ismet badem

olacak o kadar
türk basketbolunun duayenlerinden, sayısızca maç yorumlamış, bir nesile basketbol sevgilisini aşılamış, murat murathanoğlu ile basketbola saygı ve önem kazandırmış kişilik. maalesef az evvel ajanslara düşen haberlere göre bir motorsiklet kazasında hayatını kaybetmiş. her güzel insanın ölümü erken ve acıdır ama bu daha bir başka oldu.

türk basketbolu deli babasını kaybetti.

ruhu şad olsun mekanı cennet olsun.
ruzgara karsi iseyen adam
Kendisini basketbola adayan koca çınar. Basketbolun bu ülkede gelişmesine katkı sunan insanların başında gelir. murat murathanoğlu ile sunduğu maçlar unutulmazdır. Yanlış hatırlamıyorsam türkiye'nin
ilk basketbol gazetesi olarak 2000'lerin başında yayınlanan fanatik basket'in kurulmasında öncülük etmiş ve yine o yıllarda televizyonlarda sunduğu basketbol programları ile bu sporu gençlere sevdirmiştir.

Hiç unutmam, yıllar önce ülkerspor önemli bir avrupa maçı oynuyordu. Herhalde rakip barcelona ya da o seviyede güçlü bir ekipti. Maçın son saniyelerinde rakip lehine yapılan hakem hatasına ismet badem tepki gösterip masa hakemine yoğun baskı yapmış ve masa hakemi, hakemin hatasını düzeltmek zorunda kalmış ve böylece ülkerspor maçı kazanmıştı. Belki de ilk kez maçı yorumlayan bir tv yorumcusu oynanan maça direk etki ediyordu. Ertesi gün spor gazetelerinin manşetleri "ismet badem kraker" şeklindeydi.