halkı pavlov'un köpeği gibi eğitilen ülke

azrailin regl donemi
türkiye cumhuriyeti halkıdır. televizyonlarca aptal kutusu haline getirirsen, insanları bilinçlendirmek yerine omurgasızlaştırır, açlıkla terbiye edersen her şeyi yaptırabilirsin. sonra da "al yavrum mama" deyip önüne makarna atarsın onlar da sana oy verir. ne olacaktı? aklı fikri, keskin bir çizgisi olmazsa, başkan ne derse "he doğrudur" diyerek eğitilirse halk maalesef aklıselim bir sonuca ulaşılamaz.


çok güzel manipüle ediliyorsunuz tebrikler. en basit örnekle pavlov'un klasik koşullanma tekniğiyle eğitiliyorsunuz. be amına koduklarım.

bilinçli bir toplum olsaydık... köpek pavlovu ısırır, pavlov bağırır. köpek pavlovu ısıracakmış gibi yapar ama ısırmaz, pavlov gene bağırır. köpek tekrar pavlovu ısırır, pavlov bağırır.

daha sonra köpek her hamle yaptıkça, pavlov bağırır. böylece köpek pavlova şartlı refleks kazandırmış olur.

özetle geri zekalılar, halk olarak siz belirlersiniz geleceği. tek ve şerefsiz adamlar değil.

fiorabella
o ülke bu ülkedir. yarım saat önce markekete girdim. esnaftan alışveriş yapmıyorum. onlar kazanacağına zincirler kazansın belki anlarlar diye. neyse önümde iki tane kadın var. belli iç göçle anadolunun bağrından kopup angara toprağına ayak basmışlar. aralarında konuşuyorlar "tayyup'dan eyisi gelmez bu memlekete" diyerek sevinçlerini dile getiriyorlar. derken vişne nekagüzel nakagüzel diye manav bölümüne yöneldiler. tabii kilosu pahallı geldi alamadılar.
işte o an gerçekten hallerine acıdım. haa "teyze al iki kilo annemin hayrına reçel yap ye" diyebiliridim ama demedim. bazı gerçekleri öğretemezsiniz. yaşayarak öğrenmeleri gerekir.

kimse bu iki teyzeye köpek dedim sanıp carlamasın. kaldı ki köpekleri, kedileri insandan çok seven biriryim.
belki de hayat neyi övdüğünü bilmeden sloganlar atıp 1 kilo vişne alamamaktır. bu kitle böyle eğitilir. nokta. bitti.
keskin nisanci
bir kişinin de çıkıp kepek değil köpek düzeltilsin demediği ifade ve toplumu aşağılayarak ya da suçu hep başkalarına atarak çözüm elde edilmez. muharrem ince de bugün çıkıp ben neden başkan olamadım demek yerine diğer muhalefet adayları az oy aldı dedi. bizde hep başkaları kusurlu biz mükemmeliz bakış açısı var.