instagram

blackandwhitememories
Hayatlarımızın tanıtım videosu gibi bir şeysi uygulama.

Ne zaman bir eylem gerçekleştirecek olsak önce onun fotoğrafını çeker sonra bu uygulamaya yükleriz ve arından ara ara kontrol ederek kim beğenmiş ve/veya yorum yapmış diye aklımızın bir köşesini hatta bazen tamamını buna adarız/taparız. İlginçtir ki yakın zamanda böyle yapmayanlarla yapanlar arasında bir Dünya savaşı çıkarsa şaşırmayalım.

Hatta ufak bir örnek; geçen hafta bir buluşma esnasında içilen içeceklerin fotoğrafları çekildikten sonra "sen niye çekmiyorsun?" denildi. Gerek yok dedim ve devam ettik, ardından Instagramını versene etiketleyelim dendi ve yok dedim. Sonra garip bakışmalar oldu, şaka yapma gibi muhabbetler döndü. Hayır aslında Instagram hesabım var ama fake bir hesap ve genelde fotoğraf çekimleri üzerine paylaşımlar yapıyorum. Kişisel bir hesap değil ve vermek istemedim, onlar tarafından da bilinsin istemedim. Sonra etiketlendim ve artık yabani bir hayvanım.
death is the bitch
hakkıyla kullananlara gerçekten saygı duymama sebep olan uygulama.

benim bi' ev arkadaşım var misal. eleman sosyal hayatta maymundan gelememiş. gelememiş yani bildiğin. sabah kalkınca 4-5 tane yumurta kırıp yer, güldüğü zaman binadaki asansörün alarmına basıyorlar sanırsın, youtube'daki izlediği videolara bak afrikadaki çüküne çubuk takan kabileli videolar falan izliyor. ancak gel gör ki bu adam bir instagram güruhu. bir sanatsal fotoğraflar, hiç kameraya bakmıyormuş gibi çekinmeler, sürekli ortamlardan ortamlara akıyormuşçasına bir hava. yüce eros affetsin çok ekmeğini yedi bunun. yani düşünsene aslında hafif malsın, iyi çocuksun ama malsın yani. ancak bir şekilde taktiği bulmuşsun, o kanaldan bir şekilde ekmeğini çıkarıyorsun. o yüzden saygı duyuyorum ben.

bi' de bunların mal olmayan, hakikaten lokum gibi yakışıklı/güzel adamların ve kadınların kullanmış olduğu instagram hesapları var. yani herifçioğlu yeni uyansa da yakışıklı, terliyken de yakışıklı, sakal bıraksa da yakışıklı, kediyi öperken fotoğraf çekinse de yakışıklı...

sonra zikerim deyip kapatıyorum programı zaten. hemen sigara yakıyorum. geğiriyorum falan böyle. aynaya bakıyorum, makattan çıkar gibi kıvır kıvır çıkan sakallarımı okşuyorum, göbek deliğime giren pamuğu çıkarıp kültablasına koyuyorum falan... hayat devam ediyor.
fag
Kişiden kişiye kullanım amacı değişen bir sosyal paylaşım yeri..Normal olarak,kişilerin güzel çıktığı, değerli ve özel anlarda çektiği fotoğrafların paylaşıldığı bir nevi albüm görevi yapan uygulamadır.Tabi her yerde olduğu gibi yaşadığı lüks hayatı sergilemek isteyen ya da özendiği hayatı yaşıyor gibi görünmeye çalışan acizane kişilerde oluyor.Bazıları ise ego tatmini için kullanıyor.Amacına uygun, samimi ve gizli hesap şeklinde kullanıldığında keyifli zaman geçirilebilecek aktif bir uygulama olabiliyor.Birkaç yıl önce (facebook'ta ki arkadaşlar gelmeden önce) daha nezih ve kullanışlı bir uygulamaydı..
pestenkerani
Mahalleden kamil ağabeyin anlattığına Göre beynelmilel fotoğraf albümü. Kendisi de gün aşırı orda takılıyor imiş. Sebebine gelince; fotoğraflar üzerinden hasbihal ederek dümdüz yürüyormuş. Kharon'un kayığına binesice.

