iş hayatının insana kazandırdıkları

immanuelk
Belli amaçlar çerçevesinde girdiğimiz ve o girdiğimiz iş'te kariyer düşüncemiz illaki olur. Fakat iş hayatında onca şeyle karşılaşırız ki bunlar bizi bazen çileden çıkartabiliyor. En azından bunlar da bize olumlu olumsuz şeyler katıyor. Misal;

Kazandırdığı en güzel şey tahammüldür. Konuşmasından zerre hazetmediğimiz insanlara katlanma gücü verir.

poor
para?

valla meblağ yüksekse benim için sadece bu yeterli. kişisel gelişim koçu dinginliğinde veya dingilliğinde olmama gerek yok açıkçası. şuan düz adam samiyim ama umrumda değil. zengin ve düz adam sami olmak daha güzel.
mormont
kişiye göre değişken olsa da temelde iş hayatının insana başlıca getirisi iş hayatı dışarısında kalan zamanda kişiye kaynak sunabilmesidir.Bu kaynak para saygı veya arkadaşlık ortamı olabilir.Bununla birlikte sevdiğin işi yapmak gibi bir şansın varsa kişi için çok daha fazlasını ifade edebilir. Seni sen yapar.
kozmos
hobisizlik.

bu sayede ot gibi, renksiz, gri mi gri bir insan olursunuz. hobiler kısmını komple yok edersiniz iş sayesinde. bir de mobbing varsa orada bir yerde şölen vardır. böyle bir genelleme yapmamın sebebi, çalıştığınız işi sevme ihtimaliniz türkiye sınırları içerisinde %9.27 olmasıdır.
icgqhs
Hobisiz, zevksiz rutin bir hayat.
Hep aynı döngü hatta cümleler, para ile hareket eden insanlar.
insanları idare etmenin zorluğu, insanları çok iyi tanıma ama asla anlamama.
monster degree
İş hayatından alınan pozitif eldelerdir. Zira 'kazanmak' sözcüğü pozitif edinimleri ifade etmek için kullanılır, aksi kullanımı anlatım bozukluğudur.

Yapılan işe göre değişiklik gösterecek şekilde para, sosyal çevre, kendini geliştirme fırsatı gibi kazanımlarımız olabilir.