insanlarla tartışmak yerine çekip gitmek

ooo
atasporum. misal devlet universitelerinin tamamen kapatilip hepsinin ozele cevrilmesi hem kaliteyi arttirir hem isteyen istedigi tarz okula girer hem de cocugu olmayan vatandas milli egitime para vermez. misal bunu tartismak hobimdir ama tartismamak da hobimdir. oyle.
icgqhs
Bazen çok fazla işe yarıyor. Karşı taraf ne söyleseniz anlamayacak ve konu tatsız bir hal alacakken orayı terk etmek en mantıklı eylemdir.
Zira tartışmadan doğan gereksiz kalp kırıcı sözleri kimse ne duymak ne söylemek ister.
the big brother
Tartıştığımız kişiye göre değişebilir görecelidir. Fikirlere ve farklı görüşlere saygı gösteren biriyse hakarettir karşıdaki kişiye.
Ama eğer laftan anlamaz ben merkezli egoist ve cahilin biriyse çekip gitme için geç bile kalmış olabilirsiniz.
singur
Tartışmak; tartmak fiilinden gelir, karşılıklı fikirlerin tartılıp doğruyu eğriyi eksiği fazlayı bulma çabası olmalıdır. Her ne zaman bunu görürsem tartışmaya inanabilirim. Diğer türlüsü havanda su döğmekten sinirleri hoplatmaktan fazlası değildir.
azrailin regl donemi
tartışma, 2 ya da daha fazla insan arasında şirket, ülke, kurum ve benzeri şeylerin ortak çıkarları adına uzlaşmak ve anlaşmak yerine kendi düşüncelerini karşısındakine kabul ettirme havasında yürüyorsa yapılması gerekendir.

işte ben bu ülkede bu yüzden siyasetten nefret ediyorum. muhalefetten ve hükümetten yana olan vatandaş birbirini yiyor deliler gibi. peki olay ne? benim düşüncem doğru! sen/siz zamanında şunu yapmadınız mı? gibi saçmalıklar işte. yahu siyaset ülkeyi daha iyi günlerine kavuşturma çabası değil midir? peki neden bir chp ve akpli karşılıklı oturup da "ya kardeşim sorunlar bunlar şunlar, hadi bir beyin fırtınası yapalım yurttaş olarak, nasıl çözeriz bunu? gibi bir sohbete nail olamıyor? bunun yerine hangi akla hizmettir ki biz haklıyız da biz haklıyız zihniyeti güdülüyor? s..s..s.. cevabı olmayan sorular..

özellikle gençlerimizde karşı tarafın bir açığını bilmek ve bunu konuşmak siyasettir gibi bir algı var. siyaset bu değil ulan develer! öyle kutuplaşmışsınız ki amacınız ego kasmak ve şov yapmak.

he amk ya. siz hep haklısınız güzel kardeşim. devam edin. dibi olmayan kuyuda başarılar size.