oktsy, lefter, hakkı yeten vesaire gibi futbola bir karakter katmış bir adam olsa bu tarihi kişiliği hala 2019 yılında analım, övelim ama adam kendi taraftarına hirsizsiniz siz diyen karaktersizin teki.

futbol zekası, top tekniği, oyun hakimiyeti çok iyi, türk futboluna emre belözoğu ve hatta arda turan futbol ekolünü getirmiş bir top tepici işte