harcaması az olan vatandaşa milletvekili maaşı çok geliyor

esdemirei

habertürk'te yayınlanan açık ve net programına katılan tbmm başkanı mustafa şentop'un kullandığı ifadedir. ifadenin tam hâli şu şekildedir: “milletvekili olduktan sonra daha fazla alınmasına rağmen geçinilemiyor. çünkü giderleri, ayrıca hesaplamak lazım. milletvekillerine araç tahsisi yok. her milletvekili, kendi aracı varsa onu kullanıyor. aracı olmayan milletvekillerini biliyorum. toplu taşıma araçlarıyla meclise gelen milletvekilleri var. maddi durumu müsait olmayabilir. araç kullanamıyor olabilir. bu sebeplerle olabilir. ayrıca milletvekillerine meclisten teknik olarak danışman dediğimiz üç tane eleman tahsis ediliyor. bunun dışında milletvekillerin lojmanları yok. kamuda, taşrada, merkezde lojman kullanan çok kişi var. malumunuz 2002'de akp geldikten sonra milletvekillerinin lojmanlarının olduğu bir alan vardı. onların hepsi, satışa çıkartıldı. şimdi milletvekillerinden hâli vakti yerinde olan, ankara'da evi olan vardır, kirada olan vardır. milletvekillerinin memleketlerinde de konutları vardır vb. milletvekilleriyle ilgili bir tabloyu ortaya koyarken aldığı maaşı da harcamalarını da— diyelim ki bir şahıs, türkiye'nin küçük bir şehrinde, bir ilçesinde oturuyor. aylık giderleri, o şehrin kapasitesi içerisindedir. ayda bir ya da iki misafir ya gelir ya gelmez. harcamaları bundan ibaret olan bir kişi, maaşa baktığında 'aa, bu maaş çokmuş' diyebilir.”
miyesmikcih
meclis başkanı halkla alay ediyor.
yahu içkiniz yok,aleminiz yok. Tek kuruş dışarıya çıkmaz. tatilde bikini ve mayolarla pozlar da vermezsiniz, yani vana hep sola dönüyor para içeri akıyor.
gayri-meşru ilişkileriniz olmadığınızı deklare ediyorsunuz, tabi buna pek inanmıyoruz. Yahu ne masrafınız var ki artsın.
çorba 1 lira, et yemekleri üç lira,tatlı 1 lira breh breh breh!...
evet biz fakirlerin birbuçuk lirasına dokunuyor, sizin neyinize dokunsun, afiyet bal şeker olsun.
yiyin de sıçramayın.
kombiwankenobi
"aracı olmayan milletvekillerini biliyorum. toplu taşıma araçlarıyla meclise gelen milletvekilleri var." ben buna takıldım. ee yani sayın vekil? sadece kavga edip gün sonunda oy çokluğu sırf rekabet ve dava(?) uğruna ile kabul etmeyeceğiniz önergeler için yani sadece kabul etmemek için hepiniz altında araba mı olsun? servis koyalım mesela. yakışmaz ama forsunuz bozulur. sizi alaylı yürüyen kravatlar sizi.