ihtiras limani

ontolojik sancilarimin merhemi
yıllar önce güçlü ve umutlu sesiyle şöyle demişti : şiir yazmalısın !

bu ruh şimdi göklere yazılan bulutları, rüzgarın suya çizdiği şekilleri bile okuyabiliyor sayesinde. şiirlerime övgü yağdırması boşuna değil yani.

ihtiras limanı zorun kolayını, kolayın zorunu taşıyor kanatlarında. şairlerin yapıları kırılgandır. çünkü tüm güçlerini kanatlarına vermişlerdir. şiiri bilmek buna layık olmak herkesin harcı değildir. bu yüzden yazarken de yazmazken de daima yoğunluk içindedirler. kendinden emin dizelerinden anladığım kadarıyla, şiir tarlasına girmeden önce uzun bir hazırlık arası vermiş. şiirden korkmamayı, şiiri korkutmamayı öğrenmiş. bu yüzdendir ki, şiirlerini okurken gecenin içinden gelen yaz çalgılarını duyuyorum. ortası değerleri taşlarla işlenmiş, gökkuşağının renkleriyle aydınlanmış parlak dizeler.. kelimeleri çiçeklenmiş ve çiçeklerle yüklü satırlarının altından selam veriyor bizlere. şiirler ülkesine açılan o kapıda dev bir muhafız gibi nöbet tutuyor.
parody
Sözcükleri edebî zevkiyle harmanlayıp yoğuran, onlara farklı anlamlar katan yazar yahut şair bilemedim şimdi. Kalemi şu an olduğu gibi her daim müstesna olsun.
keskin nisanci
sözlük yeteri kadar forumlaştı ben de bu saçmalığa katkı vermeyeyim diye buraya yazıyorum.

yaşanılan problem sözlükteki birçok kişi gibi benim de umurumda değil, interaktif sözlüklerde tartışmalar olur, geçer gider, buraya kadar normal. anormal olan söylemler yani yazılanlara bakılınca ortada büyük bir sorun olduğunu görmedim, sadece bir iki defa yazılara atıfta bulunulmuş bu kadar ama öyle şeyler yazılıyor ki sanki ağza alınmayacak kelamlar edildi. çok sıradan şeyler bunlar, interaktif sözlüklerde de çok görülür. onaylamıyorum AMA ARTIK SIRADAN BİR ŞEY BU. KALKIP BU KADAR SIRADAN BİR DURUM İÇİN SÖZLÜĞÜ BU KADAR MEŞGUL ETMEK BAna saçma geldi ben de durumu belirttim. kim kulis yapmış, kim kime ne mesaj atmış bizi ilgilendirmiyor, bizi ilgilendiren kısım basit bir yanlış anlamanın bu kadar abartılması. madem her iki taraf da süper insanlardan oluşuyor, karşılıklı özür dilenir ve olay kapanır.
ihtiras limani
Uzatmayacağım, keskin nişancı nın yazdıkları içinde son paragraf gerçekleştirilmiş olsaydı mesele zaten uzamazdı. ki meselenin bu noktada halledilmesi için de adım atılmış ama sözler tutulmamış. Ortada yanlış anlama yok durum açık, yine de önemsiz. Ben kulis meselesine insanların neye kızdığına açıklık getirdim. engelle geç. En temizi budur.
leonidass
Şiirsel bir kaleme sahip yazar.
Kesinlikle şiir yazma, okuma yeteneği olmayan biriyimdir. Yazanlara ve okuyanlara da çok büyük saygı duyarım.

Bu şiirsellik bilincime nasıl etki ettiyse kendimi atölyede ustalarla bir konu hakkında konuşurken kenardaki torna makinesi hakkında şiirsel bir düşüncede buluyorum.
Kelimeler aynı bu yazar dostumuzun yazdığı şiirsellikte diziliyor zihnime ve zaman akıp gidiyor köşedeki camı kırık pencereden.
Korkuyorum bunları yarın sadece düşünmeyip sözlü dile getireceğim diye.

Yazdıklarını denk geldikçe okuyorum fakat takip etmeye korkuyorum.
ontolojik sancilarimin merhemi
Yıllar önce sağlık taramasından geçerken akciğer filmimizle ilgili sorun olduğunu, kanser teşhisi koymalarına ramak kala makinelerin bozuk olduğunu öğrendiğimiz gün derin bir oh çekmiştik karşılıklı çayımızı yudumlarken. Film çektiren onca kişinin arasında sadece ikimizin filminin bozuk olması  bir tesadüf değildi. O gün ona; “beni bilmem ama sen çok yaşayacak, nice doğum günleri göreceksin “ demiştim. Üzerinden epey süre geçti, Hala Yaşıyor ve üstelik bugün doğum günü. Canım kıymetlim; o gün bugündür her anımda yanımdasın. Gölgeye sığındığım, köpürmüş mağaranın içinde sıkıntılarımla baş başa kaldığım, hareketsizce onlara teslim olduğum zamanlarda kolumdan tutup, tepedeki güneşi fark etmemi sağlayan biriciğimsin. Zaman zaman buhranlarınla kafamı şişirip, sinir krizleri geçirmeme neden olsan da yaptıklarının yanında önemsenmeyecek küçük serzenişler bunlar (: iyi ki varsın, doğum günün kutlu olsun. 
fiorabella
açtığı başlıklar, kurduğu cümleler, yazdığı entryler ile bilgilendiren, dinlendiren, sözlüğün en kaliteli 3 yazarından biridir. duruşu, hayatı okuyuşu, olaylara bakışı, yorumlayışı ile takdir ettiğim yazardır. üretken insanların çevresindekilere yaşam alanı sunduğuna inananlardanım. psişik vampirler gibi insan enerjisi sömürmezler. sanal mecralarda ise yazdıkları ile size bir nefes alma alanı oluştururlar. ihtiras limanı da bu insanlardan biridir.

psişik vampirlere karşı yazsındır. okunasıdır. yazırı, okuru bol olsun diyerek buraya "cats" müzikalinin en güzel şarkılarından biri olan "memory" şarkısını "Jose Carreras" yorumu ile bırakıyorum.