jet sosyete

bonnie
5 dakika göz gezdirdiğim dizi. güçlü bir oyuncu kadrosu var; Çağlar Çorumlu, Derya Karadaş, Cengiz Bozkurt, Gülse Birsel, Sarp Apak, Ayşenil Şamlıoğlu, Bartu Küçükçağlayan, Hasibe Eren gibi. yeni bir avrupa yakası fırtınası yaratacak gibi duruyor. bir 10 bölüm yayınlansın. toptan izleyip karar veririm artık.
emekli yoda
Çok fazla absürt karakter barındırıyor. Komik olabilir ama izlerken bu kadar absürt ve abartılı karaktere katlanmak biraz zor.

Türk malı diye saçma sapan bir dizi vardı. Erman kuzu ve aşırı absürt ailesini konu alıyordu. Direkt olarak aklıma onlar geldi. O saçma stüdyo dizisinin Gülse Birsel versiyonu gibi. Tamamen benzetmek doğru değil elbette. Ama bu aileyi oluştururken Erman kuzu'dan ilham alındığı aşikar. En az onun kadar sevimsiz geldi bana.

Bence gülse Birsel avrupa yakası'ndan sonra bu işleri bırakmalıydı. Çok öncü ve özgün bir hikayeydi o. Avrupa yakası'ndan sonraki tüm işler kötü bir kopyaya benziyor.

gubali
aile arasında filmi de dizi öncesi güzel bir reklam olmuştur diyeceğim ama zaten gülse birsel!in imzasının olduğu bir projenin kötü olması pek mümkün görünmüyor. saçma salak aşk dizilerinden sonra vatana millete hayırlı olacağını umduğum dizi.
bir istanbul trajedisi
izlemeye başladıktan sonraki ilk on - on beş dakika gayet güzel bir diziymiş gibi geliyor insana ama sonrasında karakterlerin abartılı ve tepkilerin aşırı absürtlüğünden mütevellit sanırım baş ağrıtmaya başlıyor. başka bir şeyler izlerken reklam arasında izlenir gibi ama 45 dakika 1 saat dayanılmaz bu gürültüye.
cedric
gülse birselin, beyaz türk/beyaz yaka sit-com'larını ülkeye benimsetti. nişantaşı ve cihangir entellerini/zenginlerini, yurdum insanının tüketebileceği bir formatta karikatürize ederek bir anlamda recep ivedik ve cumali ceber tarzı bir sosyolojik yıkıma çanak tuttu. bu da o projelerinden birisi.
bir istanbul trajedisi
arada bir televizyonda fragmanlarını görsem de oturup bi bölümünü dahi izlemişliğim yoktur. fakan geçen gün sezon finalinde kaan sekban'ı ağırlamışlar sanırım. sırf onun için bile izlenebilir aslında.
lonely samurai
Gülse Birsel hep komedi ve mizah üzerine çalışıyor, farklı türlerde görmek isterdim, lakin diğer yapıtlarından farklı olarak kendisi de absürt bir karaktere bürünmüş bir role sahip, bu da güzel bir değişiklik.