icgqhs

zeitgeist
şimdi siz bilmezsiniz, açıkçası söylemek gerekirse o ve ben de bilmiyoruz, bir zamanlar ve o zamanların hangi zamanlar olduğunu bir tek bilen yok, koca bir belirsizlik... gel dedim buna, papua yeni gine vatandaşlığına başvuralım, kaçak koala ticareti yapıp yanında gobel mantar satalım.. buralar kurak, buralar tehlikeli, buralar eski buralar değil dedim. bir an gözlerinde bir ışıltı belirdi, çayından aldığı yudum sonrası yüzüne bir gülümseme yerleşti, olur herhalde ya dedi, niye olmasın ki dedi, olmaması için sebep mi vakiydi sanki?

sonra zaman geçti, zaman hep geçiyor zaten, oluyor yani böyle şeyler çok da şaapmamalı. koala bulamadık, gobel mantar fikri de yavan geldi, kaldık yine o tehlikeli ama sevimli sokaklarda..

bu adam kral bir adam, ciğer bir adam, bu adam adamın dibi. var olsun, dert görmesin.

fag
Üstad...
Sözlüğümüzün baş yazalarından, ağır ve değerli taşı. kendisi karakteriyle, yaşantısıyla hal ve hareketleriyle bir idol. büyük bir yüreğe sahip, tanıdıkça daha çok hayran kalınan bir adam.Allah işini gücünü rast getirsin, sözlüğümüzden eksik etmesin..
keskin nisanci
insan bir sözüyle işini gücünü bırakıp yanına gelen insana, bir şeyler yapmadan önce nezaketen de olsa bir danışır ama yok azizim bizde bu kültür yok. köprüyü geçtik nasıl olsa. neyse buna da eyvallah, herkes aynı olunca yapılanların etkisi de azalıyor.
kozmos
vizelerin el vermemesi sebebince #43655 numaralı girdisine binaen bir şeyler yazmayı sürekli erteliyordum fakat artık zamanı geldi. tüm dünya öğrenmeli gerçeği... saatler tam 21'i gösterdiğinde tüm dünya times meydanında bilmeli her şeyi.
(bkz:hadi öyle bir şey yapalım kafamıza göre)

neyse, şimdi bu adam öyle bir adam ki, attığı mesaj saatinden bir dakika sonra dönüş gelmezse kendisi arayan insan. öyle de bir adam.

karşılaşmamız şu an sözlükte bulunan pek kıymetli mavera sayesinde gerçekleşti diyebilirim, daveti üzerine geldim zengin'e. hiç de aklımda yoktu bir gün şans eseri geleceğim bir site/oluşum için çekilecek bir reklam filminde oynayacağımı, ya da bu film fikrinin benden çıkacağını. neyse. nasıl olsun ne zaman olsun, nerede olsun diye diye senaryo oluşmaya başladı. bu süreçte tabi minimum 3-4 günde bir, biraya gelip reklam filmi, sözlük ile alakalı fikir teatilerinde bulunuyoruz birlikte. alkollüyken özellikle daha sağlam şeyler çıkıyordu. gerçekten öyle. bunun da farkına varmamızla aşiyan yollarına vurduk kendimizi. o bar senin, bu pub benim derken senaryo sonlandı. bu sürece kadar da mümkün mertebe birbirimizi tanıdık, kafa yapılarına dair fikir edindik.

hülasa güzel insandır. tanıdığım için mutluyum. birlikte daha bir çok güzel işe gireceğimizi şimdiden görebiliyorum.
poseidon
özel mesaj yolu ile bana da çok cana yakın yaklaşan, sıcak kanlı birisi... yani umarım samimiyetindendir hehehe...

pampa samimiysen süpersin de; yürüdüysen, atlarsan çok ayıp edersin, bak ben senelerdir sözlük alemlerinde bozmadım hanımefendiliğimi...
moviebird
Bir çok sözlük admini ile konuşmuş ve analiz etmiş biri olarak diyorum ki bu admin adam gibi adamdır. Bizden biridir, samimidir ve haksızlıklara karşı savaşmayı kendine misyon edinmiştir. Kibar ve anlayışlı olduğu için hiç bir insanı kıracağıni düşünmüyorum. Bir gün umarım tanışma fırsatımız olur. Saygıyı iyi bilen ve sözlük için uğraşan adminimiz hep bizimle olsun ve onun frekansında olmayan insanları hiç kafasına takmasın. Biz her daim buralardayız.
bonnie
baştan şahsıma buzdolabı gibi gelmiş yazar. hatta resmi dilekçe yazaydım diye düşündüğüm çok oldu. ön yargılı olmamak gerekiyor demek ki. sen ben gibi işte. bir ömür sevdikleriyle mutlu olmasını dilerim.
bonnie
2000 giriden sonra biraz dinlenmeme müsaade etmiş başkan. tanımıyorum ama iyi biri gibi. verdiği sözleri de tutacak sanki.
sözlükte kendisini daha çok görmek dileğimizle.
quares
bak beyim, sana iki çift lafım var.koskoca adamsın.paran var, pulun var, herşeyin var.binlerce kişi çalışıyor emrinde.yakışır mı sana ekmekle oynamak.yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak.ama nasıl yakışmaz.sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saaddeti çok gören.anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor.ama ben boşuna konuşuyorum.sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum.hıh.sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey.sen mi büyüksün.hayır ben büyüğüm, ben, yaşar usta.sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç.gözümde pul kadar bile değerin yok.ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç birşey yapamayacaksın.yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi.çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız.bizler birbirimizi seviyoruz.biz bir aileyiz.biz güzel bir aileyiz.bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun.dokunma artık aileme.dokunma çocuklarıma.dokunma oğluma.dokunma gelinime.eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni.anlıyor musun.vururum ve dönüp arkama bakmam bile.
quares
Çaylak yapılmış ve dolayısıyla cevap veremeyecek bir yazarın nick altına gelip tehdit etmek bir sözlüğün adminine yakışır mı hiç?
0 /