israil ürünleri boykotu

fiorabella
başını cola'nın çektiği boykottur. israil menşeili ürünleri sen alma, ben almayayım ama alan bir sürü insan var. içeceği yere dökmekle boykot edilmez. onu yere dökmek için satın alıyorsun sonuçta.
israil'in canı sıkıldıkca "vadelmiş topraklar bizim" ayağına sivil halkı ve bebeleri öldürmeye devam ediyor. ortadoğu ülkeleri sadece kınıyor. eyy israil tarzı efelenmeler yapıyor.

ben de efeleneyim "eyy israil senin kafanı gözünü kırarım" çok da duydular. demem o ki kişisel olarak değil, hükümet bazında radikal yaptırımlar gerekiyor. yoksa vatandaş istediği kadar cola döksün, cola şişesi bıçaklasın. adamların totoloları duymuyor bile.

filistin halkı 60 yıldır kan döküyor. bu gidişle 10 yıl sonra filistin diye bir yer kalmayacak bile. herkes koltuk derdinde vatandaş desteklediği lideri savunma derdinde. açığını kapatma derdinde. insanlık bu değil gerçekten değil. bırakın cola dökmeyi ( bu arada cola içmeyi savunduğum akla gelmesin. tadını dahi bilmediğim içecektir. gazozunu bile evde yapan biriyim ) şov yapmanın zamanı değil. iş içeçekle, çamaşır deterjanınla olacak bir şey değil. bizim insanımız için hiç değil. bakın marketlere kaç kişi israil ürününü eliyor? teknolojik aletler konusuna girmiyorum bile.

satıcı bu ürünleri rafına dizmeyecek ki alıcı gidip almasın. boykot mu? boykotun allahını venezuella devlet başkanı Maduro yaptı. israil mallarının ülkesine sokmadı. büyükelçisini gönderdi.
naduronun 2017 yılındaki efsane konuşması
"Filistinli kardeşlerinizin katliamını izlemeye devam mı edeceksiniz? Arap halkları ne zaman uyanacak? Ve Arap liderleri. Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz? Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız.

Yerin dibine batsın Uluslar arası protokolünüz. Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz. Durdurmalısınız. Venezuela Devlet Başkanı olarak size sesleniyorum; Yeter artık! Resmi açıklamalarınızdan öteye gidemiyorsunuz, o kadar.

Ses tonumdan dolayı kusuruma bakmayın ama çok derinden konuşuyorum. İçimde saklı olan acı ve öfke beni bu şekilde konuşturuyor. Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor. Artık ölümlere alışmışlar.

DÜNYA KATLİAM KARŞISINDA SAĞIR OLMUŞ

Dünya, katliam karşısında kör ve sağır olmuş. Çoğu korkak lider de resmi bir yazı geçip, olaydan üzüntülerini belirtip kınıyorlar o kadar. 'saldırıyı lanetliyoruz' hepsi bu. 'Çok endişe duyuyoruz.' bir de bu. Mesele bitiyor onlar için. Asıl endişelenen kolunu kaybeden Filistinli çocuklardır. Çocuklarını kaybeden ailelerdir.

Sözde yasaklanan misket bombalarının başlarına ne zaman yağacağından endişe duyan Filistinli çocuklardır. Yeter be artık yeter! Venezuela artık yeter diyor! Chavez'in Bolivarcı Venezuelası, Filistin halkına yapılan katliama artık yeter diyor! Ve Birleşmiş Milletler'i adaleti sağlamaya çağırıyorum. Uluslar arası Ceza Mahkemesi'ni adaleti sağlamaya çağırıyorum. Adalet! Adalet!”

ha biz mi? biz öyle takılıyoruz. öyle ya bazı lobilerden destek alınca konulan posta dilde kalıyor. eyleme geçmiyor.

haksızlığa, dökülen kana göz yuman herkes katildir ve işlenen insanlık suçunda en büyük paya sahiptir.
gene de buraya küçük bir liste bırakayım. en azından alan varsa belki almaz.

İsrail'i destekleyen Alışveriş ve Kıyafet zincileri:
______________
– Starbucks
– Tesco
– M&S
– Disney Shop
– McDonalds
– Hugo Boss
– Sunglass Hut
– GAP
– Giorgio Armani
– Calvin Klein
– Ralph Lauren – Playtex
– Banana Republic
– River Island
– Timberland
______________
İsrail'i destekleyen İçecek firmaları:
______________
– Coca Cola
– Fanta
– Sprite
– Nescafé
– Nesquik – Perrier soda markası
______________
İsrail'i destekleyen Yiyecek ve Çikolata markaları:
______________
– Nestle
– Maggi
– Buitoni
– Crosse & Blackwell
– KitKat
– MilkyBar
– Quality Street
– Smarties – After Eight – Aero
– Lion
– Polo
______________
İsrail'i destekleyen Makyaj/Parfüm ve Kişisel Bakım Firmaları:
______________
– L'Oreal
– Clinique – DKNY
– Tommy (Parfüm)
– Johnson & Johnson (Çocuk yağları v.s.)
– Huggies
______________
azrailin regl donemi
ciddi sonuçlar doğurmayacak anlamsız boykottur. ciddi bir hasar için ancak ve ancak bu markalardan birinde yüze 30 civarında hissesi bulunan biri olur da markayı israili desteklediği için özveride bulunup boykot amaçlı hisselerini çekerse işte o zaman ciddi bir hasar verilebilir.

kendimizi kandırmayalım. nasıl dünya evrende kum tanesinin milyonda biri kadar küçükse bizler de öyleyiz. tüm türkiye bu ürünleri kullanmasa bile bu markalar yitmez.
keskin nisanci
elbette ki kişisel olarak yapılan boykot bir şeylerin değişmesine sebep olmaz ama burada aklımıza hz. ibrahim'in yakıldığı sırada karıncanın yaptığı gelmeli. önemli olan insanın safını belli etmesi. zulme karşı durmak insanlık görevidir.

Nemrud, ona karşı gelen Hz İbrahim peygamberin ateşte yakılması emrini vermiş. Meydanda odunlardan büyük bir yığın yapıp odunları tutuşmuşlar. O kadar büyük bir alevmiş ki bulutlara kadar yükselmiş. Bütün hayvanlar ateşten korkmuş kaçmış. Nemrud, ne güçlü bir kral olduğunu herkes anlasın, görsün istemiş. Nemrud'un askerleri İbrahim peygamber'i mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış.

Bu sırada göklere kadar varan ateşe doğru bir karınca ağzında küçücük bir damla su ile telaşla gidiyormuş. Başka bir karınca onun bu telaşını görüp sormuş:

– Acele ile nereye gidiyorsun?


Telaşla yetişmeye çalışan karınca, ağzındaki bir damla suyu ellerinin arasına alıp cevap vermiş:

– Haberin yok mu? Nemrud, İbrahim peygamberi ateşe atacakmış. Meydana ateşin olduğu yere su götürüyorum.

Diğer karınca kahkahalarla gülerek demiş ki:

– Senin yanan büyük ateşten haberin yok mu? Ateşe hiç bakmadın mı? Ne kadar büyük, senin bir damla suyun ateşe ne yapabilir ki?

Bir damla su taşıyan karınca:

– Olsun, hiç olmazsa hangi taraftan olduğum anlaşılır.
hunyadi
israil'i destekleyen kafede oturup israil'i destekleyen markanın gözlüğünü takıp bu yazıyı okurken israil'i destekleyen markada öğle yemeği yediğimi fark etmeme neden olan listedir.