izmir

rallici
üniversiteyi okuduğum ve keşke hiç dönmeseydim orada yaşasaydım dediğim şehir. İnsanları da bir o kadar minnoş tabiki onu atlamamak gerek.
sultanahmet
3-4 yıl yaşadığım ve hiç sevmediğim, kızlarının güzel olduğu söylentisinin yalan olduğunu farkettiğim tabiri caizse gavur hanı gibi cayır cayır olan memleket. lütfen özelden sövmeyin siz her görüşe saygılı insanlarsınız sonuçta.
ulduz
şirin bir ilçesi var, adı da buca ve şu an oranın sokak elektriğini kesmişler. odayı havalandırma adına kapanan pencereyi açayım biraz da bakınırım diye çıktım ki müthiş bir rüzgar ve alabildiğine karanlıkla karşılaştım.
eyy piriştina! olm garezin nedir niye elektrikler yok bildiğin tırsım tırsım tırsıyorum şu an.
not: su da yoktu!
pestenkerani
Şehirden çok bir yaşam biçimi.
Şehrim değildir, ikametgahım burada değildir.
Fakat bu yaşam biçimi için ikametgah ve kütük gerekmiyor.
İzmir en güzel fasıldır, yolu ondan geçmiş ve gitmişlere.
monster degree
Havanın şu an tövbe yarabbim bir tuhaf hâllerde olduğu şehir. Böyle pembemsi bordomsu bulutlar var, mavisi de mavi değil de mor gibi sanki. Bugünkü depremin üzerine de insan korkmuyor değil hani.
monster degree
Çok seviyorum! Hatta ara ara abartıp dünyanın en güzel şehri olduğunu bile düşünebiliyorum, şu an da o aralardan biri.

Eminim iş çıkışı denize sıfır bir mekanda biralarımızı yudumlayabileceğimiz onlarca şehir vardır. Ama burası ne bileyim... başka... benim evim lan işte!

Kesin böyle Karaman'a falan tayinim çıkacak benim ileride. Bu şans nazarsız kalmaz gibime geliyor.
acilin ben doktorum
turlu anilar ve fazlasiyla guzel mekanlara sahip oldugundan, bendeki yeri farklidir. bu sene gidemeyecegimi saniyordum ama son bir degisiklik ile yeniden bu guzel kenti gorme şansım olacak.
hahed
medeni insanların şehri. 2 gündür buradayım. adamlar emniyet kemeri takıyolar düşünebiliyon mu. bugün karşı kaldırıma geçicem. yayalara kırmızı yanıyor ama trafikten dolayı arabalar durdu. yanımdaki çocuk kıza hadi geçelim durdular dedi. kız olmaz güvenli değil dedi. gözlerim yaşardı amk. bağcılarda kırmızı yeşil farketmiyor amk çomarları yola atlayıp hepimiz geçersek mecbur duracaklar diyo.
atlantis
türkiye'nin üçüncü, ege bölgesinin ise en büyük tarihten miras kalmış liman şehridir. iyinin ve güzelin her türlüsünün bulunduğu eşsiz bir güzelliktir. türkiye'nin tacının pırlantasıdır.
hahed
dünya üzerindeki bütün metropolleri toplayıp bir şehir kursalar, sonra da "al sana manyak bir şehirötesi yaptık.buyur otur" deseler git bi çay koy şeklinde cevap vereceğim, kesinlikle ama kesinlikle yaşamaktan vazgeçmeyeceğim güzel memleketim. kendisi kadar güzel insanları barındıran, iklimi sıcak, insanları sıcak, sokaktaki kedileri sıcak, sıcakoğlusıcak yaşanılası dünyevi cennet. sadece yürüyüp hava almak mı istiyorsun? inersin güzelyalıya. uçsuz bucaksız gibi gelen sahil şeridinde yürürsün özgürce. biraz dolaşıp, ekonomik alışveriş mi yapmak istiyorsun? hop kemeraltındasın. istediğin kadar otur,gez,beğen al. şöyle güzel bir hafta sonu güzelce bir gezeyim mi dedin? hemen alsancaka ya da bostanlıya ışınlıyoruz seni. yo ben tozutmak istiyorum, gençlerle beraber çılgınca eğlenecem dersen; gideceğin tek bir yer var: bornova. balığın ve de özellikle midyenin en güzelini ve tazesini istersen karaburun ve urla hizmetinde. daha neler sayayım ki sana? aklına ne gelirse var, aklına gelmeyenler de var. her iyi şeyin bir fazlasını bulundurur izmir.
çok klasik, alışılagelmiş bir de sloganı vardır izmirin:

"istanbul un eğlencesinin, ankara nın durgunluğunun birleştiği şehir"
ruzgara karsi iseyen adam
Bu aralar sallantıda olan ilimiz. Söz konusu depremden bahsediyorum. işin ilginç yanı, bir kesim şiddetli bir sarsıntıdan yakınırken, bazılarının bundan haberi dahi yok.

Deprem haberini alınca izmir'de bulunan ailemi aradım. Annem açtı telefonu, dedim geçmiş olsun. sesi kötü geliyordu ve "sagol oğlum, biraz üşütmüşüm, hastayım" dedi. Sonra öğrendim ki, sallantıdan haberi bile yokmuş, meğer benim familya depremi hissetmemiş bile. deprem nedeni ile arasam da, annem onu hastalığı için aradığımı düşündü, sevindi biraz. iyi de oldu. Böylece depremin hayrını da görmüş olduk!
esdemirei
29 Nisan 2019 itibariyle yolcuların toplu taşıma araçlarını sabah 06.00 07.00 ile akşam 19.00 20.00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli kullanmasını sağlayacak halk taşıt uygulamasını başlatan il. Yolcular bu saat aralıklarında 3 lira olan tam bilet için 1 lira 50 kuruş, 1 lira 80 kuruş ödeyen öğrenciler 0,90 kuruş, 2,5 lira ödeyen öğretmenler 1 lira 25 kuruş ödemiş olacak.

Kaynaklar:
1- Sputnik Türkiye: İzmir'de ulaşımda yüzde 50 indirim uygulaması başladı (29 Nisan 2019) - https://tr.sputniknews.com/turkiye/201904291038891826
aygiz ayzit
Gelecek yıl, bu zamanlar, uzun süreli olarak ayrılacağım şehir.

Terk etmek desek aslında çok daha doğru olur.
Evet, terk etmek. Çoğu kişinin yaşamak istediği ya da onca zaman çalışıp, kısa süre bile olsa yaşamak için heves ettiği şehirden bir an önce ayrılmak istiyorum.

Şu da değişmez bir gerçek ki, izmir'i sevdiğim kadar izmir beni yok ediyor.
esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Bahsi geçen ilin Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer resmi Twitter hesabı üzerinden 26 Haziran 2019 tarihinde fayton taşımacılığının kaldırılmasıyla ilgili bir tweet attı. Tweet'te geçen ifadeler tam hâliyle şu şekildedir: “Değerli İzmirliler, Seçildiğimiz günden bu yana faytonların kaldırılmasıyla ilgili yasal ve teknik süreçleri yürüttük. Bu süreç tamamlandı, İzmir'de fayton dönemi kapandı. Hayvan haklarını gözetmek, temel önceliklerinden biri olmaya devam edecek. #İzmirdeFaytonDönemiKapandı”
hak yeme hell yeah
Doğduğum şehir...

Buraya Her gidişimde yüzümde güller açardı. Heyecandan bir dakika geçmezdi yol.

Şimdi bu şehre beni büyüten, okutan, kolundaki bilezikleri bozdurup yurtdışına yollayan, askerdeyken gece sesimi duymadan uyumayan yüce kadını toprağa vermeye gidiyorum...

Elbette hayat devam ediyor ama biliyorum ki bugünden sonra daha az gülen bir insan olacağım...
0 /