Benim ne bir mahallem, ne bir kamil ağabeyim var. İkisi de olmaz olsun.

Mahalle demişken: piç gibi ortadayım.
acilin ben doktorum
reklam yapmak için kullanılan fotograf paylasim ağı.

kendim için söylemem gerekirsem, eglenmek icin kullaniyorum. farkli bir dünya gibi geliyor. yedigim yemegin veya nasil yasadigimin kimse icin onemi yok, olmasin da zaten. her sey birazcik daha nasil eglenebiliriz ve gulebiliriz? işinde. selfie manyagi da olmadigimi farkettim ama onu da yine snapchat'de eglenmek icin filtreleri denemek icin yapiyorum.
sos
aynı filtreleri her fotoğrafta kullanılmaktan dolayı estetiğini yitirmiş haldedir. her fotoğrafı filtreli abuk sabuk hesaplar var. fotoğrafın ham hali iyiyse kesinlikle filtre koymam. ayrıca fotoğrafa uygun filtre seçerken de özen gösterilmeli...
icgqhs
Çoğu e-ticaret saydasindan fazla hasılat yapan hemen her ürünün satıldığı mecra. Asıl amacı fotoğraf paylaşmak olan bu site bir çok farklı amaçlarla kullanılıyor.
hahed
Artık mağazaların, şirketlerin satış yapmak, instagram üzerinden satış yapanların takipçi alarak gelir sağladığı platform. ben de instagram üzerinden gelir sağlayan biri olarak düzenli takipçi satın almaktayım yalnız dikkat edilmesi gereken nokta her önüne gelenden takipçi almamanız bot ve sahte hesaplar almak instagram hesabınızın kapanmasına neden olabilir. nerden aldığımı sorup merak edenler için https://takipinsta.org/ burayı öneriyorum.
parody
Alışverişe, pazarlamaya yeni bir ivme kazandıran; doğru kullanımı neticesinde, çeşitli firmaların tanıtımına büyük faydası olan sosyal mecra. Ayrıca hemen herkesi ivedilikle fenomen yapmaya müsait platform.
kozmos
Kültürünü almadan teknolojisini aldığımız bir diğer Kitle sikme uygulaması. celladına aşık olmuş kullanıcıları var. zira Ehlileştirilmemiş duygulara hitap ediyor. dikkat çeken, cezbeden, kendine hapseden ne kadar motto(!) varsa alttan alta her saniye veriyor. Geçirilen her saniye. üstelik bu mesajları sanıyorum bilinç altı süreçle kendi kendine emir olarak algılıyor.
örneğin;
burası senin dünyan!
Özgür ol!
zinciri kır!
Her şey burada!
dünya seni seviyor!
Beğenilmek ne kadar güzel!
Parayla hemen şeye sahip olabilirsin.
Para kazanmak çok kolay!
parasız da yaşayabilirsin ama parayla çok daha iyi yaşarsın.
Gösteriş! Şatafat! İlgi odağında olmak!

Gittikçe kötüleşiyor.
icgqhs
Şu hikaye atma olayı hayli garip uygulama.
İnsanlar resmen, baaak buradayım, buraya gittim. Bak bunu yiyorum, bunu aldım, bunu giyecem, bununla beraberim, bunu okudum, böyle bir anım bu gibi kullanıyor. Yani resmen halka açık yaşıyorlar. öyle oldu ki bazen, hiç hikaye atmayan Kişiler sabit mi duruyor evlerinde diye düşünür oldu insanlar...

