insan hastanesine başhekim olan baytar

turuncu gemi
kafkas üniversitesi hastanesinde yaşanılan skandal olaydır. ilgili haber linki budur;

www.krttv.com.tr/...

malum telefon kayıtlarında doğa ve işçi katliamcısı bir mütahhit ''bu milletin amına koyacağız'' diyordu. o mütahhit bu lafı etti edeli bizim vergilerimizden milyarlarına hala milyarlar ekliyor.

bence kapitalizmin bir tanımı da topluma açılmış savaştır. topluma açılan bu savaş hiç bir çağda bu kadar açık yöntemlerle yapılmamıştı. rasyonalite hiç bir zaman bu kadar ayaklar altına alınmamıştı.

birileri bize diyor ki, bütün dünya devletlerinden daha yüksek vergileri siz ödeseniz de biz dünya kadar çok çaldığımız için sizi insan gibi yaşatamıyoruz. hayvanlar gibi ölün böyle işte.
miyesmikcih
Eskiden üniversite mezunu olmayanlar hastane müdürü olabiliyordu ama baytardan başhekim yardımcısını hiç duymamıştım, inanmak da istemiyorum.
bu tek adam rejimi (tabi adamlığı tartışılır) bize daha neler gösterecek.
50 yıl önce okur yazarın kıt olduğu yıllarda ilkokul mezunu dava takipçisi, komiser, 10 yıl önce icra müdürlerini çok gördük. lâkin tıp doktoru olmayan baytarın daha doğrusu doktor olmayan birinin hastaneye başhekim yardımcısı olmasını benim aklım almıyor.
bakın müdür olamaz demiyorum, başhekim veya yardımcısı olamaz.
benim tanıdığım ali okulu mezunu biri bursa vatan hastanesine müdür olmuştu. ali okulu nedir derseniz ; okula gidememiş okuma yazmayı askerde özel öğretim veren öğretmenleri lise mezunu yedeksubaylar olan öğretim kampı.
burada da öğrenemeyen kişiler genelde mutfak bulaşık, temizlik işinde görevlendirilerek. Aliler derse, tabakcilar ense sözü çok ünlüydü.
aklıma bu yaşadığım anıyı getirdi iktidar.
nalbanttan başhekim.
tövbe tövbe.