goblin slayer

esdemirei

zenginsozluk.com/foto
2018 sonbahar sezonunun çarpıcı dizilerinden biri diyebilirim. goblin gibi kimine göre önemsiz gelen, kiminin ise dalga geçtiği bir varlığı, çok güzel bir şekilde bu dizide işlenmesi insanda hayranlık uyandırıyor diyebilirim. ayırdığınız zamanın hakkını verebileceği düşüncesindeyim. bu diziye 10 üzerinden 9 verip şu repliği bırakıyorum:

“günün birinde birden‚ yaşadığın yerin yaratıklarca basıldığını düşün. doğru duydun‚ günün birinde birden yaşadığın yeri yaratıklar basıyor. sanki kendi yuvalarıymışçasına davranıp arkadaşlarını katlediyor aileni öldürüp köyün geri kalanını yağmalıyorlar. diğer bir örnekteyse öz ablanın saldırıya uğradığını işkence gördüğünü‚ oyuncak gibi kullanılıp sonra da öldürüldüğünü düşün. ve diyelim ki tüm bu olanlara en başından sonuna saklandığın yerden nefesini tutarak tanık olmuşsun. onları affetmene imkân kalmaz. silahını kuşanır intikam için elinden geleni yapmaya çalışırsın. hepsini teker teker bulur‚ onlara saldırırsın. öldürür‚ öldürür ve daha fazlasını öldürürsün. elbette başarılı olduğun günler olduğu kadar‚ başarısız olduğun günler de olur. ve bir dahaki sefer onları öldürmenin daha iyi yollarını aramaya başlarsın. günlerce‚ aylarca aklında bu vardır. ve düşünebildiğin her fikri denersin. ve bunu yaptıkça da‚ hoşuna gitmeye başlar. iyi kalpli aptalın biri yüzünde kendini beğenmiş bir gülümsemeyle bu şeylerin hayatta kalabilmek için köylere saldırıp hayvanları çalacağından bihaber yavruları bari bağışlamanı önerir.

genç‚ gelecek vaadeden maceracılar yeni‚ porselen seviye maceracılar kendilerinden emin biçimde şöyle derler: 'bir keresinde köyüme gelen goblinleri kovalamıştım. güçsüzler‚ bir şey olmaz.' ama gururlu genç zamanında köyünden kovduğu o goblinin yuvasından çıkartılmış‚ kaçmaya çalışan bir goblin olduğunun farkında değildir. bu yaşadıklarından güven duyup maceracı olmaya karar verirler. bu sıradaysa hayatta kalıp deneyim kazanan goblinler gezginlere dönüşüp gelişmeye devam ederler. nihayetinde bu gezginler yuvalara lider yahut muhafız olurlar. bu da demektir ki ben onlar için bir goblinim.”