hayat felsefesi yapılabilecek sözler

bonnie
aslında insanın her 5 yıl veya 10 yıl yaş almasıyla değişen sözlerdir.

bu yaşımda şunu anlıyorum ki ne çok bilmiş gibi ukala, ne az biliyor gibi mütevazi olmak gerekir. bu iki kutbun dozunu çok iyi ayarlamak insan ilişkilerinde saygıyı getiriyor.
sos
"karşılaştığınız her yabancının görünmeyen bir sakatlığı olduğunu, tesellisi mümkün olmayan mahrem bir yas tuttuğunu ya da dışarıdan fark edilemeyen bir krizin ortasında olduğunu farz edin.”
fag
Endişelenmek için fazla büyük, öfkelenmek için fazla asil,korkmak için fazla güçlü ve acının varlığına izin vermek için fazla mutlu olacaksınız. Kendiniz hakkında iyi düşünecek ve bu gerçeği dünyaya yüksek sesle değil, müthiş eylemlerle ilan edeceksiniz.
john overmars
bu hayatta her şey tepe taklakken olağanüstü şeyler oluyorsa eğer insan hayatında ya çok şanslıdır ve tanrısal bir mucizevilik talih yüze güler ya da ortada kesin bir terslik vardır.bu hayatta çok iyi hissetiren olumlu bir gelişme bedel ödetir gözyaşı döktürür ya da acı çektirir insana.yaşamımda ne zamanlar bir şeyler çok iyi gidiyor gibi olduysa hep bir sonrasında bir gariplik yaşadım.eğer yaşamadıysa insan bunun adı mucizedir ve mucizeler nadiren olur.genelde filmlerde olur.gerçek hayatta böyle şeyler olmaz.
olric
insanların düşündüklerini mi öğrenmek istiyorsun, söylediklerine değil yaptıklarına bak. Descartes ya da socratesin aforizması.