Sahi sabit miyiz?
sos
- alo acil instagram destek hattı mı?
+ evet ablacım ne lazım?
- ya ben şu an evde çizgili pijamamla oturuyorum. fakat beni şu an lüks bir restoranda sanmaları lazım. hani şöyle first class bir restoran tabağı fotoğrafı olsa fena olmaz.
+ ablacım lüks restoran fotoğraf stoğu bitti. zaten azdı. bizim eleman bir restoranın mutfağına aşçı yardımcısıyım diye gizlice girip çekmişti o fotoğrafları. merak etmeyin. yenilerini çekeceğiz yakında. şu an maalesef yok.
- hmm... o zaman... boğazda lüks tekne turu yaparken çekilmiş boğaz manzarası falan var mı?
+ var ablacım ama gündüz çekilmiş olanı var. fotoğrafı gündüz paylaşmanız lazım. hatta şöyle saat 14 gibi falan...
- bana şimdi, şu an lazım diyorum! gece yok mu?
+ aaa bi dakka... restoran stoğu bitmemiş. elimizde son 1 adet fotoğraf var. nusr-et'te sıra beklerken çekilmiş bir gece fotoğrafı var.
- hmm... benim evim pendik'te ama olsun... gezmeye gidemez miyim? tamam. nusr-et fotoğrafı olsun. fotoğrafı paylaşırken "off sıra da bekle bekle geçmiyor" falan yazarım açıklamaya.
+ tamam ablacım. 5 tl'den bırakıyorum fotoğrafı.
- 5 mi? çok pahalı. biraz indirim yap.
+ ya ablacım biz ne kadar uğraşıyoruz bu fotoğrafları çekmek için sen biliyor musun? mesela bizim eleman nusr-et'e gitti. sıra beklerken bu fotoğrafı çekti. sırası gelmeden sırayı terketti kaçtı gitti. bu fotoğrafın arka planında koskoca bir emek var emek...
- iyi tamam tamam! 5 tl'ye alıyorum.
+ tamam ablacım. fotoğrafı gönderiyorum. istersen bir sürü starbucks fotoğrafı var. onlardan da göndereyim. arada kullanırsın.
- onlar kaça?
+ bunlar promosyon ablacım. ilk müşterilerimize hediye olarak gönderiyoruz. elimizde starbucks şubelerinin farklı açılarından çekilmiş 980 fotoğraf ve 586 ayrı isimde bardak fotoğrafı var.
- hmm iyi gönder.

(ben ne yazdım az önce? ne biçim bir senaryo lan bu? kafamda neler dönüyor böyle? okuduysanız teşekkürler...)
ruzgara karsi iseyen adam
Kullanmadığım için bağnazlıkla suçlandığım sosyal medya uygulaması.

Dün bir arkadaş elindeki telefonuna bakarak gülüyordu. Merak ettim, dedim "hayırdır?" Komik video izlediğini söyledi ve "dur sana instagramdan videoyu atayım" dedi. Instagram kullanmıyorum diye cevap verdim. Eleman şaşırdı, "neden kullanmıyon, sen sanatçı adamsın, çalışmalarını atarsın, teknolojiden kopuk olmamalısın; yeni şeylere, gelişime açık olmalısın..." diye söylendi durdu.

iki laf sokuyor, bir övüyor, iki laf daha sokuyor... Ne gericiliğim kaldı, ne bağnazlığım, ne yeni şeylere kapalı oluşum... ayak üstü yargılandım!

Anlamıyorum, ınstagram, Twitter ya da benzer uygulamalar kullanmak zorunda mıyım? Ya da bir insanın Sırf bu programları kullanmıyor diye uzaylı muamelesi görmesi, bu durumun şaşkınlıkla karşılanması fazla absürt değil mi?
icgqhs
Hikayeler sayesinde insanlar yarışıyor, hayatlar yarışıyor, kutlamalar, lokantalar, mekanlar, çocuklar, ortamlar vs. Vs. Her şey yarışıyor.
indolentexistence
ilk çıktığında arkadaşım demişti ki, facebook'a benzer bir şey çıktı ama sadece fotograf koyabiliyorsun. dedim ki zaten facebook'a konuluyor. bir işe yaramaz. şimdi ne kadar yanıldığımı bugün anlıyorum.instagram filtre getirdi. herkese olduğundan daha güzel görünebilme kapasitesi taşıdı. ''ben çok mutluyum''
geldimuyeoldum
İnstagramda kişişel hesapları ve butik mağazaları olan kişilerin mağazalarını elit göstermek için seçtikleri yoldur, Takipçi satın almak arama kısmında yukarlarda çıkmayı sağlar. Üstüne gönderilere beğeni satın almak hesabı keşfet kısmına düşürerek satışları artırabilir.

https://takipinsta.org 'tan daha önce türk takipçi aldım fazlasıyla gönderdiler. Güvenilir bir site tavsiye edebilirim.
0 /