izmir marşı'nı okuyan gencin boğazını sıkan adam

esdemirei

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüşte, İzmir Marşı söyleyen öğrencilere tepki gösteren ve kamera arkasında bir öğrenciyi boğazlamaya çalışan kişi. Boğazlanılan öğrenci “Adam gelmiş, boğazımı sıkıyor İzmir Marşı'nı söylediğimiz için” demiş, birisinin “15 Temmuz'da biz şehit vermedik” tepkisi üzerine “Bugün 15 Temmuz değil, 19 Mayıs bugün” demiş.
bonnie
daha düne kadar herkesin büyük bir gururla söylediği izmir marşı ve onu söyleyenler neye dayanarak dışlanıyor, lanetleniyor anlamış değilim. kaç yılda bu hale geldik. onu da eminim herkes biliyor? 15 temmuz'la 19 mayıs ilişkisi nasıl kuruluyor onu da anlamıyorum zaten. hele de bu tür fiziksel saldırıları hiç de hoş görmüyorum.

miyesmikcih
öğrencinin boğazını sıkan edepsiz cahil belli ki yaşıtları okula giderken serseilik eden lümpen. mutlaka bunu yetiştiren ailenin dünya görüşü de aynı yönde.
işin ilginç yanı olayın marmaris'te geçmesi. çocuk 15 temmuzu da öğrenmiş ama 19 mayıs haftası bu kadar genç çocuğa neden bu kadar batmış anlamış değilim.
olayın asıl ilginç yanına gelince olay anında kolluk güçleri nerede?
hakkında ne gibi işlem yapılmış. o öğrencileri kışkırtmak suç değil mi?
halk nerede?
marmaris'te bu olay vuku buluyorsa, 19 mayıs'ta neler olmaz.
çoluğu ile çocuğu ile bu cumhuriyet düşmanları her türlü kötülüğü yapabilir.
turuncu gemi
ne dün ne de bugün izmir marşını gururla söylemedim. hatta hiç söylemedim. rica ederim herkes ''herkes'' yazarken daha dikkatli olsun. fakat herkesin bu marşı gururla söyleme özgürlüğü var tabii. lakin kimse kimsenin boğazını marş söylüyor diye sıkmamalı ve sıkamaz. önce içimden boğazı sıkılan genç için ''kardaş elin armut mu topluyordu? sen neden yaşadığın fiziksel saldırıya karşılık vermedin?'' demek geçti. sonra bundan utandım. burası teksas mı canım dedim kendi kendime. boğazı sıkılanların hukukunu koruyacak bir hakim, savcı, polis yok mu? nasıl tehlikeli ve zehirli bir dildir bu söylem.

fakat sonra canlı yayında diri diri yakılmak istenen ana muhalefet liderimiz geldi aklıma. ve öldürme girişiminde bulunanların sertbest bırakılması.
hukuk hangi bahçede yetişen bir meyveydi?