hastalık

hahed
hastalığı olan insanların çok sık yaptığı şeylerden bir de devamlı hastalıktan bahsedip durmaktır. bunun sebebi, sürekli hastalığı düşünmeleridir, gerisi sadece düşünceleri söze dökmekten ibarettir. kendinizi bir parça kötü hissettiğinizde, bundan bahsetmeyin; sıkıntınızın artmasını istemiyorsanız tabii. bu durumdan, düşünme biçiminizin sorumlu olduğunu bilin ve elinizden geldiği kadar çok; “kendimi harika hissediyorum. o kadar iyiyim ki” deyin ve bunu hissedin. birisi size nasıl olduğunuzu sorduğunda kendinizi harika hissetmiyorsanız bile, kendinizi iyi hissetme düşüncesini aklınıza getirdiği için ona teşekkür edin ve cevap olarak; nasıl olmak istiyorsanız onu söyleyin.hasta sağlık mevzu olduğu zaman daha önemli bir şey yoktur.
indolentexistence
hastalık asla bir işlevin kaybı veya aşırılığı değildir. Hastalıktan etkilenmiş organizma, in­san, her zaman kimliğini korumak ve yaşatmak için yenilenmeye giderek, bir şeyin yerine başka bir şey koyarak veya telafi ederek, kullandığı yöntemler her ne kadar garip olursa olsun, hastalığa
tepki gösterir.
hak yeme hell yeah
Hastalık bir işlevi kaybı, aksaması, fazlalığıdır.

2x2=4. Felsefi olmak adına bilimsellikten uzaklaşmayın. İnsanı normdan uzaklaştıran her şey hastalıktır. Bir kişinin gözleri görmediği için, hissetme güdüsünün daha fazla arttığı doğrudur. Bu ise sadece adaptasyondur.

Grip olursunuz ve rahat nefes alamazsınız bu hastalıktır. Vücut ısınız yükselir ve enzim yapınız bozulur bu yine hastalıktır. Tedavi edilebilir olur, edilemez olur ama olur.
indolentexistence
Nietzsche ile hemfikirim ve aynen onun sorduğu şu soruyu ben de soruyorum: Acaba hastalık­lar olmadan yaşayabilir miyiz? Bu sorunun çağrıştırdığı diğer so­ruları yaşamın vazgeçilmez esasları olarak görüyorum.

bonnie
dışarıdan son derece sağlıklı görünen insanlarda ne hastalıklar gördüm. özellikle psikolojik hastalıklar cidden insanda manen ne moral ne de enerji bırakıyor.

onlarla sohbet ederken yaşadığım zorlukları anlatamam. kim normal kim değil?