hata yapmak

ihtiras limani
hata yapmaktan korkalım ama korkmaktan öte hataları önemseyelim salak salak dolaşmayalım etrafta. hata yapmaktan değil denemekten korkmamak gerekir. bilinmeyene, karanlığa yürümekten, ama doğru bildiğine yürümekten. riske girmekten korkmamalı ama hataya karşı duyarsız yaklaşmak, sanki dünya sadece sizin etrafınızda dönüyor da diğer insanlar, şeyler sizin öğrenme sahneniz olan dünyada birer figüran gibi davranmak ancak bencilliğin sonsuz ve bir boka varmayan denizine açılmak anlamına gelir. ondan sonra saçmalamaktan, aldatmaktan, kalp kırmaktan çekinmeyen bir dolu narsist ile dolup taşıyor dünya. amaçsız kalp turistleri.
ihtiras limani
Büyük hatalar yaptığınızda, tepenizde bir çığ bekler artık. ardından gelen küçük hatalarınız o çığı koparır yamacından, ne olduğunu anlamadan altında kalırsınız.
blackandwhitememories
hata yapmadan öğrenemeyenlerden olarak benim için gayet sıradan bir olaydır. Neyse ki büyük hatalar yapmayacak kadar zeki, kültürlü, akıllı, insani ilişkileri gayet iyi, sempatik, sevimli biriyim.
bonnie
seçim şansının olduğu durumlarda duygusal davranarak verilen kararlar sonucunda yapılan hatalar kişinin uzun vadeli hayatını etkileyebiliyor.
tanım; orhan baba demiş ki hatasız kul olmaz. insan olan her kişinin yaptığı ve yapacaklarında mutlaka yerini alır.