ido'yu kurtaran erdoğan

fiorabella
izmir mitinginde ibrahim tatlıses denen şarkıcının ( dikkat edin sanatçı demiyorum ) erdoğan'ı yağladığı sözlerdir.
ibo kişisi zengin, sevimsiz oğlu ido bebesi 2 aylıkken çok üşüyormuş. " ah ben başımı hangi taşlara vuram leynnn yazıklar olsun benim babalığıma" diyerekten erdoğan'a telefon etmiş. "villada doğalgaz yok. ido bebem çok üşüyor doğalgazı bağlatın" demiş üşüyen ido bebe olunca doğalgaz hemen bağlanmış ve ido bebe kurtulmuş.

bunları yazarken içimden duyduğum, bildiğim tüm sin kaflar aklımdan geçti. ido bebek üşümüş. 40 günlük ayaz bebek donmuştu oysa ki. ya van gürpınardaki baba? kar yolları kapamıştı (haa yollar yapılmıştı bu arada). ateşi çıkan oğlunu hastaneye götüremedi, yardım istedi yardım aracı gelmedi. ölen çocuğu sırtında çuvala koyarak 16 km taşıdı acılı baba.

onlarda baba bu ibo denen kişide baba. arada minak bir fark var. ölenler tannmış ve zengin babaların çocukları değildi. ido üşümüş başlarım idosuna ağzını kırdığım ibosu seni. insanlık üşüyor, insanlık ölüyor. küfür eder gibi, alay eder gibi söylemlere imza atmaya devam ediyorsun. şam babası seni. sosyal medya hesabından ibo'ya giydiresim var. laflar hazırladım ona ve ona oy vereceklere.


zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto
sikko
ibo hikayeyi anlatmaya başladığında escobar'ın üşüyen çocuğu için yaktığı milyon dolarlar gibi bir hikaye gelecek sandım. adam gitti doğalgaza bağladı swh swh. açıkçası bu hikayenin şöylesi daha inandırıcı olabilirdi.

sikko'nun hayal dünyasındaki ibo konuşması:
ibo: ben bu insanın neyine tavım biliyor musunuz? ido daha iki aylık. belediye başkanı istanbul'da. koca villamız var ama üşüyoruz. doğalgaz bağlanmış ama bizde yok. dedim ki ido iki aylık 2, iki ya. yazıyla iki, roma rakamıyla II. dedi ki ibo ben seni 10 dakka sonra arayacağım. 10 dakika sonra aradı. telefonu aparlöye al dedi aldım. 10 dakkada idoya türkü yakmış. o yaktığı türkü içimizi ısıttı. ido artık üşümüyordu. allah razı olsun.
azrailin regl donemi
şaşırdık mı? nööööövv.

lan ne diyeyim ki? deliriyorum gördükçe izledikçe ve duydukça çevremdeki insanların bu tiplere yağdırdığı övgüleri.

hadi! bu sefer de kandırıldık' deyiver. hem ne olacak? nasılsa inanıyorlar yahu. dimi cınım.
mislilac
Gerçekten yürek dayanmıyor, izlerken gözyaşlarıma hakim olamıyorum. Ne dertler varmış bu dünyada. Ah be ido küçüklüğün travmalarla geçmiş. Hiç düşündünüz mü ya cumhurbaşkanımız "yokmuş ama kendi şeyimden vereceğim."demese ne olacaktı? Hayatımda iki şeye ağladım ben. Birincisi İbrahim tatlıses'in çocuğuna flüt alamaması, ikincisi villada üşüyen ido için Erdoğan'ın kendi şeyinden doğalgaz vermesi.