islamın güncellenmesi gerektiği gerçeği

bonnie
cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan beyanıdır. şöyle ki;

“Anlamak mümkün değil. Yani bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada, farklı bir zamanda asırda yaşıyorlar. İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bileyecek kadar da aciz bunlar. İslam'ın hükümlerinin güncellenmesi vardır. Siz İslam'ı 14 -15 asır önceki hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız. Onun için de bugün İslam'ın uygulanması yer, zaman ölçüsüyle değişiyor. Şimdi bir çok hocaefeni beni tefe koyup çalacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın.”

https://odatv.com/islamin-guncellenmesinin-gerektigini-bilmeyecek-kadar-aciz-bunlar-08031810.html
avni
bu fikirde olanlara düne kadar "zındık" ön adını takan birinin şimdi siyaseten bunu zikretmesi türkiyenin içinde bulunduğu felaketin boyutlarının göstergelerinden biridir.
din üzerinden siyaset tezgahlamakta usta olan üstadı mezarında ters dönmüştür diye düşünmekteyim.
hasılı dini siyaset aracı olarak kullananlara özgü bir üsluptur. din üzerinden siyaset bu ülkenin sonunu getirecek maalesef.
siz hepiniz ben tek
(bkz:İçtihad)
Recep tayyip erdoğan, aynı konuşmada aşağıdaki cümleleri de kullanmıştır.
Montajcılar yine iş başında sanırım.
Şaşırdığım konu ise yarısı yazılıp yarısı yazılmayan konuşmaya ateistler bile itiraz etmiş :) Recep tayyip erdoğan ateistim dese, müslüman olacaklar :)

"Reklamım iyisi kötüsü olmaz mantığı ile söylenen sözleri biz asla kabul edemeyiz. Tartışmayı dinimizin kavramları ile yürütmek kadınlara değil, inancımıza da dinimize de aykırıdır. Bizim mukaddes kitabımız Kuran'dır. Kuran'a ters değilse mesele bitmiştir. Eskiler, yani kudema vusulsüzlüğümüz, usulsüzlüğümüzdendir derdi."
quares
Size güncelleme geldi mi? Ben de yeterli alan yok, galeriden 3 5 resim sileyim de yer açılsın. Yeni güncelleme ara yüzü nasıl kullanışlı mı? Xd.