hayat kadını

fiorabella
insanın içini acıtan iki kelime. erkeklere hizmet veren ve yine erkeklerden en büyük hakareti gören kadınlar. istemiyorum ülkemde kadın bedeninden nemalanan yaratıkları diyeceğim olmayacak. önceden 80'li yılların yeşilçam filmleri gelirdi aklıma. karaköy genelevi mekanlı filmler. " ya gerçek mi acaba? yok yok filmdir" diyerek düşünürdüm.
19 yaşımda filandım. kitap sitesinden bir sürü kitap sipariş ettim. yanına hediye olarak bir kitap yollamışlar. " bu ne ola ki yahu?" diye okumaya başlamıştım. emeklilik hakkını verdiği büyük mücadele sonucu alan bir hayat kadınının gerçek öyküsünü anlatıyordu. kitabın kapağındaki fotoğraf içimi acıtmıştı. http://www.kitapyurdu.com/kitap/komple-muamele/21266.htmlsonra kitabı okudum.
aslında hayat kadını yoktur, hayat kadını olmaya zorlayan, ondan nemalanan adı insan olan yaratıklar vardır.
sos
tdk'daki tanımı epey şaşırtmıştır.

"Para karşılığında erkeklerin cinsel zevklerine hizmet eden ve bu işi meslek edinen kadın, fahişe, orospu, orta malı, kaldırım çiçeği, kaldırım süpürgesi, kaldırım yosması, sürtük"

link

edit: gerçi niye şaşırtacak, yeni türkiye'nin yeni tdk'sı.

edit 2: hemen yeni türkiye'yi suçladım ama tdk.gov.tr 2006'da oluşturulmuş. pek de yeni türkiye değildi. yani yeni türkiye loading %20'lerdeymiştir daha...