gözlük takmanın insan hayatına etkileri

esdemirei
bedenin, sıcak yiyeceğin içeceğin vb. şeyleri sıcaklığından ötürü camlarını buğulatması, yağmurdan, kardan, diş fırçalarken vb. olaylardan ötürü camlarını ıslatması, gün içi camlarını temizlemek için gözlük camı temizleme bezi-gözlük camı temizleme spreyi kullandırtması, kafa üstü kulaklıkla bir şey dinlemek istediğinizde çerçevelerinin kulak kepçesine baskı yaptırması ve kulağa yaklaşmasını engelletmesi, ön yargılarından sıyrılamayan insanların gözünde inek, okumak vb. şeylerden ötürü gözleri bozulmuş algısına yol açtırması gibi kimilerinin hayatlarına klişe gelen kimilerininkini de zindan eden etkilerdir.
kombiwankenobi
Baş ağrısı olabiliyor. Bazenleri mikrofonundan dolayı kulaküstü kulaklığım ile birlikte gözlüğü taktığımda yanlardan baskı olduğu için baş ağrısı yapabiliyor. Çözümü bulamadım
miyesmikcih
8 yaşımdan beri gözlük takan biri olarak artık benim bir parçam olduğunu kabul etmiş biri olarak gözlük takmayı unuttuğum zaman kendini çıplak, eksik zannedenlerdenim. İlk gözlükle bütünleştiğimde kara önlüklü arkadaşlarımın zeki müren diye dalga geçmelerini unutamam. ayıp bir şeymiş gibi geliyordu bana. çocuklar da o manada kullanıyordu o kelimeyi.