huzursuz bacak sendromu

icgqhs
Genel olarak tam uyumaya çalışırken başlar ve bir an evvel kalkmanız gerekiyor gibi hissettirir. Yürüdüğünüz an geçer ama sonra yatınca bir daha tekrar eder. Uzun oturmalar sonucu yine kendini hissettirir.
Adı ile bire bir doğru orantıda huzursuz eder.
icgqhs
Bazen sinir olmaktan öteye gidersin ve tüm geceyi ayakta geçirmek zorunda kalırsın. Bacakların başına hiç bu kadar dert olmamıştır.
kutadgu bilig
çok sigara içtiğim dönemlerde özellikle sıcak gecelerde başıma gelen bacakları bi germe, itme ve hareket ettirme hissi uyandıran, uyutmayan sendrom. aşağıdaki uygulamalar çözüm sunacaktır büyük ihtimalle;

1. ilk olarak bacaklar yorgan, battaniye, pike vs. den dışarı çıkartılır ve vücudun bulunduğu ısıdan daha düşük bir ısıya çekilmeye çalışılır. duvar dibinde filan yatıyorsan diz kapakların duvara biraz yapıştırılır.
2. bu olmadıysa, buz gibi suyla diz kapaklarından aşağı bacaklar yıkanır. mumkunse diz kapaklarına biraz fazlaca tanzikli suyla su tutulur, bildiğin üşütecen yani. sonra yatağa girilir.
3. bu da olmadı, diz kapaklarından aşağısı tamamen kıl dibi gözeneklerin açılması için hacı şakir sabunla (kuru sabun olmalı, duj jeli olmaz, deri diplerinden arınması zor olur o yüzden, valla) yıkanır, sonra dolaptan alınan buzlar veya soğuk su ile biraz üşütülür, balkona çıkılır, sonr ayatağa geçilir, mümkünse pamuklu yerine saten nevresim kullanılır.