ibrahim kalın

olacak o kadar
Wikileaks'in sızdırdığı belgelere göre “Gölge CIA”olarak bilinen Stratfor'un türkiye raportörü olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın faal Başdanışmanı.

2009 yılında Georgetown Üniversitesi'nin hazırladığı en etkili 500 Müslüman listesinin hazırlayıcısı kendisidir ve bu listede terörist başı Fethullah Gülen 13. sırada yer almaktadır. fetönün yayın organlarından Today's Zaman'ın da eski kalemlerindendir.

Stratfor Direktörü George Friedman'ın deyimiyle ""Bu adam büyük bir kaynak... Bu adamla kurduğum ilişki ve yaptığım görüşme kesinlikle gizli kalmalıdır" 14 Eylül 2010.
turuncu gemi
bu başlık üzerinden sayın cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum. ibrahim kalın'ı kovun beni işe alın. süleyman soylu'yu kovup da yerine atayabilirsiniz beni. hele ki, çavuşoğlu bile dışişleri bakanlığı yapabiliyorsa yıllardan beri, ben bile yapabilirim.

rica ederim adalet bakanımızı falan kovmayın. o görevi asla kimse yapamaz belli ki. yerine beni silivri'ye 20 yıl koğuş ağası atayın daha iyi.
turuncu gemi
bugünler de erdoğan'ı eleştirmeye cesaret gösteremeyenlerin ağzına şöyle bir laf pelesenk olmuş. ''sayın cumhurbaşkanını danışmanları yanıltmışlar'' yüreksiz kılıştar'ından, müptezel incesi bile bu dili tutturmuş.

kalın, epeydir erdoğan'ın en yakınındaki kişidir. 17 senede böyle çok kişi geldi geçti erdoğan'ın yanından. bugün çoğu beter haldeler bu kişilerin. bir yalçın akdoğan vardı mesela, sahi ne oldu ona? ilhan irem bile daha çok hatırlanıyor memlekette. ibrahim beye tavsiyem ne oldum demesin sakın.

sayın cumhurbaşkanımıza da tavsiyem ibrahim kalın'ı kovsun. yerine beni alsın.