hanımcılık

monster degree
Gereğinden fazla sürdürülen her şey gibi artık suyu çıkmış bir akım.

Twitter'da takip ettiğim ve bu akıma gönül vermiş(!) beylere bakıyorum da ortak özellikleri çok uzun süreden sonra bir ilişkiye başlamış olmaları. Hanımcılık düsturunu göze sokmalarını da bunun sevincine veriyorum ben. İnşallah öyledir.
hunyadi
bu bir akım, trend değildir. bazı beyefendilerin davranış biçimidir.

bazı erkekler eşlerini, sevgililerini toplumda olması gereken yere getirmeye ve o statüye göre davranmaya çalışırken, onlara bir birey gözüyle bakarken veya onlara karşı olan hislerini açık açık, toplum baskısı altında kalmadan belirtirken bazıları da yaptığı öküzlükleri "ben erkeğim, hanımcı değilim" gibi saçma lafların ardına saklanarak yapmaktadır.

ilk sevgilimden beri yani ergenliğimden beri kendimi bilirim, ben hanımcıyım. aynı duyguları paylaştığım insanı mutlu etmeye çalışmak benim için bir eziklik değil, mutluluğunu görmek benim için mutluluktur.

ekleme: bunun böyle bir adı bile olmaması gerekirken uğraştığımız şeylere bak. toplum olarak akıl sağlığımızda ciddi sorunlar var.
poor
ya amk ben bu işin. yazın bakın ne oldu. eren bülbül'ü hatırlarsınız. çocuk öldürülmüştü. bir arkadaşım hakkında tweet atmış. favladım. whatsapp'tan mesaj attı: "poor ya sen beni favladın ama favlamasan. kız arkadaşım bu ara takık. seni de tanımıyor. öyle her şeye kızıyor. alınma lütfen. biliyorsun. hanımcılık kazanacak. eheh." yazdı.

ben senin gelmişini, geçmişini...

sonra ahiretten bile engelledim tabi dingili.

bir insana hanım ya da bey olduğu için değil insan olduğu için değer verin. partnerinizin hayatını belli ölçülerde kolaylaştırın. sevin, sevilin. gönül yapın. ama insan olun dalyaraklar. sinirlendim valla.
sipraleks
doya doya yaşadığım durum. evliyseniz ve kafanız rahat olsun istiyorsanız kesinlikle bu akıma kapılmalısınız. zeki erkek kadına teslim olmuş erkektir. kazanamayacağı savaşa giren erkekler aptaldır.
zichan
hanımcılık, beycilik vs gibi saçma şeylere kurban giden nice ilişkiler var. bunları boşverip karşındakinin ne düşündüğüne önem vermeyi öğrenince yitip gidecek davranış biçimi.
john overmars
Neyse ki twitter kullanmıyorum.saçma sapan şeyler.millet napacağını şaşırmış.delikanlı adam böyle muabbetlere girmez en basit tabirle.milletin her dedi bitmiş nelerle uğraşıyor.